Sıcak Su Zayıflatır mı?

Sıcak Su Zayıflatır mı?

Sıcak Su Zayıflatır mı? Su, insanın en temel ihtiyaçları arasında yer almaktadır. Bu bilgiyi herkes bilmektedir. Diyetlerde mutlaka 2-3 litre su içilmesi gerektiği söylenmektedir. Bunun nedeni ise diyet sonucu kilo verildiğinde oluşabilecek sarkmaları önlemektir. Soğuk su midede 20 dakika durduktan sonra dışarı atılmaktadır. Sıcak su ise mide de durma ve dışarı atılma süresi de 80  dakikayı bulduğu için sıcak su içmenin zayıflamada etkisi çok büyüktür. İçilen suyun mide de yer almasıyla daha az yemek yenir ve toklu hissi daha fazla uzun sürer.

Sıcak su ayrıca vücuttaki yağların dışarıya daha kolay atılmasını sağlar. Çinlilerin ve Korelilerin daha önceden bu konunun farkına vardıklarına da buradan anlayabiliriz. Sıcak suyu içmenin alışkanlık haline getirerek zayıf kalmaktadırlar.

 • Soğuk su sıcak suya göre daha çok tokluk hissi vermesi gerekirken açlık hissi verir ve daha çok yemek yemeye itmektedir.

Sıcak su kimi zaman yağların atılımını sağlarken vücut için yararlı olan mineralleri de dışarı atabilmektedir. Vücudun mineralsiz kalmaması için günde 1 çay bardağı soda içilmesi önerilmektedir.

Sıcak Su Nasıl Zayıflatır?

 • Avrupa’da uzmanların yaptıkları araştırmalara göre sıcak suda yüzen kişiler , soğuk suda yüzen kişilere göre daha fazla kalori yakarak daha az acıktıklarını ispatlanmıştır.
 • Yine Avrupa’da yapılan araştırmalar sonucunda soğuk su içen kişilerin iştahlarının daha açık olduğunu, sıcak su içenlerin ise iştahının kapandığı tespit edilmiştir.
 • Su bildiğiniz üzere vücudumuza çok faydası bulunan bir şeydir. Bazı ülkelerde orta yaş gruplarındaki insanların oda sıcaklığından daha soğuk olan hiç bir gıdayı tüketmediklerini duymuşsunuzdur. Özellikle uzak doğuda yaşayan insanlar bu duruma çok dikkat ederler ve uzak doğulu insanlara bakarsanız, hepsi ince bir yapıya sahiptir.
 • Hatta vücuttaki yağların şu gitmesini şu şekilde ispatlayabilirsiniz. Mesela yağlı bir yemek yaptığınızda tencerede donan yağı sadece sıcak su çözebilir.
 • Kısacası besinlerin daha rahat ve kolay bir biçimde erimesini sağlayan sıcak su zayıflamaya çalışan bayanlar için vazgeçilmez bir unsur olmalıdır.

Sıcak Suyun Faydaları

 • Vücudun ısı dengesini korur.
 • Direk kana karışarak kan dolaşımını düzenlemektedir.
 • Kasların gevşemesini sağlayabilir ve iç organları rahatlatmaktadır.
 • Kabızlığa çok iyi gelir.
 • Yağların kolay atılmasını sağlamaktadır.
 • Mide asidi etkilerini ortadan yok eder ve reflu septomlarını engellemektedir.
 • Yenilen besinlerin sindirimine yardımcı olur.

Kilo vermek istiyorsanız metabolizmanızı sağlıklı bir şekilde çalışmasını istiyorsanız sıcak suyun yardımı çok olacaktır. Sıcak suyun içerisine limon sıkarak içebilirsiniz.

Burnun ve boğazın temizlenmesinde sıcak su içmek ayrıca iyi gelmektedir. Balgamı çözer ve vücuttan atılmasını daha çok kolaylaştırır.

Regl sancılarının azaltılmasına ayrıca katkı da bulunur. Suyun ısısının karın kasların da yatıştırıcı ve dindirici etkisi bulunmaktadır. Bu da kasılmaları ve spazmları azaltmak için yardımcı olur. Limon ile sıcak suyun ikili ilişkisi bir aradadır.

Sıcak su detoks konusunda yardımcı olmaktadır.

Sıcak su içiminde vücut sıcaklığınız yükselmeye başlar ve bu da terlemeye neden olur. Terlemek toksinlerin vücudumuzdan atılmasına yardımcı olmaktadır. Mutlaka içmeden önce bir miktar limon sıkmayı unutmayınız.

Zayıflama ile ilgili makaleler;

Bölgesel Zayıflama ( Diyet İle Bölgesel İncelme)

Acil Zayıflama Yöntemleri ve En Hızlı Zayıflama Nasıl Olur

Zayıflama Egzersizleri (15 Dakika)

En Etkili Zayıflama Çayları

Zayıflamanın Püf Noktaları

Akapunktur ile Zayıflama Yöntemi

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.