Profesyonel Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Profesyonel Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cildimiz özene ve bakıma muhtaçtır. Çünkü gerek hormon etkisi ile gerek dış faktörlerin neden olduğu birçok olumsuz etki cildin nefes alamamasına ve ölü derilerin birikerek kararmasına ve hatta siyah nokta gözeneklerinin dolmasına ve büyümesine neden olmaktadır.

Profesyonel Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Yüz ve cilt bu duruma geldiğinde hala gereken özen gösterilmiyorsa o zaman tende çabuk yaşlanma, kararma, tabakalaşma ve gerçekten diğer kişileri de rahatsız edebilecek kötü görünüm oluşmuş olur.

Bu sorunu çözmek için profesyonel cilt bakımı nasıl yapılır? Diye düşünüyorsanız işte size cevap:

  1. öncelikli olarak ciltte makyaj ya da krem varsa temizlenir ve cilt temizleme sütü ile iyice silinerek temizlenir.
  2. bu aşamadan sonra cilt buhara maruz bırakılır ve siyah noktalar yumuşatılır. Daha sonra sıkma ve komedon kaşığı ile siyah noktalar temizlenir ve işlem sonrasında cilt silinir.
  3. bu aşamadan sonra cilde nem maskesi uygulanarak frimatör yardımı ile cilde maske yedirilir ve arta kalan iyice silinerek temizlenir.
  4. son aşamalardan biri olan cilde azot serumu sürülür ve ciltte emilimi yine frimatör ile sağladıktan sonra cilt üzerinden fazlalıklar kâğıt mendil yardımı ile alınarak cilt bakımı tamamlanmış olur.

Profesyonel cilt bakımı nasıl yapılır? Diye artık düşünmeyin ve bu işlemleri sizlerde evinizde gerçekleştirebilirsiniz ya da cilt bakımınızı profesyonel kişilere emanet edebilirsiniz. Cilt bakımı yaptırmak ciddi bir iştir ve cildin ihtiyacına yönelik ürünler kullanmak gerekeceğinden bu ürünlerin ayrımını sizlerin yapması zorlaşabilir. Bu sebeple cilt bakımınızı profesyonel cilt bakımı yapan uzmanlara yaptırmak daha doğru olacaktır. en azından ilk kez yaptırdığınızda bilgi edinmek ve aşamaları gözlemleyebilmek adına.

Profesyonel cilt bakımı nasıl yapılır?  Sorusuna cevap olarak diyoruz ki çok kolay. Sizler bu işlemlerin hepsini evde tükettiğiniz sebze ve meyveleri kullanarak da yapabilirsiniz hem de böylece tamamen doğal olan ürünleri kullanmış olursunuz ve cildinizde kimyasal kalıntılar oluşmaz. Çeşitli cilt sorunlarına yönelik kürler yapılabilir. Bu kürler için bu konuda uzman olan kişilerin uygulamış olduğu kür tariflerinden yararlanabilirsiniz ve cilt bakımınızı en sağlıklı şekilde yapabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.