El bakımı nasıl yapılır?

El bakımı nasıl yapılır?

Güzelliğine önem veren herkes için el bakımı önemlidir. Eller her zaman göz önünde olur ve dikkat çekerler. Bu nedenle el bakımı özen gösterilerek yapılması gerekir. Peki nasıl mı?

El bakımı nasıl yapılır?

El bakımı konusunda sizlere bir kaç tüyo vermek istiyoruz. El bakımı evde kolay ve rahat bir şekilde yapılabilir. Sadece günlük bazı rutinler eklenmesi gerekmektedir. Lafı çok uzatmadan el bakımı hakkında bilgilendirmeye başlayalım.

Ellerinizi Temizleyin

Ellerinizi temiz tutmaya çalışın. Ellerinizi mümkünse antibakteriyel sabunlar ile temizlemeye çalışın. Ayrıca sıcak su ile yıkamanız bakterilerin ölmesine yardımcı olur. Ancak aşırı sıcak su olmamasına da dikkat edin aksi halde çok sıcak su ellerinizi kurutabilir.

 

Ellerinizi en az 20 saniye boyunca sabunlamalı ve ovmalısınız. Bunların dışında ellerinizi yıkarken bileklerden tırnak uçlarına kadar sabunun değmesi gerektiğini de unutmayın.

antibakteriyel sabun

Ellerinizi Sık Sık Yıkayın

Gün içinde ellerinizle bir çok yere dokunursunuz. Dokunduğunuz yerler pis olabilir. Bu nedenle yemek sonrası, tuvalete gittikten sonra, evcil bir hayvana dokunduktan sonra v.b. dokunmalardan sonra ellerinizi mutlaka yıkamalısınız.

El Yıkamak

Eller için Nemlendirici Krem Kullanın

Ellerine bakım yapan herkes nemlendirici krem kullanmalıdır. Nemlendirici kremleri gün içerisinde kullanabilir ve ellerinizi ne zaman kuru, neme ihtiyacı olursa o zaman uygulayabilirsiniz. Nemlendirici krem kullanmak son derece önemlidir. Kuru ellere sahip olan kişilerin ellerini yumuşatır. Elleri kuru olmayanları ise kurumaya karşı kalkan görevi görür.

Ellere Nemlendirici Krem Sürme

Arada Bir Manikür Yaptırın

Ellerinize arada bir manikür yaptırın. Manikür yaptırmak el bakımınızı, ellerinizin görünümünü ve güzelliğini değiştirir. Aynı zamanda manikür tırnaklarınızın beslenmesine ve sağlıklı uzamasına yardımcı olur.

Manikür Yapmak

Ellerinize dikkat edin. İş yerinizde, evinizde veya dışarıda tırnaklarınızı bir yerlere çarpmamaya hatta ellerinizle sert işler yapmamaya dikkat edin. Tırnaklarınızı kırmanız ellerinizin görünümünü kötü yönde etkiler. Aynı zamanda diğer prosedürlerini zorlaştırır.

Çantanızda her zaman el dezenfektanı taşımaya özen gösterin. Her zaman ellerinizi yıkamak için bir banyo bulamayabilirsiniz. Seyahat halinde, yolda yürürken, dışarıda ve lavabonun bulunmadığı her yerde el dezenfektanı kullanarak ellerinizi temizleyebilirsiniz.

Elleriniz ile alakalı diğer tüm el bakımı konularımızı buradan takip edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.