Maden Suyunun Cilt Bakımına Yararları

Maden Suyunun Cilt Bakımına Yararları

Yediğimizi sindirmeye yardımcı olan mucizevi su eşittir maden suyu. Florür ve kalsiyum içeriği bakımından fazlaca zengin olan maden suyu yer altının derinliklerinden gelir ve yol boyunca kendine karbondioksit depolar yeryüzünde ise doğal ve bol mineralli suya dönüşür.

Elbette ki bu kadar zengin içeriğe sahip olan maden suyu fazlası ile de doğaldır da. Hali ile sadece mutfakta yemek sindirmekte değil; cilt için de kullanılan muhteşem bir üründür.

Maden suyunun kozmetik alanında temizleme ürünü olarak kullanılmasının en büyük avantajı içinde barındırdığı silis (Çakmaktaşı, kum, kuvars gibi silisyum oksijenli bileşimlere verilen ad). Silisin en büyük faydası elastin ve kollajen liflerinin arasındaki yumuşak hücreleri güçlendirerek kırışık oluşmaya yüz tutmuş kırışıklıkları engellemek ve olmuş kırışıklıkları germektir. Unutmayın ki yiyebildiğimiz içebildiğimiz her besin veya içecek cildimize doğrudan uygulandığında fayda gösterecektir. Maden suyu da bu kategoride yer alıyor. Cildi temizlemek daha parlak bir görünüme ulaşmak için cilde yardım ediyor. Çünkü maden suyu cildin güzelleşmesindeki en büyük yardımcıdır.

Maden Suyunun Cilde Faydaları

  • Cildin nem dengesini düzene sokar.
  • Yüzde oluşmaya başlamış ince kırışıklıklara veya çizgilere ulaşarak onları engeller.
  • Sıkı bir cilde kavuşmak için harika bir yoldur.
  • Büyük kirli gözenekleri küçülterek cildin daha parlak ve genç bir görünüme ulaşmasını sağlar.
  • Maden suyu adından da anlaşıldığı gibi bir sudur ve su her türlü ince derin yerlere rahatlıkla ulaşabilir.
  • Cildi temizlerken tabi ki de derinlemesine temizleyecektir. Yani fazla yağı, kiri, tozu ciltten uzaklaştırır.
  • Pürüzsüz bir cilde koşmanızı sağlar.

Temizleme: Eğer ki o gün yoğun bir makyaj yaptıysanız ve cildinizi güzelce yıkayıp cildinizi temizlediğinizi düşünüyorsanız çok yanlış düşünüyorsun. çünkü her ne kadar iyi bir yıkama işe yarasa da derin ve kesin temizleme işlevi görmemiş olacaktır. Böyle günlerde makyajınızı sildikten hemen sonra maden suyunun bir pamuğa veya peçeteye biraz döküp yüzünüzü silin. Bu işlem cildinizdeki gözeneklerin sıkılaşmasını ve cildin derinliklerindeki kirlerin giderilmesini sağlayacaktır. Ayrıca cilt temizlendiği için muhteşem bir parlaklık verecektir.

Canlandırma: Akşamdan kalma bir yorgunluğunuz var ve sabah da işe okula toplantıya veya bir buluşmaya yetişmek zorundasınız. Fakat sabah uyandınız ki aynada bir de ne göresiniz. Mor şişmiş gözler. Soluk bir beniz. Yani kısaca korkunç haldesiniz. Böyle zamanlarda bile kurtarıcı durumuna gelen hatta koşarak gelen harika bir ürün var ki tabi ki o da maden suyu. Fakat bu sefer işlem biraz farklı yani yapmanız gerek teknik farklı. Fakat kolay hem de oldukça. Maden suyunu buz kaplarına koyun ve buzlukta beklesin bunu günler öncesinden koymak size elbette avantaj sağlayacaktır. Neyse günler öncesinden hazır duran buz halindeki maden suyunuzu yüz çevrenizden başlayarak yüzünüzde dairesel şekilde gezdirin. Cildin canlanması ve kendisine gelmesi için harika bir şok etkisi yaratacaktır.

Makyaj Sabitleme: Maden suyu harika bir makyaj sabitleme ürünüdür. evde bulunan boş bir sprey kutusu ve ya watsons. gratis gibi kozmetik ürünlerinin satıldığı yerlerden rahatlıkla bulabileceğiniz fıs fıs başlıklı sprey kutularına maden suyunu koyabilirsiniz. ve bunu makyajınız bittikten sonra yüzünüze hafifçe sıkabilirsiniz.

Zayıflatma: Elbette bunca iyiliğin yanında zayıflatmak gibi bir iyiliği de es geçeceğini düşünmüyorsunuzdur diye düşünmekteyim Maden suyu asittik özelliği sayesinde yediğimiz yemekleri kolayca sindirir ve kolay yoldan zayıflamaya yardım eder. Özellikle diyet dönemindeki her insan yemekten sonra bir bardak maden suyu içer ki hem sindirimeye başlansın.

Sivilce Tedavisi: Cildi temizleme görevini fazlasıyla üstlendiğini üst kısımda yazmıştık. Evet maden suyu cilt temizlediği gibi sivilce de temizliyor yapmanız gereken 1 yemek kaşığı maden suyuna 2 damla limon ekleyip pamukla sivilcenin üstüne sürmek 20 dakika sonra da ılık su ile yıkayınız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Maddi Yardım