Salatalık Sivilceye İyi Gelir Mi? Salatalığın Sivilceye Faydası

Salatalık Sivilceye İyi Gelir Mi? Salatalığın Sivilceye Faydası

Salatalığın sivilceye etkisi , cilt doktorları tarafından tavsiye edilmesi doğru ve önerilen bir yöntemdir. Salatalığın kendisiyle beraber aynı zamanda kabuğu ve suyu da cilde iyi gelir. Salatalık maskeleri cilt doktorları tarafından da tavsiye edilen bir yöntemdir.

Salatalığın Sivilceye Etkisi

Yukarıda da sizlere bahsettiğim gibi salatalığın suyu , kabuğu ve kendisi sivilcelerin dağılmasını hemde sivilcelerin oluşturduğu tahrişin hafiflemesini sağlar.

 

Sivilcelere Salatalık Çözümü

Salatalığı soymadan , kabuklu halde katı meyve sıkacağına atın ve suyunu bir kavanoz içerisine boşaltın. Bir pamuğu salatalık suyuna batırarak cildinizi her sabah ve akşam salatalık suyu ile temizleyin. Bu sayede gözenekleriniz açılacak , kirli yağ tabakası temizlenecektir.

Sivilcelere Buz ile Salatalık Maskesi

Salatayı dilimlere ayırın ve bir kase içerisine buz küpleri ile beraber soğumaya bırakın. Salatalık dilimleri buz yardımıyla soğuduktan sonra sivilce olan bölgelere koyun ve yaklaşık cildinizde 15 dakika kadar bekletin. Haftada 2 kere uygulayacağınız salatalık dilimleri ile sivilcelerden kısa süre içerisinde kurtulabileceksiniz.

Sivilce ve Siyah Noktalara Salatalık Maskesi

Bir kase içerisine yumurta beyazı , nane , salatalık ve limon suyu damlatarak bir blenderdan geçirin. Karışım krem kıvamına gelene kadar çırpın. Ardından buzdolabına bırakın ve 5-10 dakika arasında soğutun. Soğuyan maskeyi cildinize uygulayın ve yaklaşık 10 dakika kadar cildinizde bekletin. Bu maskeyi haftada 2 kere uygulayabilirsiniz. Düzenli olarak 2-3 uygulama yapılması durumunda sivilcelerden kurtulabilirsiniz.

Salatalığın Sivilcelere ve Cilde Faydaları

  • Salatalık , sivilcelerin cilde dağılmasını ve artmasını önleyici etkisi vardır.
  • Sivilcelerin oluşturduğu tahriş ve kızarıklık izlerini , salatalık maskesi ile geçirebilirsiniz.
  • Salatalık kabuklarını göz altlarına koyduğunuzda , göz altındaki morluğu alacaktır.
  • Salatalık ile yapılan bakım sonrasında cilt sakinleşir ve yumuşar.
  • Salatalık ciltteki kir ve yağı temizlediğinden dolayı cildin nefes almasını sağlar. Bu nedenle sivilce oluşumunu engeller ve gözenekleri açar.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.