Makyaj Fırçaları

Makyaj Fırçaları

Makyaj konusunda bilinmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesi de kaliteli ürün kullanımıdır. Makyaj yapımında kullanılan makyaj malzemelerinin kaliteli olması etkili ve etkileyici bir makyajın anahtarıdır diyebiliriz. Özellikle makyaj bütünlüğünü sağlayan ve kişinin uygulamasında profesyonellik yaratan ürünlerden bir tanesi de makyaj fırçalarıdır. Makyaj fırçaları yapı bakımından uygun malzeme ile oluşturulmuş olmalı. Hangi bölge için hangi fırçayı kullanacağınızı ve satın aldığınız fırçaların kıllarının hangi malzeme ile yapıldığına kadar bir çok detayını bilmeniz gerekir.

Makyaj uygulamasında hemen hemen her bölge için farklı makyaj fırçaları kullanılmaktadır. Fırçalar cildimizle temas ettiğinden dolayı fırçaların doğal ve temiz olması sağlıklı bir makyaj uygulaması için en önemli detaydır. Bunun yanı sıra sadece cildimiz için değil makyajda doğru uygulamada bulunma için de yine aynı şekilde doğru fırçalar kullanılması gerekir. Aksi takdirde ortaya çıkan sonuç hiç içinize sinmeyecektir. Ortalama olarak 22 adet fırça bulunmakta. Yeteri miktarda bölgesine uygun fırçamız olursa uyguladığımız makyajda adeta profesyonellik sergileyebiliriz.

blank

Makyaj Fırçasının Temizliği Nasıl Olmalı

Cildimize sık sık temas eden makyaj fırçasının temizliği nasıl olmalı? Makyaj fırçalarının kullanım sıklığına göre temizlenmesi oldukça önemlidir. Fırça kullanımı sonrasında fırça kılları üzerinde kalan makyaj artıkları bakterilerin oluşumu ve yayılması konusunda en etnik sebeplerdendir. Bu nedenle fondöten ve kapatıcı fırçalar için haftada bir kez fırçalarını temizlemeye özen gösteriniz. Ruj ve eyeliner fırçalarını ise haftada en az 2 kez temizlemenizi öneririz. Güzellik merkezlerini her zaman için kuaförlerden önce tercih etmelisiniz. Çünkü kuaförler çok yoğun çalıştığı için fırça temizliği konusunda güzellik merkezlerinin daha hijyenik olacağını söyleyebiliriz.

blank

Makyaj Fırçası Nasıl Temizlenir

  • Sızma zeytinyağı, el dezenfektanı ve bulaşık deterjanı

Fırçalarımızın sayısına göre kabımızın içine malzemelerimizi koyalım ve iyice karıştıralım. İlk olarak avucumuzun içine sürer gibi yapıp fırçamızın üzerinde bulunan kalıntıları sıyıralım. Dik olacak şekilde hazırladığımız karışımın içine fırçamızı sokarak dairesel hareketlerle fırçamızı gezdirelim. Bir başka kabın içine de ılık su koyarak diğer kaptan çıkardığımız fırçayı ılık su bulunan kabın içine bırakalım ve fırçamızı durulayalım. Sonuç olarak kağıt havlu üzerine fırçalarımızı çıkararak kurulayalım. Kurulama işleminde de fırçanızı dik koyun ve bir gece bekletin.

Pudra Fırçası

Pudrayı tam olarak dağıtabilmek amacıyla kullanılan fırçadır. Fondöten uygulaması sonrasında pudrayı dağıtmak amacıyla kullanılmaktadır. Yoğun kıllı ve küçük boylu bir fırçadır.

Fondöten Fırçası

Fondöten ve BB krem kullanmaktaysanız muhakkak makyaj çantanızda olması gereken bir diğer fırça da fondöten fırçasıdır. Fondöten fırçası pudra fırçasına göre daha yassı ve daha incedir. Fondöten fırçası fondötenin daha iyi şekilde sürülmesine olanak sağlamaktaıdr.

Göz Farı Fırçası

Yuvarlak uçlu olan fırça oldukça küçüktür. Göz bölgenizdeki uygulamaya göre birden fazla göz farı fırçası makyaj çantanızda bulundurabilirsiniz.

Allık Fırçası

Görünüm ve kullanım olarak fondöten fırçası ile karıştırılan allık fırçasının bir tarafı eğimlidir. Bundaki amaç ise kemiklerin daha belirgin hale gelmesini sağlamaktır.

Ruj Fırçası

Ruj fırçası dudaklarda daha etkili ve profesyonel bir makyaj uygulaması için oldukça önemlidir. Özellikle çatlamış dudaklar için ruj fırçaları adeta bir avantajdır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.