Mutlaka Bilmeniz Gereken Makyaj Sırları

Mutlaka Bilmeniz Gereken Makyaj Sırları

Makyaj Sırları, güzelliğin ölçütlerinden birisi iri gözler ve çekici bakışlardır. Bunun bilincinde olan makyaj uzmanları, göz makyajına özel bir itina gösterirler. Çekici ve iri gözlere sahip olmayı her kadın arzlar. Ancak gözleriniz küçükse, doğru bir makyajla ve makyaj hilelerini uygulayarak gözlerinizi daha iri ve çekici gösterebilirsiniz.

Peki, küçük gözler makyajla nasıl daha büyük gösterilir?

Öncelikle 3 ton fara ihtiyacınız olacak. Bir far diğerlerine göre oldukça koyu, bir diğeri açık olmalı; üçüncü renginizi ise koyu fara yakın bir tonda seçebilirsiniz.

Önce gözün dışına bir kontör uygulayın

Gözlerinizin dış kenarlarını orta koyulukta renk bir farla gölgeleyerek işleme başlamalısınız.  Farınızla gözlerinizin dışında bir şeklinde hat oluşturun. Bu hattı, farınızla iyice belirginleştirin. Göz kapağının üzerine en koyu farınızı gözlerinizin iç kısmına doğru sürün. Gözlerinizin iç kısımlarında daha açık bir far uygulayın.

Koyu far uygulamasına geçin

Göz kapağınızın üzerinde kemikli bölgede en koyu farı uygulayarak belli belirsiz göz kapağı hatlarınızın üzerine çıkın. Gözlerinizin dış kısmında ilk aşamada yaptığınız hattını bu kez koyu farınızla iyice belirginleştirin.

Gözlerinizin alt kapağında ışık oyunları yaratın

Gözlerinizin alt kapağında da gözlerin dışına sürdüğünüz koyu farın rengini, göz içlerine doğru açmanız gerekiyor. Gözlerinizi içlerinde beyaza yakın bir far uygulayın. Bu uygulamada açık bir fondötenden de faydalanabilirsiniz.

Beyaz göz kalemi ile gözlerinizi vurgulayın

Beyaz göz kalemini gözaltlarınızın iç kısmına sürerek gözlerinizi ortaya çıkartın. Bu işlemi kaliteli, yumuşak bir göz kalemi ile nazikçe yapın.

Gözaltlarınızı aydınlatın

Gözaltlarınıza kapatıcınızı uygulayın. Kapatıcı uygulamasının ardından elmacık kemiklerinize aydınlatma sürün.

Kaşlarınızı belirginleştirin

Eğer çekici gözlere sahip olmak istiyorsanız kaşlarınızı çok inceltmemelisiniz. Kaşlarınızın doğal sınırlarına daima sadık kalmaya çalışın. Kaş kalemi ile bu sınırları belirginleştirin. Kahve tonlarında kaş kalemleri her zaman daha iyi sonuçlar verir.

Kirpiklerinizi en sona bırakın

Göz makyajınızda far uygulaması ve aydınlatma işleminin ardından rimelle kirpiklerinizi şekillendirmeniz gerekiyor. Bunun için eğer kullanıyorsanız takma kirpik uygulaması yapabilirsiniz. Eğer takma kirpikten hoşlanmıyorsanız, kirpiklerinizi uygulama arasında 10 dakika bekleyerek iki kat rimelleyin.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.