Revlon Colorstay Fondöten İncelemesi

Revlon Colorstay Fondöten İncelemesi

Revlon Colorstay fondöten, Revlon markasının Türkiye’de satışa sunduğu; karma ve yağlı ciltler için ayrı, kuru ciltler için ayrı seriler halinde ürettiği başarılı bir fondöten türü.

Tabi colorstay fondötenin avantajları kadar zdezavantajları da yok değil. Piyasadaki en iyi fondöten markası olduğunu söylemek mümkün değil ancak kimileri için uygun bir tercih olabilir. Gelin Revlon Colorstay serilerine numaralarına ve cilt tiplerine göre bir göz atalım;

Revlon Colorstay Fondöten Nedir?

Revlon markasının çıkardığı ve ülkemizde de satışa sunduğu Colorstay adının manasından da anlaşılabileceği üzere fondötenin vaat etmekte olduğu asıl şey kalıcılığıdır ve Revlon Colorstay fondöten gerçekten de pek çok yakın rakibine göre daha uzun süre kalıcılığa sahiptir.

Colorstay’ın Olumlu Özellikleri:

 • Uygun fiyatlıdır
 • Cilt tipine göre su bazlı ve yağ bazlı olarak iki farklı türde alternatifi vardır
 • 24 saate kadar kalıcılığı vardır. Bozulma, çatlama, kuruma ve dökülme yapmadan uzun süre cildinizde kalır. Uçmaz.
 • Yeni tasarım şişesinde pompa ile kolay kullanım şansı sunuyor.
 • SPF 15 güneç koruması içeriyor.
 • Cilt lekelerini kapatıyor

Colorstay’in Olumsuz Özellikleri:

 • Kapatıcılığı yeterli değil.
 • Simli bir görünüm oluşturarak doğallıktan uzaklaştırıyor.
 • Cilde oturması biraz zaman alıyor.

Cilt Tiplerine Göre Revlon Colorstay Fondöten Seçimi:

Colorstay fondöten en iyi etkiyi yaratması amacıyla, kuru ve normal ciltler için ve yağlı ve karma ciltler için olmak üzere iki farklı formül ile üretilerek satışa sunulmuştur.

Her iki türünün de dış ambalajı birbirine benzerlik gösteriyor olmakla birlikte aralarındaki en belirgin fark kapak tipleridir.

Saydam yani şeffaf kapaklı olan kuru-normal ciltler içinken, koyu renk siyah kapaklı olan yağlı-karma ciltler için uygundur

Karma-Yağlı Ciltliler İçin Kullanım Önerileri: 

 • Revlon Colostay’in kapatıcılığının yeterli olmadığından bahsetmiştik ancak 1 pompa sıkım yerine ürünü biraz daha bonkör kullanacak olursanız, yeterli kapatıcılık seviyesine de rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra colorstay cildinizdeki fazlaca yağlı bölgeleri de kurutmadan nem dengesi sağlayacaktır.
 • Hafif simli ve mat bitişe sahip bir fondöten türü olmasına rağmen, biraz özen gösterek kullanacak olursanız Revlon marka fondötenler aslında doğallıktan o kadar da uzak değiş.
 • Colorstayı yağlı cildinize uygulamadan önce hafif bir BB krem ile karıştırır ya da alta ufak bir pudra bazı sürerseniz cildinizdeki muhtemel parlamaların da önüne geçebilirsiniz.
 • Bu ürünün en önemli özelliği, yüzünde fondöten gibi ürünlerin altına sağlam bir baz ya da katman katman pudra sürmeden durmayan yağlı cilt sahibi kullanıcılara, tek başına kullanımda 24 saate kadar kalıcılık sunuyor olması


Kuru-Normal Ciltliler İçin Kullanım Önerileri:

 • Colorstay kuru ciltler serisini kullanacak gerçekten aşırı kuru bir cilde sahip kullanıcılar kullanım öncesinde fondötene hafif bir zeytinyağı ya da hindistan cevizi yağı karıştırabilirler. Bu işlem föndötenin pul pul dökülmesini engelleyecektir.
 • Kuru ciltlerde fondöten sürerken takılma, kaymama durumlarının önüne geçmek için oldukça kremsi bir formda üretilmiş olan Colorstay kuru cilt serisi bu konuda da oldukça başarılı.
 • Kuru ve normal ciltler için olan türü mat bitişli olmadığı için oldukça doğal bir görünüm sağlıyor. Gündüz makyajı sırasında bilhassa tercih edilebilecek bir ürün.
 • Kapatıcılığı da yağlı ciltler için olana oranla biraz düşük olmakla birlikte kalıcılığı hakkında da aynı şeyi söyleyebiliriz. Özellikle içerisine Hindistan cevizi yağı v.b. bir ürün katacak olursanız kalıcılığı 6-7 saate kadar düşebilir ancak yine de çok kötü bir rakam değil.
 • Normal ve kuru ciltler için olanda SFP 20 güneş koruyucu içeriyor.

Ten Rengine Göre Revlon Colorstay Fondöten Seçimi:

Sizlerle Revlon Colorstay Fondöten numaralarını ve hangi numaranın hangi ten rengine uygun olacağını paylaşmadan önce, kuru ve normal ciltler için olan ten rengi numaraları ile yağlı-karma ciltler için olan numaralarının ciddi şekilde farklılık gösterdiği konusunda uyarmak istiyoruz.

Fondöteni teninize sürdükten ortalama 5 dakika sonrasında rengi tamamen oturacağından yapabileceğiniz en doğru davranış bir Watsons mağazasına giderek satın almak, elinizde ya da çene bölgenizde küçük bir parça colorstay fondöten denemesi yaptıktan sonra, ürün cildinizde oturana dek diğer ihtiyaçlarınızı temin etmek ya da ortada dolanmak olacaktır. Sağlıklı bir karara ancak bu şekilde erişebilirsiniz. Ancak yine de deneme yapacaklar için neye yönelecekleri konusunda fikir olması için sizinle ten rengine göre tavsiye edilen numaraları paylaşıyoruz;

Colorstay Fondöteni Nereden Alabilirim?

Türkiye’deki tüm Watsons mağazalarından temin edebilirsiniz. Bir takım kozmetik ürünler ve makyaj malzemelerinin temin edildiği online alışveriş sitelerinden de bulmanız mümkün olsa da Türkiye’deki resmi distribütörü Watsondır.

Fiyatı Nedir?

Revlon Colorstay Fondötenin tavsiye edilen satış fiyatı 53 TL civarında ve 2018 yılı şubat ayı itibariyle Watsons mağazalarında da fondötenin hem karma ve yağlı ciltler hem de kuru ciltler için olan türlerini ve farklı renk seçeneklerini aynı fiyata yani 53 TL ye satın alabilirsiniz.

Revlon Colorstay Fondöten Nasıl Uygulanır?

Revlon föndöten pompalı şişeler şeklinde satıldığından uygulaması çok kolaydır.

 • Bir nohut büyüklüğünde föndöteni parmaklarınıza sıkın ve yüzünüzde uygulamak istediğiniz bölgere minik minik sürün
 • Ardından nemli bir sünger ya da parmak uçlarınızla dairesel hareketler yaparak cildinize yayın ve yedirin.

Fondöten Uygulama Videosu:

Revlon Colorstay Kullanıcı Yorumları:

Siz de revlon colorstay kullandıysanız, satın almayı düşünen okuyucularımıza yardımcı olmak için kişisel yorumlarınızı ve deneyimlerinizi, kullandığınız ürün ile ilgili detay vererek bizlerle paylaşırsanız çok minnettar oluruz.

YORUMLAR

 1. blank Sefanur Colakoglu dedi ki:

  Merhaba öncelikle yazınız çok bilgilendirici olmuş, ellerinize sağlık,
  benimde kullanmış olduğum revlon colorstay fondöten hakkındaki yazımı inceleyebilir ve yorumlarınızı bırakabilirseniz sevinirim. Sevgiler..