Doğal Ürünlerle Cilt Bakımı Önerileri ve Tarifleri

Doğal Ürünlerle Cilt Bakımı Önerileri ve Tarifleri

Cildiniz uyguladığınız ve sürdüğünüz her şeyi emer ve bir bakıma yer. Peki bu ürünler yenebilecek kadar masum mu? Kullandığınız bakım ürününü yiyebileceğinizi düşünüyorsanız o zaman cildinize de uygulayabilirsiniz.

Doğal Ürünlerle Cilt Bakımı

Kozmetiklerden satın aldığınız birçok ürün doğal içerikte diye satışa sunulsa da aklınızda hep bir şüphe uyandırır. Gerçekten doğal ürünlerle cilt bakımı yapmak cildinizde oluşabilecek yan etkilerden ve geri dönüşümlerden kurtaracaktır.

Ambalajlı aldığınız cilt bakım kremlerinin içinde bulunan petro kimyasal maddeler cildimizden içeri emilerek lenf ve dolaşım sisteminize olumsuz etki verirler. Ayrıca satış süresinin uzaması ve uzun süre kullanım için katkı maddeleri de içerirler. Doğal cilt bakım ürünleri ise zaten günlük olarak yediğiniz ürünlerin suyu ya da posası olacağından iç sisteminizde ve cildinizde zarar vermez. Sizler de böylece hem sağlığınızı tehlikeye atmamış hem de cilt bakımınızı tamamlamış olursunuz.

Vücudunuzun her bölümü özeni hak eder bu yüzden gerekli olan bakımı hem içyapınıza hem de dış görünümünüzü sağladığınız cildinize göstermelisiniz. Bunun için pahalı ürünlere hiç gerek yok zaten evinizde her daim bulunan sebze ve meyveler kâfidir.

Doğal Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Yapılır?

Bu işlemler kullanacağınız besin ve kullanım şekline göre değişiklik gösterir. Ancak genellikle haşlayarak, ve süzerek, posasını uygulama şeklinde olur. Bu maddeleri cildinize uyguladıktan sonra artan kısmı yiyerek ya da içerek tüketebilirsiniz.

 

Cildinizin her şeyden önce temizlenmesi gerekir ve bu işlemi sabun ile yapmak doğru değildir. Sabun cildinizi kurutur ve zarar verir. Cilt temizliği için şu uygulamaları yapabilirsiniz:

  • İnce bir temiz bezin içine yulaf koyun ve yüzünüzü bununla yıkayın. Kuru ciltler için çok faydalıdır ve nem sağlar.
  • Limon çok güzel bir sabundur ve rahatlıkla yağlı ciltler kullanabilir. Limon suyuna su ilave edin ve yüzünüzü yıkayın sonra durulayın ve cildinizde ki yağlardan nasıl arındığınızı görün.
  • Sulu ve yeşil yapraklı bitkilerin hepsi cilt temizliğinde mükemmeldir ve rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Bu uygulama ile cildinizin kazandığı oksijen cildinize parlaklık verir.

Bunlar sadece sabun yerine kullanabileceğiniz ürünlerdir. Diğer bakımlar için doğada bulunan bir çok maddeden elde edilen karışımları cilt yapınıza göre araştırıp uygulayabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.