Kuru Yüz Bakımı Nasıl Yapılır?

Kuru Yüz Bakımı Nasıl Yapılır?

Kuru Yüz Bakımı Nasıl Yapılır? Kuru yüz bakımı, kuru cilde sahip tüm bayanların uygulaması gereken bir cilt bakımıdır. Eğer cildinizde kuruma, kuruluk veya pul pul dökülme varsa sizler için hazırladığımız kuru yüz bakımı uygulamasını mutlaka denemelisiniz.

Kuru Yüz Bakımı Nasıl Yapılır?

Kuru yüz sahibi insanlar her zaman diğer yüz tiplerine göre daha çok bakım yapmalıdır. Çünkü ciltleri diğer insanlara göre daha kuru, yıpranmış ve mat görünür. Hiçbir zaman cildin doğal hali çok canlı görünmez. Bu nedenle sürekli nemlendiriciler ve kremler kullanırlar.

 

Bunlarda doğal olmadığı için sadece günü kurtarmaya yarar. İleri zamanlı bir nemlendirme sağlamazlar. Kuru yüz tipine sahip insanlar yüzleri daha canlı görünsün diye nemlendirici kremlerin yanında birçok kapatıcı ve fondöten kullanırlar. Fakat o anlık güzel görünseler de bu malzemeler ileri zamanlı olarak ciltte sorunlara neden olurlar. Kuru yüze sahip insanlar sürekli fondöten kullanarak cildin hava almasını engellerler. Cilt hava almadığı için daha solgun durur. Bu nedenle en iyi çözüm evde hazırlanan maskeleri kullanmaktır.

Yüzün Kuru Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Cildimizin tipini anlamak için yüzümüzdeki sebum oranına bakarız. Eğer sebum oranı fazla ise yağlı, normal ise orta ve çok az ise kuru bir cilt tipine sahibiz demektir. Cildimizin en üst tabakasında su ve sebum vardır. Parmaklarımızla yüzümüzün üzerine dokunduğumuzda eğer aşırı kuruluk ya da nem hissediyorsak cildimiz kuru ya da yağlıdır.

Kuru Yüz Bakımı İçin Neler Gerekir?

Cildi kuru olan kişilerin en çok yapması gereken nemlendiriciler ile cildi nemlendirmektir. Fakat nemlendiricilerden kastımız hazır satılan nemlendiriciler değil kişilerin evde yapacağı doğal nemlendiricilerdir.

 

Kuru Yüz Bakımı Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Dışardan alınıp kullanılan maskeler ne kadar kaliteli olursa olsun kimyasal içerdikleri için insanların ciltlerinde her zaman yaramayabilir. Fakat evde yapılan doğal nemlendiriciler daha güvenilir oldukları için iç rahatlığı ile kullanılabilir.

Malzemeler; yarım muz, yarım yemek kaşığı bal ve yarım yemek kaşığı zeytinyağı. İlk olarak bir kap çıkartarak içerisine yarım muzu eziyoruz. Daha sonra üzerine yarım yemek kaşığı bak ve yarım yemek kaşığı zeytinyağını ekleyerek iyice karıştırıyoruz. Bütün malzemeler birbirine karıştırdıktan sonra bütün yüze masaj yaparmış gibi sürüyoruz. Yüzümüzde 15 dakika bekledikten sonra yıkayabiliriz. Zeytinyağı en iyi doğal nemlendiricidir. Bu maskeyi haftada üç kere yaparak daha parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.Yüz bakımı ve cilt bakımı ile alakalı tüm maske tarifleri, cilt bakım kürleri sitemizde mevcuttur. Dilerseniz cildinize özel cilt bakım maskelerini arama kısmından yapabilir ve evde rahatlıkla hazırlayabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.