Renkli Rimel Kullanımı

Renkli Rimel Kullanımı

Makyajı tamamlayan en önemli ürünlerden bir tanesi de rimellerdir. Kişinin tüm bakışını değiştiren belirgin ve hacimli kirpikler makyaj uygulaması üzerinde en etkili alandır. Makyajı sevmeyen kişiler veya sadelikten yana olan kişilerin makyaj yapmaması sadece rimel uygulaması bile bakışların ön plana çıkmasına katkı sağlamaktadır. Genellikle bayanların bir çoğu siyah renkli rimel kullanımını daha fazla tercih etmektedir. Lakin son dönemde popüler bir hale dönüşen renkli rimellerde makyaj artistleri tarafından en az siyah rimeller kadar çok tercih edilmekte olan bir ürüne dönüştü. Özellikle de podyumlarda kullanılan renkli rimeller rengarenk ışıklar altında farklı bir ahenge dönüşmektedir. Sizlerde modayı yakından takip ediyorsanız makyaj çantanızda renkli rimellere yer açın. Bu sezon renkli rimel kullanımına oldukça rağbet artacak gibi gözüküyor.

blank

Renkli rimel kullanımı ile çekici ve eğlenceli bir makyaj uygulamasında bulunabilirsiniz. Renkli rimeller sizlere daha fazla genç bir görünüm katacaktır. Rimel kullanımında doğru uygulamayı yapabilmek oldukça önemlidir. Kirpiklerinizde bir karmaşa yaşamamak adına renkli bir rimel kullanarak daha belirgin ve göz alıcı kirpiklere sahip olabilirsiniz. Rimeliniz ile bütünlük sağlaması açısından canlı renkte bir de göz kalemi çekerek makyajınıza bütünlük katabilirsiniz.

Hemen hemen herkese mavi renkli maskara çok yakışmaktadır. Özellikle de renkli gözlü bayanlar için. Gözlerinizin beyaz kısmını daha da belirgin kılmaktadır. Gözlerinizin daha belirgin olmasını istiyorsanız rimelinizi açık mavi tonlarında kullanıp altına oldukça az olacak şekilde siyah rimel sürmenizi tavsiye ederiz. Ama renk tonlaması koyu renklerde olacak ise o vakit elektrik mavisi gibi renk tonları ile sadece renkli rimeli kullanmanızı tavsiye ederiz.

blank

Maskara renklerini göz renginize uygun renk tonlamalarında seçmenizi tavsiye ederiz. mor renkli maskaralar daha çok renkli gözlere hitap eder. Gözleriniz yeşil veya mavi ise mor renkli maskara tam sizlere göre demektir.

Yeşil Renk Maskara

Yeşil renkli maskara ise maskaraların içerisinde en etkilisi gözleri daha fazla belirginleştiren maskara renklerinden bir tanesidir. Lakin sadece yeşil gözlüler tarafından kullanılması daha mantıklı olacaktır. Yeşil renkli maskara kirpiklerin aha kısa gözükmesine sebep olmaktadır. Bunun için illaki yeşil maskara kullanmak istiyorsanız takma kirpikler ile yeşil maskarayı kullanmanızı tavsiye ederiz.

Kahverengi Maskara

Kahverengi olan maskara ise bal veya ela göz rengine sahip insanlarda daha fazla tercih edilmektedir.Bu rimel renginde de göz kalemsiz şekilde uygulamada bulunmanız gerekir. Bunun yanı sıra göz renginizi destekleyen bir renk seçimi olacağından dolayı far kullanmasanız da olabilir.

Renkli rimeller ile bir arada mutlaka kullanılması ve bulundurulması gereken bir diğer üründe kirpik tarağıdır. Rimelinizi sürdükten sonra kirpiklerinizi uç kısma doğru tararsanız fazlalıklarından arınacak ve topaklanma vs herhangi bir sorunla karşılaşmayacaksınız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.