Bepanthen Krem

Bepanthen Krem

Özellikle kadınların cilt bakımı konusunda güvendiği kremlerin başında gelen Bepanthen Krem, cildi canlandırmak, sivilcelerden ve sivilce lekelerinden kurtulmak, yanık ve diğer her türlü cilt probleminde de kullanabileceğiniz ürünlerdendir. Sadece yüze değil; vücudun her bölgesinde oluşabilecek farklı sorunların üstesinden gelecek özelliklere ve yeterliliğe sahip olması sayesinde, bu krem sürekli yanınızda taşımanız gereken türdendir. Evde ve kadınların çantasında düzenli olarak taşıyarak, düzenli bir şekilde kullanması da daima tavsiye edilmektedir. Her zaman adını duymuş olsanız da, tam olarak ne işe yaradığını, faydalarını ve zararları merak ediyor olabilirsiniz. Krem hakkında bilmeniz gereken her türlü detaya da, yazımızla ulaşabilir, aklınıza takılan sorunların cevaplarını sorunsuzca elde edebilirsiniz.

blank

Genel olarak merhem bilinen ancak krem olarak da üretilen Bepanthen Krem, içerdiği bitkisel ürünlerle birlikte cildin yenilenmesini sağlayıp, tazelenmesi için imkan tanımaktadır. Özellikle hiçbir yan etkiye veya zararlı bir etken maddeye sahip olmadığı için, her cilde uyumlu olan yapısıyla rahatlıkla kullanabilir, rahatlıkla tercih edilebilir. Vücudunuzun ve cildinizin herhangi bir tepkime vermeyeceğinden emin olduktan sonra ise; yanınızdan ayırmayacağınız besleyici etkisinden faydalanabilirsiniz. Cilt bakım uzmanlarının tavsiye ettiği ve kadınların sıklıkla kullandığı Bepanthen Krem, içerdiği özel yapısıyla birlikte yalnızca güzellik malzemesi olarak kullanılmayıp, ameliyat sonrasında doktorların reçete ile hastalarına tavsiye ettiği tedavi edici etkiye de sahip olmaktadır.

Çocuklarda ve yetişkinlerde ortaya çıkan pişik konusunda da, yine güvenebileceğiniz en iyi kremlerin başında gelmektedir.

Bepanthen Krem içerik olarak : İçerik olarak ProVitamin B5 ve Lanoli etkenleri bulunduran krem, kısa sürede etki sağlayarak mükemmel bir cilt bakımı sağlar ve ayrıca doğal bitkisel içeriğe sahiptir.

Bepanthen Krem Faydaları? Bepanthen Krem Ne İçin kullanılır?

İnsan cildi üzerinde mucizevi etkilere sahip olan Bepanthen Krem, oldukça fazla faydaya sahiptir. Öncelikle insanların cildinde oluşabilecek her türlü yanık yarasına, sivilce izlerine ve sivilce oluşumunda ortaya çıkan aknelerin tamamının yok olması için kuvvetli bir etki sunmaktadır. Bununla birlikte, ameliyat sonrası veya herhangi bir derin yara üzerinde de ciddi etkiler sunarak, doğru sonuçlar almanıza olanak sunmaktadır. Ayrıca cildin nemlenmesini, temizlenmesini ve oluşacak herhangi bir problemin ortadan kalkmasını sağlayıp, tazelenmesine de olanak sunmaktadır. Özellikle içerdiği bitkisel etkilerle birlikte cilt dostu denilebilecek özelliklere sahiptir. Kurumuş, vitaminsiz kalmış, susuz kalmış olan ciltlerde kullanıldığı zamanlarda eski haline getirip, sağlıklı görüntü ortaya koyacak yeterliliğe sahip iken; her türlü cilt kırığı ve çiziklerin de yok olmasını sağlamaktadır. Emziren kadınların ise; meme ucu çatlaklarının iyileşmesi için başvurulacak kremlerin başında, yine Bepanthen Krem gelmektedir. Özellikle “yara konusunda en iyi deneyimi“sağlayacak olan krem, epitalizan ve sikatrizan etken maddeleri içermektedir.

 • Ciltte lipit üretimini artırır
 • Cildin yenilenmesini uyarır.
 • İltihap gibi enfeksiyonların giderilmesini sağlar.
 • Yaraların hızlı iyileşmesini sağlar.
 • Cildi nemlendirir.

Bepanthen Krem Çeşitleri

Bepanthen krem (bepanthol)Yağlı ciltler için olan bu krem, tahriş olan yerlerde kızarıklığın giderilmesi ve onarıcı özelliğiyle ön plana çıkıyor

Bepanthen plus krem : Normal, kuru ve karma tip ciltlerde kullanılabilen krem, Plus olarak adlandırılmasında ki sebep, normal bepanthen kreme göre daha yoğun bir formülde, olması ve içeriğinin normaline göre daha zengin olmasıdır. Yeni olan bir yaranın üzerine uyguladığınız da ciltte ki iyileşme hızına sizde şaşıracaksınız.

Bepanthen merhem ; Özellikle bebeklerde,çocuklarda ve pişik, yara , yanık, kesiklerde kullanılır. Sivilceler ve sivilce yaraları için de tedavi edici özelliği olan bu krem, doktorların ergenlik dönemlerinde oluşan sivilceler için önerdiği bir krem olma sebebiyle, sivilce giderici olarak da adlandırılır. Bepanthen tüylenme şikayetinin sebebi içinde, yüzde var olan ince tüyleri beslediği için bu oluşum olur.bepanthen plus krem

Bepanthen Krem Kullanımı

İçerdiği faydanın yanı sıra; kullanım konusunda da her zaman en iyi fırsatları sunmakta olan Bepanthen Krem, günlük olarak 2 defa belirlediğini dozda kremi, problemli olan alana yedirerek ve masaj yaparak uygulamanızın ardından, bandajla sarmanız sonucunda etki almanızı sağlayacaktır. Herhangi bir yan etkisi olmayan kremi yağlı cilde sahip olanların uyumadan önce kullanması, sabah gün ışığında parlamalara yol açmanın önüne geçecektir.

Bepanthen Krem İçin Sıkça Sorulan Sorular

Bepanthen Krem kıllanma yapar mı? 

Bu krem için en çok sorulan sorulardan bir tanesidir.  Kişiden kişiye değişeceği gibi kullanım alanlarına da bağlı olabiliyor. Bazı kullananlar kıllanma olmadı, bazı kullananlar kıllanma oluyor, diyebiliyor. O yüzden bu durum kişiden kişiye değişkenlik gösterebilecek bir durumdur. Sizlere bu kremi, yüzünüz için kullanmadan önce kol ve bacaklarda veyahut kendinizin vücudunuzda uygun gördüğü bir alanda deneyip daha sonrasında yüz bölgesinde  kullanmanızı öneriyoruz.

Genital Bölgeye Bepanten Sürülür Mü ?

Bölge yapısı gereği hassas bir yapıya sahip olduğundan iyileşme süreci uzun olan ve losyon, krem vb. ürünlerin kullanımında dikkat edilmesi gereken bir bölgedir. Ped ve ağda gibi işlemlerin uygulanması sonrasında veya uygulanma esnasında tahriş olan bu bölge için kadınlar arasında en çok kullanılan kremdir. Ancak yine de kullanmadan önce hekiminize danışarak kullanmanızı önerilir.

Bepanthen Krem Bebek yüzüne Sürülür mü? 

Atopik dermatit gibi bebek yüzünde oluşan, bebek egzaması diye de adlandırılan rahatsızlıklarda önerilir. Hekiminize danışarak kullanmanız önerilir.

Bepanthen Krem Koltuk Altı Kararmasına İyi Gelir mi?

Koltuk altı kararmaları için bepanthen plus krem önerilir. Düzenli olarak kullanacağınız bepanthen plus krem, kararmayı önler ve cildi beyazlatır.

 

blank

 

Bepanthen Krem Kullananlar

Bepanthen Krem kullanıcılarının yaptıkları bazı yorumları sizler için aşağıda derledik;

 • Harika bir krem netten araştırdığımda yüzde tüylenme yapıyor yazıyordu fakat hiç yapmıyor. Nemlendirici yerine kullanıyorum.
 • Dudağımın ortasında 15 gündür bulunan ve hiçbir kremle geçmeyen yarığı anında tedavi eden süper krem. Canımın acısından yemek yerken kıvranıyordum zaman zaman. Oh be dünya varmış.
 • Güneş yanıkları için suratınıza fütursuzca sürebileceğiniz şahane krem.
 • Bepanthen benim kurtarıcım dır yahu 🙂 benim cildim kuru olduğundan dudak çevresi burun kenarı gibi yerler de kuruma soyulma olurdu. Tahriş olurdu. Sürerdim bir gün sonra geçerdi dudak çatlağına da iyi gelir cildi güzel nemlendirir. Bir de bunun merhemi var oda bende var. O yanıklara falan iyi geliyor yaraya bereye iyi geliyor güzel ürünler. Bir de bepanthol var dış kabı bepanthenin ikiz kardeşi olmuş. İsimleri değişik dış görünümü aynı onun da nemlendirmesi falan güzel o da tahrişe sivilce izlerine iyi geliyor düzenli kullanımda.
 • Tüylenmeye sebebiyet verme ihtimali olan fakat sarışınsanız çok da dert etmeden kullanacağınız bu krem, kopardığınız sivilcelerin üstüne yoğurt gibi sürebileceğiniz kremdir.
 • Plus olmayanı var bizde ama aşırı etkili değil, demek ki Plus olanı daha etkili alırım kullanırım bende o zaman 🙂
 •  İçeriğinden dolayı kırışıklıkları da azaltan kremdir.
 • Bu geceki keşfime göre, sinek-böcek ısırığından helak olmuş kol ve bacaklara sürülmesi halinde kaşıntıyı geçiren ve yeni hayvanların dadanmasını engelleyen mucize bir kremdir.
 • Neredeyse yarısı hava olan ve bana cipsleri hatırlatan krem.
 • Mükemmel bir cilt temizleyicisi olan bir kremdir. Tatlı yengem bana önermişti bunu. Sağolsun kendisi evi bile bepanthenle temizler 🙂
 • Düzenli kullanım ile sivilcelere, sivilce izlerine ve yaralarına iyi bir etki yapmaktadır. Yalnız şunu belirteyim nemlendiriciler gibi tüm yüzünüze sürmeyin. Kızarıklıklara sebep olabiliyor. Sadece sivilce olan bölgeye sürün. Sonuçta bu nemlendirici krem değil yara, kesik vb şikayetler üzerine kullanılan bir merhemdir.

Bepanthen Krem Fiyatı

Piyasada  satışının yapıldığı çeşitlerine göre 15 ₺ ile 30 ₺ arasında değişiklik göstermektedir.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.