Menü x

Bir türlü diyete başlayamıyorum diyorsanız
8 Şubat 2015
922
2

Diyet

Bir türlü diyete başlayamıyorum diyorsanız

Yazı: sadmin 8 Şubat 2015

Her pazartesi diyete başlayıp sonraki Salı günü diyetini bozan hatta diyette olduğunu bile unutan sadece siz değilsiniz. Hemen hemen her kadın bu sorundan muzdariptir. Bu makalemizde bayanların bir türlü diyete başlayamama sorununu inceledik ve neden bir türlü diyete başlayamıyorum diyorsanız , incelemenizde fayda var.

diyet

Bir türlü diyete başlayamıyorum diyorsanız

Sürekli fazla kilolarınızdan şikayetçisiniz hayalinizdeki fit vücuda sahip olmak için yapmanız gerekenli biliyor ve o adımları bir türlü uygulayamıyorsanız doğru yerdesiniz. Öncelikle şunları bilmeniz gerekmekte eğer bir sağlık sorununuz yok ise kesinlikle zayıflamak ve diyete girmek zorunda değilsiniz.

Kilo verdiğiniz zaman hayatınızın değişmeyeceğini bilin ve hayatınızı tamamen başlamakta olduğunuz diyete göre programlamayın. Unutmayın bir şeyi ne kadar gözünüzde büyütürseniz gerçekleşmesi o kadar zor olur.

Sürekli yemek yeme istediğinden ötürü eğer yemek yeme bağımlılığınız olduğunu düşünüyorsanız bu konu hakkında psikolojik destek almanız gerekebilir. Yeme bağımlısı olduğunuzu düşünüyorsanız gitmeniz gereken kişi psikolojik danışman değildir.

Böyle bir bağımlılığınız var ise yapmanız gerekende diyete başlamak değildir; aksi takdirde bu durumun belirgin bir hastalık haline gelmesine neden olabilirsiniz. Sürekli diyetten diyete atlayıp bir kilo alıp, bir kilo veriyorsanız; yeme bozukluğu yaşıyor olabilirsiniz.

Eğer yeme bozukluğunuz varsa bunun nedeni psikolojiktir; ve diyet yaparak bu sorunu aşamazsınız. Bu soruna profesyonel bir müdahale yapılmazsa sadece kilo alıp verdiğinizle kalabilirsiniz. Unutmayın kilo vermekten daha önemli öncelikleriniz var.

İlginizi Çekebilir

Yorumunuzu Yazın

Yazı Hakkında Yapılan Yorumlar

 • bytemeor

  Cevapla

  13 Şubat 2015 - 22:00

  Eben was daraufhin?

  • admin

   Cevapla

   13 Şubat 2015 - 22:30

   Was wird sein?

Sitede yayınlanan tüm içerikler 1ciltbakimi.com'a aittir. İzinsiz kopyalanamaz.