Hızlı Kilo Verdiren İçecekler Listesi

Hızlı Kilo Verdiren İçecekler Listesi

Hızlı kilo verdiren içecekler listesi tüketerek hızlı bir şekilde fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Özellikle diyet yapanların kullanması gereken kilo verdiren içecekler sayesinde daha rahat ve hızlı kilo verebilir , kısa süre içerisinde fit olabilirsiniz. Sizlere tarifini vereceğimiz metabolizmayı hızlandıran içecek tarifleri ile metabolizmanızı hızlandırarak çok rahat kilo verebileceksiniz.

Hızlı Kilo Verdiren İçecekler Listesi

Sizlere vereceğimiz hızlı kilo verdiren içecekler hem metabolizmanızı hızlandırarak bünyenizi kısa süre içerisinde düzene sokacak ve hızlı bir şekilde fazla kilolarınızdan kurtulmanızı sağlayacak.

Meyve Çayları : Meyve çayı , kilo verdiren bir içecektir. Meyve çaylarındaki kalori çok azdır. Aynı zamanda iştahınızı keser ve daha az yemenizi sağlar. Böylece yediğiniz porsiyonlar azalınca kilo vermeye başlarsınız. Özellikle gün içerisinde az miktarda su tüketenler meyve çayı tüketerek su ihtiyacınızın bir kısmını karşılayabilirsiniz.

Sebze Suyu : Sebze sularının hepsi sağlıklı içeceklerdir. Sebze suları aynı zamanda tokluk hissi yaratır ve çok az düşük kalori içerir. Aynı zamanda sebze suları içerisinde bulunan vitaminler , mineraller vücudu besler.

Su : Eğer sağlıklı bir bünyeye sahip olmak istiyorsanız ve fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız günde en az 2 litre su içmelisiniz. Su tüketmek metabolizmayı hızlandırdığı gibi aynı zamanda da kan dolaşımını hızlandırır. Eğer yemeklerden önce bir bardak su içerseniz tok tutar ve ödem atma , kabızlık gibi sorunları devre dışı bırakır.

Filtre Kahve : Metabolizmanızın durduğunu ve bu nedenle kilo veremiyorum diyorsanız mutlaka filtre kahve tüketmelisiniz. Filtre kahve metabolizmayı hızlandıran en iyi içeceklerden birisidir. Ancak hipertansiyon ve kolesterol sorunu olanların günde 1 defa tüketmesini öneririm.

Yarım yağlı süt : Göbek bölgesindeki yağlanmanın önüne geçmek istiyorsanız gün içerisinde günde 2 bardak süt içmeniz durumunda hem tokluk hissi verecek hemde zayıflamanıza yardımcı olacak.

Metabolizmayı Hızlandıran Çay

Malzemeler

  • Yeşil Çay ( Demlenmiş ve 8 bardak )
  • Mandalina ( 1 adet ve dilimlenmiş )
  • Nane yaprağı ( 1 avuç )

Hazırlanışı : Yukarıda yazılı malzemeleri verilmiş olan ölçülerde cam bir kavanoza koyun ve 24 saat dinlendirin. Dinlenme süresi sona erdiğinde günde 1 su bardağı tüketin.

Metabolizmayı Hızlandıran Çay

Malzemeler

  • Ilık su ( 1 bardak )
  • Bal ( 1 çay kaşığı )
  • Limon ( 10-15 damla )

Hazırlanışı : Bir bardak ılık su içerisine 1 çay kaşığı bal ve 10-15 damla limonu damlatıp iyice karıştırın. Her gün taze olarak tüketmeniz gereken bu karışım hızlı bir şekilde metabolizmanızı etkileyerek hızlandıracak ve hızlı bir şekilde kilo vermenizi sağlayacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.