Buhar Maskesi Nasıl Yapılır?

Buhar Maskesi Nasıl Yapılır?

Buhar Maskesi Nasıl Yapılır? Bildiğiniz gibi su ve sabun ile yapılan temizlik cildimize yetersiz kalır. Buhar maskesi, cildinizi temizleyerek kalan makyaj kalıntılarını temizler ve gözeneklerin açılmasına yardımcı olur.

Buhar maskesi belirli aralıkla yapıldığı taktirde, cildinizdeki kalan makyaj kalıntıları ve gözenekleri açacak böylece daha sağlıklı bir cilde sahip olacaksınız. Aynı zamanda suratınız rahatlayacak ve siyah noktalardan kurtulacaksınız.

Evde Buhar Maskesi Nasıl Yapılır?

Buhar maskesi sayesinde yüzünüz hem rahatlamış olacak, hem siyah noktalardan kurtulacak ve yüzünüzde bulunan toksinlerden arınmış olacaksınız.

  • 1 – Buhar maskesi yapmak için öncelikle bir tencereye yaklaşık 1 litre su koyun ve kaynatın.
  • 2 – Suratınızı iyicene temizleyin. Sabun ve su kullanarak gerektiğinden fazla bir şekilde bol sabunla yıkayın.
  • 3 – Ocakta kaynamış olan tencere ile veya o tenceredeki suyu bir kaba boşaltın. Buharı üzerinde olacaktır. Lütfen dikkat edin. Dilerseniz suya lavanta kullanabilirsiniz. Tercihen okaliptus olabilir.
  • 4 – Eğer uzun bir saçınız varsa saçlarınızı tepeden toplayın ve yüzünüz açık olacak şekilde kafanızın üstüne bir bez veya havlu örterek, tenceredeki buharın yüzünüze gelmesi sağlayacak şekilde pozisyon alın.
  • 5 – Buhar maskesinde yaklaşık olarak 10 dakika durmaya çalışın. Yüzünüzü çok yakmaması için yaklaşık olarak 23-30cm yukarıda durmanızda yarar vardır. Aksi taktirde cildinizi tahriş edebilir. Aynı zamanda göz kapaklarınızı muhakkak kapatın.
  • 6 – Buhar maskesi bittikten sonra duş almayın. Mümkünse 1 veya 2 saat sürecek şekilde nemlendirici krem yardımıyla yüzünüze masaj yapın ve ardından duş alın.

DİKKAT: Buhar maskesi ayda 1 kere uygulandığı taktirde hem daha sağlıklı hemde yeterli olacaktır. Fazla buhar maskesi yapmanız cildinizi tahriş edebilir.

Yüze Buhar Banyosu Nasıl Yapılır

Yüze ve cilde buhar banyosu yapmak tıkana gözenekleri açar, kan dolaşımını hızlandırır, cildin nemlenmesini sağlar ve yüzün daha canlı ve parlak olmasını sağlar.

2 bardak suyu kaynatarak içerisine kokusunu sevdiğiniz esasları katabilirsiniz. Buhar banyosu yapmadan önce ılık su yüzünüz yıkayın ve varsa makyajınızı temizleyin. Başınızı havlu ile öreterek buharının cilde ve yüze iyice temas etmesini sağlayın.

Eğer cildinize maske yapacaksanız maske yapmadan önce buhar banyosu yapmak oldukça faydalıdır. Buhar banyosu ve maske sonrası tonik ve nemlendirici krem kullanmayı asla ihmal etmeyin.

YORUMLAR

  1. blank Melek dedi ki:

    Merblar peki bunu kac gundebir yapilmasi gerekiyor bu islemi

Yardım Başvurusu Maddi Yardım Oyun Hileleri