Karınca Yağı Nasıl Kullanılır?

Karınca Yağı Nasıl Kullanılır?

Karınca yağı, tüy ve cilt sorunlarında kullanılmak üzere şifalı yağlar içerisinde yer almaktadır. Asya ülkelerinde yeni doğan bebeklerde kullanılmaktadır. Çocuklar büyüdükleri zamanlar da tüylenme sorunu yaşamamaları adına kullanılmaktadır.

O zamanlar da bebekler karınca yuvasına yatırılıp yağları yuvada olduğundan, ileriki dönemlerde tüylü olmaması sağlanmaktadır. Karınca yağı ergenlik dönemine girmeden önce başlanılmalıdır. Tüylerin alındığı yere, parmak ucu ile birlikte yağ sürülmelidir. Yan etkisi hiçbir şekilde görülmemiştir.Etkisini 6-7 ayda görebilirsiniz. Uygulama 4 gün boyunca yapılır ve 15 gün ara verilmektedir. Eski zamanlar da bu yağlar karınca yuvalarından toplanırken, şimdi günümüzde aktarlar da satılabilmektedir. Erkek ve kadınlar tarafından kullanılabilmektedir.

 

Karınca Yağının Kullanımı

İstenmeyen tüyler için yağın sürüleceği bölge ilk önce epilasyon, cımbız, ağda gibi yöntemler kullanılarak kıllardan kurtarılır. Tüylerin kökleri ile birlikte alınması şarttır. Alınan bölgeye karınca yağı masaj yolu ile sürülür.

Uygulama 5-10 dakika boyunca devam edilir. Gece yatmadan önce yapmanız daha etkili olacaktır. 4 gün boyunca uygulama yapıldıktan sonra 15 gün ara vermeniz gerekmektedir.Eğer tüylerinizi aldığınız yer de tahriş olmuş işe soğuk su ile bu bölgeyi yıkayınız. Alınan bölgeyi kısa bir süre dinlendirin. Karınca yağını uyguladıktan sonra etkisini ilk aydan görmeye başlayabilirsiniz. 6-7 ay sonunda kesin bir sonuca ulaşacaksınız. Osmanlı zamanından bu günümüze kadar yağ kullanımı gelmiştir.

 

Karınca Yağının Yan Etkileri

Karınca yağı vücutta bulunan hassas olan yerlere de kullanılmaktadır. Yüzünüzde istemediğiniz tüyleriniz var ise, 1 şişe yağ yeterli olacaktır. Yan etkisi bulunmamaktadır.

Doğal olan bu ürünün etkilerini de başka bir yağ da bulamazsınız. Sadece tüylerinizin olduğu bölge tahriş oluyorsa, bu bölgenin bir süre dinlendirilmesi gerektiğini unutmayız.

Eğer yeni doğan bebekler de uygulayacaksanız, 40 gün boyunca bebeğinize uygulamayı yapabilirsiniz.

Yetişkinler de ise, tüylü bölgeler alındıktan sonra yeniden çıkma evresine kadar uygulanabilmektedir. 15 gün ara verilip yeniden başlanılmalıdır.Unutmamanız gereken tüyler alındıktan sonra masaj yolu ile bölgeye süreceksiniz. 4 gün boyunca uyguladığınız uygulamayı 15 gün ara vermeniz gerektiğini de aklınızdan çıkarmayınız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Maddi Yardım Oyun Hileleri