Corci Makyaj Teknikleri

Corci Makyaj Teknikleri

Corci Dünya üzerinde adından oldukça söz ettiren ünlü isimlerden bir tanesidir. Makyaj teknikleri konusunda profesyonel bir hizmet anlayışlına sahip olan bu marka kapsamında bayilikler bile bulunmaktadır. Önerileri ve uygulamaları ile hayatımızda yer edinmiş olan isim tamamıyla doğal ürünler kullanılarak etkileyici bir göz makyajı oluşturmanıza katkı sağlar.

Cilt Yapısına Göre Renk Belirleme

Makyaj yaparken cilt yapısına göre renk seçiminde bulunmak oldukça önemlidir. Makyaj uygulaması cildiniz ile ne kadar uyumlu olur ve göze batmaz ise cildiniz o denli doğal ve pürüzsüz bir görünüme kavuşur. Bilmeden yanlış renk tonlamasında yapılan bir makyaj sizin cildinizdeki kusurları kapatmanın aksine daha da cilt kusurunuzu ön plana çıkaracaktır. Dünyaca ünlü makyaj uzmanı Corci’ nin de tavsiyeleri üzerine şunu belirtmeliyiz ki cilt yapısının rengine göre koyuluk ve açıklık ayarlaması yapılmalıdır.

blank

Püf Noktası:

Açık renkli cilt yapısına sahip olan kişilerin göz rengi yeşil veya mavi ise göz makyajı konusunda daha açık ve parlak tonlar seçmeleri gerekir.

Doğru Göz Makyajı İçin Uygulanması Gerekenler

 • Göz yapısına ve rengine uygun makyaj tonları seçilmeli
 • Kullanılmakta olan göz kalemi vb. ürünler kalıcı maddelerden seçilmeli
 • Su bazlı ürünleri tercih ediyorsanız o vakit özellikle de göz bölgesinin tamamen temiz olmasına özen göstermelisiniz
 • Göz makyajı için gerekli olan malzemeler allık vb. pudra içerikli malzemelerden olmalı
 • Kullandığınız tüm ürünler cildinizle nüfus edeceği için anti-bakteriyel olmalı
 • Makyaj yapımı konusunda gözün iç kısmına herhangi bir şey uygulanmamalı kozmetik ürünler gözde tahriş etkisi yaratabilir
 • Göz makyajı yaparken herkes için aynı uygulamanın geçerli olacağına değil her göz yapısı farklı renk ve tonlamada makyaj uygulamasına tabi tutulmalıdır.
 • Zıt renk tonlarını birbiri ile karıştırmanız sizle riçin oldukça etkileyici bir sonuç elde etmenize olanak sağlayacaktır.
 • Göz farı sürmeden önce daha çok şeffaf renklerde pudralar kullanarak göz kapaklarınıza hareketlilik katmalısınız. Böylelikle göz kenarlarındaki kırışıklarda etkili bir şekilde yok olacaktır.
 • Dudaklarınızı ince göstermek için koyu renkli ruj kullanmalısınız. Bunun yanı sıra bir diğer ayrıntı da kalın dudakları inceltmek için yapılan uygulama. Kalın ve dolgun dudakları kapatıcı veya fondöten sürerek inceltebilirsiniz.
 • Cilt renginiz üzerinde mat bir görünüm elde etmek amacıyla pembe veya kayısı rengi tonlarında pudra kullanabilirsiniz.
 • Alt kirpiklere rimel sürmek yerine ince bir çizgi çekmeniz abartılı göz makyajından uzak daha doğru bir seçim olacaktır.

blank

Püf Noktası:

Koyu renkli cilt yapısına sahip olan kişiler koyu renkli göz yapısına sahip ise yoğun renk tonlamalarında makyaj modeli tercih etmelidir. Verimli sonuçlar elde etmek adına kalıcılık sağlamak için su bazlı ürünleri tercih ediniz.

Makyaj her kadının süsüdür. Ama bilinmelidir ki makyaj için her zaman doğru zamanda doğru teknikler kullanılarak gerek cilt yapınıza gerekse yüz şeklinize göre uygun rötuşlar uygulanmalıdır. Aksi takdirde makyaj uygulamanız ile çok şık olabileceğiniz gibi çok rüküş bir duruma da düşebilirsiniz.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.