Cilt Bakımı

Karabaş Yağının Faydaları Neler

Karabaş Yağının Faydaları Neler

Karabaş yağını ota benzeyen bir bitkiden elde edersiniz. Karabaş otunu ezerseniz etrafa kötü ve sert bir koku bırakır. Karabaş bitkisinin çiçekleri lila rengine yakın mavi ve menekşe renklerine benzer.  Bütün karabaş bitkilerinden yağ elde edemezsiniz. Karabaş yağı faydalarının fazla olmasının nedeni nadir türlerinden yağ elde edilmesindir. Karabaş yağının faydalarını sizler için kaleme alıyoruz.

karabas-yagi-fayda

Karabaş Yağı

Astım hastaları üzerinde kullanırsanız bu hastaları rahatlatır bunun yanında sara hastalarına da iyi geldiği bilinmektedir.Karabaş yağını ağrılarınızı dindirsin diye kullanmanızın yanında yaralarınıza sürerek de erken iyileşmesine ön ayakta bulunursunuz.Ağız sağlığında etkilidir.

Ağzını deki mikropları temizler ve diş etinde oluşan rahatsızlıklara iyi gelir.Karabaş yağı ağrılar üzerinde etkilidir. Etkili olduğu bu ağrılar ise romatizma ağrıları başta olmak üzere kireçlenme ve mafsal ağrılarına iyi gelmektedir.

Faydaları arasında en önemlisi olarak görebileceğimiz şeker hastalarının şekerini düzenleyici etkisi vardır ve kolesterol ile ilgili sorunları olanlarında doğal ilaç olarak kullanabilir.Karabaş yağı uyuz yaraları içinde antiseptik etkide bulunur. Uyuz yarası haricinde elde ve ayakta çıkan egzama rahatsızlığına da iyi gelir.Karabaş yağı damar sertliğine doğal ilaç etkisi yapar.

Bunun yanında kalbi rahatlatır ve sinir sistemini güçlendirici etki yapar.Karabaş yağını uykusuzluk problemi çekenler için önerebilir. Uykusuzluktan dolayı stres yapanların stresini yatıştırır ve uykusuzluğunuza doğal ilaç etkisi yapar.Sigara içen kişiler kullanıyorsa sigaradan dolayı oluşan balgama iyi gelir.Karabaş yağını boğazınızda enfeksiyon varsa doğal bir ilaç olarak kullanabilirsiniz. Boğazda oluşan enfeksiyona iyi gelmesi ile bilinir.İdrar yolu iltihaplanmasına iyi gelir bu rahatsızlığı geçirici etkisi bulunmaktadır.

 

 

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ