Cildi Rahatlamayı Sağlayacak Etkili Maske Tarifleri

Cildi Rahatlamayı Sağlayacak Etkili Maske Tarifleri

Ciltteki yorgunluğun atılması için, son derece etkili olacak maske çeşitlerinden yararlanabilirsiniz. Bu maske çeşitleri sayesinde, cildin biraz daha iyi olmasını sağlarken oldukça rahat hissedeceksiniz. Bunlara ek olarak düzenli bir şekilde su içmeye özen göstererek alacağınız etkinin biraz daha güçlü olmasını sağlayabilirsiniz.

Deniz Tuzunun Mucizevi Etkisi

Evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz kolay cilt maskeleri arasında bulunan bu yöntem, cildinizin rahatlaması için mutlaka kullanmanız gereken seçenekler arasına girmiştir. Özellikle ölü deri hücrelerinin temizliğini sağladığı için, cildin daha iyi bir şekilde nefes almasına olanak sağlar. Eğer cilt yüzeyinde çok fazla sivilce varsa, o zaman deniz suyu bunun içinde yönelmeniz gereken alanlar arasındadır. Evde peeling yapmanız için kullanmanız gereken tek malzeme ise deniz tuzudur. Yüzünüzü biraz suyla ıslattıktan sonra bu tuzu alarak, masaj yapar gibi cildinize uygulamaya başlayın. Uygulamanın yüzünüzde 20 dakika boyunca kalmasını sağlayarak, hemen ardından ılık su yardımıyla durulamayı da unutmamalısınız. Bu uygulama sayesinde cilt gözeneklerinin her zamankinden daha sıkı bir halde olduğunu fark etmiş olursunuz. Tabi etkilerinin iyi bir şekilde görülmesi için mutlaka haftada bir kez uygulanması gerekecektir.

Havuç ve Bal Maskesi

Havuçta aynı şekilde cildin rahatlamasını sağlayan besinler arasındadır. Bu maskeyi yapabilmek için öncelikle üç adet havucu bir püre kıvamına getirmeniz gerekir. Püre haline getirdiğiniz havucu balla birlikte bir karışım haline getirebilirsiniz. Hemen sonrasında cildinize ince bir tabaka halinde uygulamaya başlayın.  Bu şekilde 10 dakika boyunca beklettikten sonra, bol su yardımıyla cildinizin arınmasını sağlayın.

Balın Etkisi

Bal cildi nemlendiren doğal kaynaklar arasında bulunur. Eğer daha doğru bir cilt bakımı uygulamak isterseniz, bu yöntemi mutlaka düzenli olarak tekrar etmelisiniz. Maskeyi yapabilmek için ihtiyacınız olan tek şey baldır. Bu yöntem hem cildin rahatlamasını sağlarken, hem de arzu ettiği gibi bir nem oranına sahip olmasını sağlar. Bunun için maskeyi yapmadan hemen önce sıcak bir havluyu yüzünüzde tutun. Bu şekilde üç dakika boyunca bekledikten sonra, balı tüm cilde iyi bir şekilde uygulayın. Yapmış olduğunuz bu maskeyi en fazla 30 dakika boyunca yüzünüzde tutmanız gerekir. Bu şekilde daha başarılı sonuçları ortaya çıkarabilirsiniz. Eğer maske sonrasında daha sıkı bir cilt yapısı istiyorsanız, o zaman soğuk su kullanarak cildinizi durulamanız gerekecektir.

Yoğurt ve Portakal Maskesi

Yoğurdun cildi dinlendirici bir etkisi vardır. Portakalda her zamankinden daha canlı ve taze gözükmesine neden olur. Bu ikiliyi düzenli olarak kullandığınızda, cilt için gerekli olan her şeyi almaya başlayabilirsiniz. Bunun için 2 çay kaşığı kadar yoğurt ve portakal suyu kullanmanız yeterli olacaktır. Parmak uçlarınızla birlikte cildinize masaj yapar gibi bu karışımı uygulayabilirsiniz. Uygulamayı yapar yapmaz, cildinizi oldukça rahatlamış hissedersiniz. 5 dakika boyunca yüzde bekletilmesi gereken bu maske, hemen ardından ılık suyla birlikte temizlenmelidir.

Çilek ve Gül

Cildi rahatlatan maskeler arasında bu yöntemde oldukça etkili sonuçlar ortaya çıkaracaktır. Bu maskeyi yapabilmek için gül yapraklarının kurutulması gerekir. Kuruttuğunuz gül yapraklarını daha sonra bir toz haline getirmelisiniz. Birkaç çileği de bu tozun içine ekleyerek bu şekilde bir karışım oluşturun. Göz ve ağız çevresine uygulamadan tüm yüzünüze eşit bir şekilde çilek ve gül maskesini uygulayın. Bir süre boyunca beklettikten sonra, ılık su kullanarak cildinizin arınmasını sağlayın. Eğer gül yaprağı bulamadıysanız, bu da sorun değildir. Maskeyi yaparken gül suyu da kullanırsanız aynı etkiyi yapacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.