En iyi Cilt Bakım Markası

En iyi Cilt Bakım Markası

En iyi cilt bakım markası araştırmalarında en üstlerde belli markalar vardır. Ancak bu markalar neye göre en iyidir? Bazı ciltlere bazı cilt bakım markalar iyi gelirken bazı cilt tiplerine o marka hiç iyi gelmez.

Cilt bakımı yaparken daha seçici olunması gerekir. Çünkü bir kişiye baktığınızda en çok cildi dikkat çeker. Kadınlarda bunu bildikleri için en çok ciltlerine özen gösterirler. Fakat ne kadar özen gösterilirse gösterilsin iyi bir cilt bakımı kremi kullanılmadığı süreç istedikleri sonuca ulaşamazlar. İstedikleri sonuca ulaşabilmeleri için ilk olarak ciltlerini tanımaları gerekir.

En iyi Cilt Bakım Markası

Cilt Nasıl Tanınır?

Cilt tanırken yapılacak en önemli şey cildin bir şeye hassasiyetinin olup olmadığını bilmektir. Belki de yüzde çıkan izler ve lekeler bir şeye alerjiniz olduğu için çıkar. Eğer hiçbir şeye alerjiniz yoksa cilt tipinizi belirleyerek doğru cilt bakımı yapmanız mümkün. Cilt tipi belirlenirken cilt üzerindeki su ve sebum oranına bakılır. Sebum oranı en çok olan ciltler yağlı, en az olan ciltler kuru ve bazı yerlerinde az bazı yerlerinde çok olan ciltler karma cilt olarak tanınır. Her cilt için ayrı cilt bakımı ürünü kullanmak gerekir.

Yağlı Ciltler İçin En iyi Cilt Bakım Markası

Yağlı cilde sahip kişiler daha çok sivilce ve akneye maruz kaldığı için sürekli bakım yapması gerekir. Fakat bakım yaparken en iyi markayı seçerek cildine en iyi gelen cilt bakımını yapabilir. Yağlı ciltler için genellikle NIVEA’nın yağlı ciltler için bakım kremleri ve GARNIER’in yağlı ciltler için olan BB kremlerini ya da CC kremlerini kullanabilirler.

En iyi Cilt Bakım Markaları

Kuru Ciltler İçin En iyi Cilt Bakım Markası

Kuru ciltler genellikle çok soluk görünür ve çatlamalar meydana gelir. Hem bu çatlamaların gitmesi hem de cildin nemlenmesi ve daha parlak görünmesi için iyi bir krem seçerek cilt bakımı yapılması gerekir. Ülkemizde kuru ciltler için en çok kullanılan ve en çok işe yarayan cilt bakımı kremi CLİNİQUE markasının nemlendirici kremidir.

Karma Ciltler İçin En iyi Cilt Bakım Markası

Karma ciltler diğer ciltlere göre biraz daha sorunludur. Çünkü bazı bölgeleri yağlı bazı bölgeleri kuru olduğu için her bölgeye kendine göre bakım yapılması gerekir. Bu cilt tipine sahip kişilerin cilt bakımı yaparken daha dikkatli olması gerekir. Karma ciltlere en iyi gelen bakım kremi ise Loreal Paris’in karma ciltler için olan kremidir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.