El Peelingi Nasıl Yapılır? Ev Yapımı El Peelingi Tarifi

El Peelingi Nasıl Yapılır? Ev Yapımı El Peelingi Tarifi

El Peelingi Nasıl Yapılır? El bakımı bir insan için çok önemlidir. Bunun nedeni özellikle yaş ilerledikçe yaşı en belirgin eden yerlerden bir tanesidir. Eller zaman içerisinde yıpranır. Bu nedenle ellere ne kadar iyi bakılır ve sağlıklı bakılırsa yaşınız ilerlemesine rağmen elleriniz yaşınızın gerisinden gelir.

Bu nedenle el bakımının bir çeşidi olan el peelingi nasıl yapılır ve bir adet el peelingi tarifi paylaşarak sizlere bu konuda yardımcı olmak istiyorum.

El Peelingi için Tarifler

Sizlere ilk olarak el peelingi için bir losyon tarifi vermek istiyorum. El peelingi için vereceğimiz ilk tarif losyon olacak ve içerisinde limon , tuz ve sirke bulunacak.

El Peelingi için Losyon

Malzemeler

  • Limon (Yarım)
  • Tuz (1 Çay Kaşığı)
  • Sirke (1 Çay Kaşığı)

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Bir kap içerisine limonu sıkın. Ardından tuz ve sirkeyi ilave edin. Ardından karıştırarak el için peeling losyonu damla damla ellere dökülerek ovulur. Ellerinizi ovduktan sonra temiz bir şekilde yıkamanız gerekmektedir. Hemen sonrasında ise yumuşatıcı bir krem kullanabilirsiniz.

El Peeling Losyonu

Malzemeler

  • Zeytinyağı (Yarım Çay Bardağı)
  • Şeker (1 Çorba Kaşığı)

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Yarım çay bardağı zeytinyağı ile 1 çorba kaşığı şekeri karıştırın. Bu karışımı avucunuza dökün ve ellerinizi ovmaya başlayın. Ardından ellerinizi temizce yıkayın. Şeker ellerinizde tıkanan hücreleri açarken, zeytinyağının da elleri yumuşatmasında faydası vardır. Dilerseniz bu karşıma sütte ekleyebilirsiniz. Sütün bu karışımda etkisi elinizdeki yıpranmış olan hücre yapısını onarıcı özelliğe sahip olmasıdır.

El Peelingi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

El peelingi hakkında bilinmesi gereken bir kaç madde sayarak bu makalemize son vermek istiyorum. Peki nedir bu bilinmesi gerekenler derseniz;

  • El Peelingi yapacak olan kişilerin yaşları çok genç olmamalıdır. El Peelingini yapacak kişiler en az 25 yaş üzeri olmaları daha iyi olacaktır. Çünkü 25 yaşından küçük olanların ellerindeki çatlak veya kırışıklar az olduğundan dolayı peeling yerine nemlendirici kremler ile bu sorunları aşabilirler.
  • Bir ağacın yaşını nasıl ki ağaç kesildiğinde ortasındaki halkalarından belli ediyorsa insanının da yaşını elleri belli eder. Ne kadar estetik ameliyat , botox yaparsa yapsın suratı , boynu sarkmasa da elleri belli eder. Çünkü el için veya el üzerindeki kırışıklıklar için yapılacak bir şey yoktur. Bu nedenle el bakımı önemli bir konudur.
  • El bakımına ne kadar önce başlarsanız sizin için o kadar iyidir. Özellikle el peelingi yapmadan önce kısacası yukarıdaki tarifleri uygulamadan önce el üzerindeki ölü derilerin atılması daha iyi olur.
  • El Peelingi yapmadan önce muhakkak el üzerindeki ojeler çıkarılmalıdır. Aynı zamanda peeling öncesi ellerinizin temiz olması gerekmektedir.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.