Arı Sütü Kreminin Cilde Faydaları

Arı Sütü Kreminin Cilde Faydaları

Arı Sütü Kreminin Cilde Faydaları. Son zamanlarda cilt için oldukça fazla rağbet gören arı sütü hakkında bir çok bilgi topladık ve bu bilgileri sizlerle paylaşmak istedik. Arı sütü nedir, arı sütünün faydaları, arı sütünün cilde faydaları, arı sütü kullanımı ve arı sütünün fiyatı hakkında bilgiler vermek istiyorum.

Arı Sütü Kreminin Faydaları

Bir çok kozmetik ürünü ve tıbbi ilaçlar son yıllarda bitki özlerine yönlendiler. Biraz geç keşfetseler de tabiatta her şeye bir şifa olduğu hakikattir.

Sizlere arı sütü kreminin faydaları hakkında bilgi vermeden önce arı sütü kremi nedir açıklayayım. Sonrasında ise arı sütü kreminin faydalarına değineyim.

Arı Sütü Kremi Nedir?

Arı sütü kremi diye adlandırılan bu kremin aslında süt ile hiç bir alakası yoktur. Yani arının balından veya sütünden yapılan bir şey değil. Arı sütü kremi, arıların yutak üstünde olan salgı bezlerinden salgıladıkları besin maddelerinden oluşmaktadır. Hatta kraliçe arının temel besin maddeleridir.

Bu salgıda karbonhidrat, aminoasit, yağ, mineraller, vitaminler ve bir çok biyolojik madde vardır. Bu salgı aynı zamanda esansiyel amino asitlerin birçoğunu taşır. Bu salgı için bilim adamları, yer yüzündeki en şifalı salgı olduğunu belirtiyor.

Arı sütü kremi, bu salgı ile yapılmakla beraber bir çok cilt bakım kremi, kozmetik ürünler ve şifalı karışımlar içerisinde de yer almaktadır. Arı sütü kreminin herhangi bir ruhsatı olmayıp, reçetesiz olarak internet üzerinde ve birçok kozmetik reyonundan satın alabilirsiniz. Bunların dışında aktarlarda da satılmaktadır. Avrupa’da senelerdir kullanılan bu kremin adı royal jelly cream olarak geçmektedir.

Arı sütü kremi alırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan biriside alacağınız arı sütünün organik ve güvenilir markalardan temin edilmesidir. Bu nedenle mümkün olduğu kadar iyi markaları seçmeniz sizin açınızdan daha iyi olacaktır.

Arı Sütü Kremi Kullanımı

Arı sütü kremi nasıl kullanır? Arı sütü günlük uygulanan bir kremdir. Fazla kullanıldığında cildinize artı bir etki sağlamaz. Arı sütü kremi genellikle gece yatmadan önce sürülür. Yatmadan 30 dakika önce ince bir tabaka olarak cilde sürülen kremin gece boyu ciltte kalması sağlanır. Eğer gece cildinizde kalmasından rahatsızlık duyuyorsanız yatmadan en az 2 saat önce sürerek cildinizde bekletmeniz gerekir.

Arı sütü kremi cilde kullanıldıktan sonra sadece su ile durulanmalı ve yıkanmalıdır. Arı sütü kremi hiç bir kimyasal temizleyici ile temizlenmemelidir. Arı sütü ciltten temizlendikten sonra hiç bir kalıntı bırakmaz. Arı sütü kremini kullanan bir çok ünlü sanatçı var. Özellikle sizlere aşağıda paylaştığımız Arı sütü kremi kullanan Işın Karaca’nın yorumlarını dinlemenizi tavsiye ederim.

Arı Sütü Kremi Faydaları

Bir çiçeğin suya ne kadar ihtiyacı varsa insan vücudunun da mutlaka ihtiyaç duyduğu bazı mineral, vitamin ve minerallere ihtiyacı vardır. Cildinizi güzelleştirmek ve güzel görünmek için dışarıdan mutlaka takviye yapılması gerekir. En doğal güzel bile mutlaka cilt bakımı yapıyordur. Cilt kendi kendine yaşasa da bakım ister.

Cilde takviye olarak yapılabilecek en iyi takviyelerden birisi de arı sütüdür. Arı sütü öyle bir bileşendir ki, bir çok bitkiyi, bir çok kimyasalı karıştırsanız da, arı sütünün gücüne kavuşamazsınız.

Arı Sütü Kreminin Cilde Faydaları

Arı sütü kremi içerisinde bulunan mineraller, vitaminler, aminoasitler ve lipit sayesinde cildin nemli kalmasını sağlıyor. Cildin nemli kalması durumunda da cilt kırışıklığı, ince çizgiler ve yaşlılık gecikiyor. Kısacası cildin daha diri ve genç kalmasını sağlıyor.

Cildi kuru olan veya cildinde pul pul dökülme sorunu yaşayanların mutlaka kullanması gereken bir kremdir. Eğer bebek gibi yumuşacık bir cilde sahip olmak istiyorsanız bu kremi kullanmanızı tavsiye ediyorum. Krem sadece cildi nemlendirme ile kalmayıp aynı zamanda sivilce oluşumunu, cilt lekelerini ve güneşin ciltte bıraktığı izleri de temizliyor.

30 Yaş Cilt Bakımına Arı Sütü Kremi

30 yaş cilt bakımı veya 30’lu yaşlardan sonra kadınların genelinde ciltte gevşeme ve sarkma başlar. Bu sarkma ve gevşeme problemini arı sütü kremi kullanarak aşabilirsiniz. Arı sütü kreminin cilde faydalarını tekrar gözden geçirecek olursak;

  • Kuru ciltleri nemlendirir.
  • Cildi derinlemesine nemlendirir ve yaşlanmayı geciktirir.
  • Cilt lekelerinin ve sivilcelerin oluşumu engeller.
  • Cilt sarkması, kırışıklık gibi yaşlanmada oluşan bir çok cilt sorununu ortadan kaldırır ve geciktirir.

Arı sütü kremi doğal bir tedavi yöntemidir. Bu nedenle yukarıda sizlere belirttiğimiz cilt problemleri ile alakalı ciddi sorunlarınız varsa cilt problemleri kategorimize de göz atabilirsiniz.

Arı Sütü Kremi Fiyatı

Cilde bu kadar faydası olan ve cilt için son derece sağlıklı arı sütü kremi fiyatı nedir? Piyasada bir çok değişik fiyat ile satılan arı sütü kremi fiyatı yaklaşık olarak 40 TL ile 175 TL arasında değişmektedir. Fiyatlarının bu kadar değişkenlik göstermesi organik ve sahte ürünlerin çok fazla olmasındandır.

Fiyatları çok düşük olan arı sütü kremi tavsiye edilmemektedir. Arı sütü çok zor elde edilen bir şey olduğundan fiyatınında çok ucuz olması beklenemez.

Arı sütü kremi değişik ambalaj ve boyutlarda satıldığından dolayı da fiyat farklı olmaktadır. Örneğin 125 ml olan bir ambalaj 150 TL’ye satılıyorsa 50 ml olan bir arı sütü kremi 70 TL olabiliyor. Bu nedenle ürün ucuz diye de göz ardı etmemenizde fayda var.

YORUMLAR

  1. blank arı sütü kremi dedi ki:

    İşe yarıyor. ciltte oluşan sivilcelerde etkili