Cildinizi Sıkılaştırmak İçin Yapmanız Gerekenler

Cildinizi Sıkılaştırmak İçin Yapmanız Gerekenler

Hayatınız boyunca yaşadığınız bazı dönemler cildinizi yorabilir. Bunların arasında yaşınızın ilerlemesi veya hızlı kilo vermenizde bulunur. Bu tarz nedenlerden dolayı yüzünüzde oluşabilecek sarkmalar ve birçok kırışıklık oluşma riski vardır. Bu cilt sıkılaştırma için gereken birçok yöntem vardır. Cildinizi sıkılaştırmak için yapmanız gerekenler arasında en masumu olan cilt bakımı önemlidir. Birde aldığınız kiloları birden vermek yerine yavaş yavaş vermek cildiniz ve sağlığınız için daha iyidir. Cildinizi sıkılaştırmak için yapmanız gerekenler daha detaylı bilmek istiyorsanız yazının devamına bakmalısınız.

Birçok kişi cilt sarkması ve cilt oluşan gevşemelerden dolayı mutsuz olmaktadır. Fakat bu cilt sarkmaları ve cilt gevşemeleri çoğu insanın karşılaştığı bir sorundur. Cildinizin sarkmasındaki başlıca nedenler aslında yaşlanmak, güneşten gelen zararlı ışınlar, hızlı bir şekilde spor yapmadan kilo kaybetmeniz ve cildinizin yer çekimine karşı gelememesidir. Aslında cildinizin yer çekimine yenik düşmesi durumunda oluşan cilt deki sarkmalardan dolayı cildiniz kırışmaktadır. Dünyada sadece dişilerin yapabildiği yeni bir yavru oluşturma olayında da cildinizde sarkmalar görülebilir. Cildinizin herhangi bir yerinde oluşan sarkmaları ve kırışıklıkları gidermenin her zaman bir yöntemi vardır bu yerler boyun olsun, göbek, sırt ve yüz gibi bölgelere uygulanan tedaviler ile düzeltilebilir. Bu yazımınız devamında bu kırışıklıklardan kurtulmanın ve sarkmalardan kurtulmanız için çeşitli bilgileri kaleme alacağız.

Cilt Sıkılaştırmanız İçin Maskeler

 

Buz Küplerinin Mucizesi

Bu maskenin yapılışı kolay sayılır içerisine gerekli malzemeler bir adet limon suyu, bire adet elma suyu ve 200 ml maden suyunu kullanıyoruz. Bu malzemelerin hepsini bir kaba koyup kap içerisinde karıştırın. Oluşacak olan karışımı buz kalıplarına dökün ve buz kalıplarını dondurun. Her sabah yataktan kalktığınızda yüzünüzü yıkayın ve bu buz kalıplarından bir tanesini alın ve cildinize masaj yaparak uygulayın. Bunun faydası ne olacak diyorsanız bunu da size şöyle söyleyelim; bu buzlar sizi rahatlatacak diyebiliriz ve buz kalıpları göz altında çıkan göz altı torbalarınız varsa bunlardan kurtulmanıza yardımcı olacak.

Yumurta Akının Cildinizi Gençleştirecek

Yumurtanın sağlık için ne kadar faydalı olduğunu bilmeyeniniz yoktur. Şimdi okuyacağınız yazı ile de aslında sadece sağlık için değil cildiniz için faydası olduğunu göreceksiniz. Yumurta akı ile yapılan maskenin faydalarını size önce anlatıp sonrada bu maskenin yapılışını anlatacağız. Bu maske size sıcaktan soğuğa geçişlerinizde cildinizi sıkılaştıracaktır. Yapılışı basit olmak ile birlikte uygulaması da kolay denebilir. Bir yumurta akını bir yemek kaşığı süzme balı kıvam alana kadar karıştırın. Çırptığınız maskeyi cildinize orta bir kalınlık oluşacak şekilde sürün. 20 ile 25 dk beklettikten sonra önce sıcağa yakın ılık bir su ile maskeyi akıtın sonrada soğuk su ile cildinizi yıkayın. Sıcaktan soğuğa geçişte cildiniz yumurta akının sayesinde gerginleşecektir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Maddi Yardım Turkcell Bedava İnternet Yardım Başvurusu