Tırnak Sanatı Nedir?

Tırnak Sanatı Nedir?

Tırnak nasıl hızlı uzatılır? Kadını gösteren en önemli şeylerden biriside el ve tırnaklarıdır. Bence bir takının pahası değil , takıldığı yer önemlidir. Mesela bir yüzüğü gösteren eldir. Bu nedenle eller ve tırnakların güzel ve bakımlı olması gerekir.

Tırnak nasıl hızlı uzatılır?

Tırnaklar çok sık kırılır. Kırılmasının en büyük nedenlerinden bir tanesi de tırnak bakımından kaynaklanır. Tırnaklar bakımlı ve uzun olduğu sürece ellerinizi , taktığınız takıları daha iyi taşır. Bu nedenle kronik bir hastalık olan tırnak kırılması durumunda tıraklarınızı nasıl hızlı uzatacağınız konusunda püf noktalardan bahsetmek istiyorum.

Hızlı ve Sağlıklı Tırnak Uzat

Tırnakları sağlıklı ve hızlı bir şekilde uzatmanın en önemli tekniği , dengeli beslenme ve bol su içmektir. Eğer bu iki maddeye önem göstermiyorsanız , en pahalı tırnak ürünlerini de kullansanız , o tırnaklar kırılır yada soyulur. Kısacası tırnak bakımsız ve kötü görünür.

Bunun nedeni tırnakları oluşturan keratin yapısıdır. Tırnaklarımız , yediğimiz gıdalardan demir , kalsiyum gibi bir çok maddeye gereksinim duyar.

Eğer bu durumları uygulamadığımız ve yediğimiz gıdalardan demir , kalsiyum gibi mineraller almıyorsak , güçsüz , sağlıksız tırnakların olması çok normaldir. Hızlı tırnak uzatmak için yapılması gereken iki önemli maddemizi uyguladıktan sonra gerisi kolaydır.

Tırnakların Hızlı Uzamasını Etkileyen Faktörler

Sizlere tırnakların sağlıklı uzayabilmesi ve daha bakımlı gözükmesi için tırnakların hızlı uzamasını etkileyen faktörleri paylaşmak istiyorum.

 • Tırnak uzamasına etkenlerin başında stres , hormonel bozukluk ve bazı ilaçlar etki yapar.
 • Gün içerisinde su içilmezse tırnakların tabaka tabaka ayrılmasına neden olur.
 • Tırnaklarınızı zorlayacak ve sert hareketlerden kaçınmalısınız.
 • Tırnaklarınız su ile temas ettiğinde yumuşar. Bu nedenle özellikle duş veya bulaşık yıkama gibi işlemlerden sonra mutlaka daha dikkatli olmalı ve su ile temastan mümkünse kaçınılmalıdır.
 • Tırnaklarınıza günlük ve haftalık bakımlar yapabilirsiniz. Bu konu hakkında daha önce sizlerle paylaştığımız tırnak bakımı nasıl yapılmalıdır? isimli makalemizi okuyabilirsiniz.

Tırnak Uzatmak için Günlük Bakım

Tırnaklarınızın hızlı uzaması için yapmanız gereken günlük bakım aşağıda kısaca anlatılmıştır. Bu bakımlar tırnak nasıl hızlı uzatılır? sorusunun asıl cevabıdır.

 • Geceleri yatmadan önce mutlaka ellerinizi vazelinleyin. Ellerinize sürdüğünüz vazelin emilecek ve tırnaklarınız ile tırnak etlerinize çok iyi gelecektir.
 • Yediğiniz tüm meyve ve sebze kabuğu ile tırnaklarınıza masaj yapın. Bu yöntem sayesinde tırnaklarınız çok iyi ve sağlıklı uzayacaktır.
 • Mutlaka elleriniz için nemlendirici kullanın.

Tırnak Uzatmak için Haftalık Bakım

 • Tırnaklarınıza manikür yaptırın. Tırnaklarınıza yaptırdığınız manikür sayesinde tırnaklarınız düzgün ve sağlıklı uzayacaktır.
 • Evinizde tırnak bakımı yaparken tırnakları hep aynı yöne doğru ve kenardan ortaya törpüleyin. Bu işlem tırnaklarınızın dayanıklılığını arttırmış ve kolay kırılmasını engellemiş olur.
 • Tırnaklarınıza besleyici cilalar kullanabilirsiniz.
 • Tırnaklarınıza oje kullanıyorsanız , kullandığınız asetonun alkolsüz olmasına dikkat edin.
 • Her yerden oje almayın. Bazı ojelerin içerisinde koruyucu etkisi olan malzemeler vardır.

Tırnak nasıl hızlı uzatılır? sorusunun cevabını hatta tırnak nasıl hızlı ve sağlıklı uzatılır? sorusunun cevabını aldığınızı umuyorum.

Sizlere geçenlerde rastladığım bir tırnak sanatı sitesinden bahsetmek istiyorum. Sitenin adı nailartjp.com site tamamen tırnak üzerine resim paylaşan bir site.

Tırnak Sanatı

Site nail art yani tırnak sanatı üzerine kurulmuş ve tırnak sanatını yansıtan bir site. Sitede binlerce tırnak üzerine yapılmış çeşitli desenleri resimleyen ve tırnaklarının bakımını bakarak yapabileceğiniz bir site.

Eğer sizde tırnaklarınıza sanat yapmak isterseniz  sitesini ziyaret ederek tırnaklarınızı resimlerde görüldüğü gibi bir sanat haline getirebilirsiniz.

Tırnak Bir Sanattır

Nail art eğer tırnak sanatından yararlanmak ve tırnak şekillerini , oje sürümlerini görmek isterseniz siteye girmenizi tavsiye ederiz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.