Cilt Pullanmasına Karşı Çözüm

Cilt Pullanmasına Karşı Çözüm

Cildimde pullanma var. Ne zaman makyaj yapsam sanki fondötenler yüzümden dökülüyor gibi hissediyorum. Ne zaman ellerimle cildime dokunsam ufak beyaz beyaz deri parçacıkları havada uçuyor.

Cildimde aşırı derecede pullanma var diyorsanız , bu makale tam size göre. Cilt pullanmasına karşı çözüm önerilerimiz cildinizin pullanma sorununa yardımcı olacak.

Cilt Pullanmasına Karşı Çözüm

Cildiniz dış etkilere en çok maruz kalan duyu organınızdır. Cildinizin sağlıklı olması hem sağlıklı yaşam için hem de çevreye karşı görünümünüzü sağlayacağı için önemli bir etken ve özgüveninizi kaybettiren veya kazandıran bir dış örtünüzdür. Sağlıklı bir cilt kişinin kendine güvenini yerine getirirken aynı zamanda da nemi hapseden tende kırışıklık ve gerginlik oluşmayacağı için pürüzsüz ve hoş bir görünüm sağlanmış olacaktır.

Cildinizin pullanması sizin için hem bir cilt problemi hem de estetik görünümünüzü bozan bir durumdur. Cilt pullanmasına karşı çözüm en başta bol su ve sıvı tüketerek sağlanır ve cilt pullanması böylece önlenir.

Yaşlanan ciltlerde bu sorun daha çok ortaya çıkar ve cildin suyunun azalması hem cildinizin kuruyarak kırışmasını hem de pullanmasına neden olur. İşte böyle bir durumda cilt pullanmasını karşı çözüm sağlayacak olan şey tek başına su ve sıvı tüketimi değil düzenli olarak kullanılan ve cilt tipinize en uygun nemlendirici kremleri kullanmak olacaktır.

Cilt pullanmasına karşı çözüm önerilerimiz bir de cilt maskeleri tavsiye edilerek cildinizin bakımı ve cilt pullanması karşı çözüm geliştirilmiş olacaktır.

Cilt pullanmasına karşı çözüm olarak kullanabileceğiniz bir maske tarifi sunuyoruz şimdi sizlere. 2 çorba kaşığı taze evde mayalanmış yoğurt ile 2 çorba kaşığı balı bir kâsede iyice özdeşleştirerek karıştırdıktan sonra cildinizin pullanma sorunu olan bölgelerine masaj yaparak sürün ve 15 dakika bekletin.

Daha sonra cildinizi ılık suyla durulayın. İki tane doğal nem tutucu ürünün karışımın cildinizi nasıl yumuşacık ve pürüzsüz şekilde bıraktığını görün.

Bütün bu cilt pullanmasına karşı çözüm sağlayan maskeleri ve kremleri kullanırken aynı zamanda da bol bol tüketmeyi ihmal etmeyerek hem cildinizin hem de iç organlarınızın rahatlıkla çalışmasını ve yenilenmesini sağlayın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.