CC Krem Nedir Ne İşe Yarar En İyi Marka Önerileri

CC Krem Nedir Ne İşe Yarar En İyi Marka Önerileri

CC KREMLER

Kozmetik sektörü sürekli olarak kendi içinde gelişmekte ve kozmetik meraklılarının ilgisini çekebilecek yeni ürünler piyasaya sürme peşindedir. Sektörde bulunan firmaların öne çıkabilmek ve diğerlerinden sıyrılabilmek için en farklı en yeni ürünleri piyasa sürmeleri gerekir ve bu anlayış doğrultusunda piyasaya sürülen ürünlerden bir tanesi de CC kremler olmuştur.

Hızla yayılan CC kremlerin bb kremlerden farklarını, ne işe yaradıklarını, CC kremlerin nasıl uygulanması ve nasıl seçilmesi gerektiğini ve en iyi cc krem markalarını anlattığımız bu yazıyı sizleri bilgilendirmek için derledik;

 

CC KREM NEDİR ve NE İŞE YARAR?

Color correctorlar olarak bilinen cc kremlerin en önemli özelliği cilt rengini eşitlemeleridir,yani yoğun kapatıcılık verirler. Kapatıcıların yüze sürülen versiyonu olarak düşünebileceğimiz cc kremler son dönemde oldukça popülerlerdir.

Color corrector zaten renk düzenleyici manasına gelmektedir. Ve sıradan fondöten ve kapatıcılarla kapatılamayan ton farklılıkları ve cilt lekelerini kapatmak için şahane etkili bir makyaj bazıdır diyebiliriz.

 

CC KREM İLE BB KREM ARASINDA NE FARK VAR

Eskiden sadece fondötenler varken beauty balm denilen bb kremler ve color corrector olması ile ön plana çıkan cc kremler ortaya çıktı. Bu kremleri fondötenden ayıran ortak fark amaçlarına göre ayrılmalarıdır fondötenler geneldir bb ve cc kremler ise bazı özellikleri belirgin olan kapatıcılardır.

 • BB kremler yüksek derecede nem verirken , cc kremler orta derece nem verirler.
 • BB kremler orta derecede kapatıcılık verirken , cc kremler yoğun kapatıcılık verir.
 • BB kremler spf içerirken , cc kremlerin bir çoğu içermez.
 • BB kremlerin yapısı suludur, cc kremlerin daha yoğundur.
 • BB kremler fondötenden az kapatıcılık verir, CC kremler fondötenden fazla kapatıcılık verir.

 

CC KREMLER NASIL UYGULANIR

CC kremleri çoğu kapatıcı ten ürününde olduğu gibi 3 yöntemle uygulayabilirsiniz.

 • FIRÇALAR

Bütün kozmetik mağazalarında bulabileceğiniz fondöten fırçası adı altında satılan tok kıllı düz veya oval fırçalarla uygulayabilirsiniz ancak fırçalar çoğu zaman yüzde iz bırakır ve cc kreminiz tam kapatıcılık sağlayıp cilt ile bütünleşmez.

 • ELLER

En çok kullanılan yöntem ise el yardımı ile uygulama yapmaktır bu son derece pratik bir yöntemdir ancak bu da yine fırçalarda olduğu gibi yüzle tam olarak bütünleşmeyerek iz bırakır.

 • MAKYAJ SÜNGERLERİ

Bütün makyaj severlerin favori yöntemi makyaj süngerleridir.Kozmetik mağazalarında makyaj süngeri adıyla satılan bu süngerler son yıllarda popüler olan ürünler arasındadır. Kuru olarak satılan ancak kullanmadan önce ıslatılması gereken bu süngerler hem iz bırakmadığı için hem de cilt ile kremi bütünleştirdiği için en çok tercih edilen yöntemdir.

 

CC KREM ÖNERİLERİ

Bir ürünün sevilmesiyle bütün markalar aynı üründen piyasaya sürerler. Piyasaya sürülen bu ürünlerin kimisi başarılı kimi ise fiyasko olur bazen çok övülen tüm bloggerların kullandığı ürünler sadece reklamdır ve sizi hayal kırıklığına uğratır bu durumu engellemek için en iyi 5 cc krem markasını sizler için listeledik.

EN İYİ CC KREM MARKALARI

 • PURE BEAUTY

Watsons mağazalarında satılan pure beauty markasına ait cc krem,bir cc kremden beklenen her konuda başarılı ancak simli bir krem eğer mat ürünler kullanmayı seviyorsanız tercih etmemelisiniz.

6 ay kullanım ömrü var sonrasında oksitlenme yapıyor.

 • SMASHBOX

Az bilinen markalardan olan smashbox cc kremler konusunda oldukça başarılı ürünler piyasaya sürdü. Cc krem arayışındaysanız ve bütçeniz kısıtlı değilse bakmalısınız.

 • CLINIQUE

Çocukluğumuzun markası olan clınıque de cc krem furyasından geri kalmadı. Çıkarttığı cc kremler son derece başarılı olan markaya bütçeniz kısıtlı değilse bakmalısınız.

 • FARMASİ CC KREMLERİ

Son dönemde çıkan markalardan biri olan farmasi önce bb  kremleri ile adını duyurdu şimdi ise cc kremleri çok beğeniliyor.Farklı cilt türlerine göre ayrı cc kremler üreten marka oldukça da uygun fiyatlı.

 

 • GOSH CC KREMLERİ

Ülkemizden çekilmesine rağmen hala bazı gratislerde son kalan ürünleri olan gosh markası da cc krem konusunda oldukça başarılı. Uygun fiyatlara sahip bu markanın cc kremini görürseniz mutlaka denemelisiniz.

 • LANCOMN CİTY Miracle CC KREM

CC Kremler Sivilceleri Kapatır mı?

CC krem, daha çok cilt tonu eşitleyici görevi gördüğü için iltihaplı sivilceleri kapatmayacak olsa da sivilce kızarıkları ve akne lekelerini kapatarak etkili olarak iş görür

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.