Cilt Bakımı

Maya Maskesi Nasıl Yapılır?

Maya Maskesi Nasıl Yapılır?

Maya maskesi evde hazırlanabilen en pratik cilt bakım maskelerinden birisidir. Bu nedenle maya maskesi nasıl yapılır? Bilmenizde fayda var. Maya maskeleri ile cildinizdeki cilt lekeleri, cilt yağlanması, cilt kırışıklığı ve yaşlanmayı durdurmak mümkün.

Maya Maskesi Nasıl Yapılır?

Maya maskesi belki de toplumda sıkça adı geçen ama bu konu hakkında pek bilgi sahibi olunmayan bir maskedir. Genel olarak bakıldığı zaman maya maskesi aslında yağlı olan ciltler için çok faydalı ve oldukça kullanışlı olduğu için adeta bir şifa özelliği taşımaktadır. Maya maskesi yağlı ciltlerde yağlılık oranını en aza çekmeye başlar buna paralel olarak cildinizde olan yağın stabil bir şekilde dengede tutulmasına yardımcı olur ve yağlı cilt sorunu denilen problemler tamamen ortadan kalkmış olur.

Maya Maskesi

Yani bu maske aracılığı ile artık çok daha kuru ve tamamen lekesiz bir cilt sizleri bekliyor olacaktır. Maya maskesi çok kolay hazırlanacağı gibi basit bir şekilde evde kendiniz yaparak, güneş lekelerini, normal cilt lekelerinizi, vücudunuzda oluşan sarkmaları ve yağlı cilt sorunlarını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. Peki maya maskesi nasıl yapılır?

Maya maskesi yapımına geçmeden önce sizlere yaş maya ile alakalı bir video izletmek istiyorum. Youtube üzerinde bulduğum ve son derece hoşuma giden bir videodur. İzlemeden lütfen geçmeyin.

Bunu evde yapmak için öncelikle bir yemek kaşığı maya, bir yemek kaşığı süt kullanmanız gerekmektedir. Bu iki malzemeyi elde ettikten sonra cam kaseye maya ile sütü döküp karıştırmaya başlayın.  İyice karıştırdıktan sonra eliniz ile cildinize sürmeye başlayın. Bu işlemden sonra 20 dakika kadar beklemeniz gerekecektir. Bu beklemenin sonunda maske iyice kuruduktan sonra cildinizden çıkartın. Bu işlemi rahat yapmak için cildinize biraz buhar vermeniz size yardımcı olacaktır. En son ise yüzünüzü ılık su ile durulayın.

Maya Maskesi Faydaları

Maya maskesinin nasıl yapıldığını ve hangi yöntem ile kullanıldığından bahsettik. Peki hangi sıklıklarla yapılması gerekir? Bu kullanım sıklığı aslında direk olarak yaş gruplarına göre farklılık göstermektedir. Yani Maya maskesi  kullanacak olan 20’li yaşlarda olan birisi ayda bir kez kullanmalı. Bunun dışında 30’lu yaşlarında olan birisi 15 günde bir kullanmalı. 40’lı yaşlarında olan kişiler haftada bire kadar inmelidir bu konuda. Son olarak ise 50 yaş ve üzeri olan kişiler ise haftada ya da 3 kez uygulaması gerektir.

Maya Maskesi Nasıl Yapılır

Bu kullanım sıklığını belli bir rutin düzene sokarak aksatmadan düzenli bir şekilde gerçekleştirmek en doğru adım olacaktır. Çünkü Maya maskesi faydalarını gösterebilmesi için kullanım doğruluğu ve kullanım şekli ile zamanı çok önemlidir. Peki bu faydalar genel hatları ile nelerdir? İlk olarak maya maskesi, pürüzsüzleştirici özelliğine sahiptir. Başka bir nemlendirici ile kullanılmasında bir sorun olmadığı gibi düşünülenin tam aksine cilt üzerinde bulunan sorunları en aza kadar indirger.

Cilt üzerinde bulunan ve çok şikayet edilen sivilce lekelerini ortadan kaldırır. Cildinize daha iyi bakarak besler ve canlılık getirir. Bunun yanı sıra koruyucu bir önlem olarak cildinizde meydana gelebilecek olan renk kayıplarını tamamen engelliyor. Tabi bu faydaları görebilmek ve kendinize uygulayabilmek için kullanım şeklini, kullanım sıklığını ihmal etmeden belli bir düzen içinde gerçekleştirmek son derece önemli bir noktadır.

 

Maya Maskesi İçinde Neler Var?

Bu kadar fayda sağlarken maya maskesinin içinde tam olarak neler var diye mi düşünüyorsunuz? Öncelik olarak maya maskesi B2 ve B6 vitaminleri içeriyor. Son derece doğal olan bu maskede vitaminlerin yanı sıra son derece yüksek dozda protein içeriyor.

Maya Maskesi

Mayanın içinde yer alan potasyum miktarı ise oldukça fazladır. Bu sayede ciltte oluşan toksinleri ciltten atmak ve uzaklaştırmak çok kolay bir görev oluyor. Tamamen doğal ve vitamin, protein ve potasyum bakımından oldukça zengindir. Bu özellikleri ile tamamen doğal olduğunu da söylemek son derece mümkündür. Cildinize doğal yollar ile en iyimi bakımı yapmak maya maskesini kullanarak yapılabilir.

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ