Kusursuz Gece Makyajı Uygulaması

Kusursuz Gece Makyajı Uygulaması

Kusursuz Gece Makyajı Uygulaması Dışarıya mı çıkacaksınız? Kusursuz bir gece makyajına mı ihtiyacınız var? O zaman hiç merak etmeyin. Çünkü sizlere kusursuz gece makyajı uygulaması hakkında detaylı ve resimli olarak bilgi vereceğiz. Böylece gecenin en güzel kızı haline dönüşeceksiniz.

Kusursuz Gece Makyajı Uygulaması

Gece makyajı uygulaması diğer makyajlara göre daha yoğun ve üzerinde çok oynanılmaması gereken bir makyaj türüdür. Bu nedenle bütün gece sizi idare etmelidir. Bu sebeple de kusursuz bir gece makyajı uygulaması yapmanız gerekir. Aksi taktirde hemen bozulacak veya akacak makyaj tüm gecenizi berbat edebilir. Çok lafı uzatmadan sizlere kusursuz gece makyajı nasıl yapılır? anlatmaya başlayalım.

Kusursuz Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

Kusursuz değil mi? Gece makyajında dikkat edilmesi gereken nokta şunlardır; renk seçimi , göz ile uyumu ve bakışların keskinliğidir.

Artık başlayalım ve kusursuz bir göz makyajı yapalım…

İlk olarak göz kapağının çizgisinden başlayın ve gözünüzü çevreleyecek şekilde siyah göz farını uygulayın. Hemen ardından küçük fırça darbeleri yardımıyla göz kapağının içerisini doldurun. Tıpkı aşağıdaki resim gibi olsun.

Bu işlemi bitirdikten sonra göz altlarınıza daha yoğun gözükmesi için göz farı uygulayın. Bu şekilde yoğun bir görünüm elde etmiş olursunuz.

Şimdi ise göz kapaklarının üstüne mavi bir far uygulaması yapacağız. Bu uygulama esnasında parmaklarınızı kullanabilirsiniz. Parmaklarınız ile göz kapaklarınızın üzerine mavi farı uygulayın. Daha etkili sonuçlar almak istiyorsanız, parmaklarınızla sürdüğünüz farı daha sonrasında fırça ile dağıtın.

Şimdi ise mor göz farını kirpiklerin altına uygulayın. Kirpiklerin altı bittikten sonra hemen üst tarafa da göz kararı uygulayın. İşlem bittiğinde aşağıdaki resimdeki gözükecektir.

Artık eyeliner uygulamasına geçebiliriz. Eyeliner ile hem alt hemde üst göz çizgilerine uygulayın. Eyeliner sayesinde gözleriniz çok daha güzel bakacaktır.

Sıra geldi gözlere maskara sürmeye. Özellikle alt kirpiklere sürerken gözlerinizi açık tutmaya özen gösterin. Alt kirpiklere sürdükten sonra üst kirpiklere geçebilirsiniz.

Son olarak gece makyajına uzmanların ve makyözlerin tercih ettikleri , gözlere parıldayan bir etki bırakmak için turkuaz renkte göz pınarlarına da dahil olmak üzere göz farı uygulayın.

Artık makyajımız bitti bence harika oldu. Sizde gece makyajı yapılırken kullanılan makyaj malzemelerinin özelliklerini öğrenmek isterseniz, aşağıdaki resme göz atmanızda yarar var.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.