Doğal Yollarla Kirpik Kıvırma Yöntemleri

Doğal Yollarla Kirpik Kıvırma Yöntemleri

Kadınların silahları gibidir, kirpikler. Bir bakış attın, kalbimi yaktın da burdan geliyor denilebilir. Yani bakışlarla konuşmak deyimi pek de yanlış sayılmaz. Elbette, güzel görünmenin ve hayata uzun kirpiklerle bakmanın verdiği his de geri plana itilemez. Yayından fırlayan oklar misali, kirpikler de hedef aldıkları kişiyi yörüngelerine çekerler. Türkan Şoray bakışlarının sırrı ne sanıyordunuz?

Hâl böyle olunca, kıvrık kirpikler de istenilen ve daima ulaşılmak istenilen bir püf nokta halini alıyor. Makyaj yaparken de şüphesiz en önemli unsur kirpiklerdir. Dolgun ve hacimli bir görünüm için birçok maskara, hatta kirpik kıvırıcılarından yardım alırız. Bunlar da olmazsa, takma kirpikler…

Unutulmaması gereken bir şey var ki bu kirpik kıvırıcılar, bazen aksilikleri de beraberinde getirmektedir. Kirpikleriniz dökülebilir, kırılabilir, yıpranabilir ve hatta kirpik kıvırıcıların o plastik şeridinde kalabilir. Kirpik kıvırıcılar da olmasa, kirpiklerim nasıl uzun ve hacimli görünecek gibi yakınmalar da baş gösterebilir. Kirpik kıvırıcıların verdiği doğallık hissiyse başka bir şey tabii! Neyse ki kirpiklerini kıvrık gösterecek farklı yöntemler ve bilhassa daha da önemlisi doğal yöntemler bulunuyor!

Kirpik Kıvırma Yöntemleri

Kirpiklerin kıvrık olması için doğal yöntemler bulunuyor. Birçok bitkisel yağ ve bu yağlarla birlikte hazırlanan çeşitli bakım ürünleri, kirpiklerinizin dolgun ve hacimli bir görünüm kazanmasına ve artı olarak kıvrık bir görünüm yakalamasına yardımcı olmaktadır. Kirpik perması gibi yöntemler de bulunsa da, pek doğal olarak adledilir mi bilinmez.

Makyaj hileleri de, kirpiklerin kıvrık gözükmesinde yardımcı olacak bir diğer yöntemdir. Örneğin;

  • Kirpiğinizin kıvrık olmasını istiyorsanız, aynaya baktığınızda kirpiğinizin ucunun nerede bitmesini isterseniz oraya bir nokta koyuyorsunuz. (Bu işlemi eyeliner uygularken kullanıyorsunuz.) Bu nokta, eyeliner kuyruğunun bitiş noktasıdır. Bu şekilde bir eyeliner çektiğinizde, kirpikleriniz kamufle olduğu için uzunmuş gibi gösterebilirsiniz.
  • Rimel uygularken (ağırlaşmış katmanlar yoksa) rimeli kirpiğinizde bir süre bekletebilirsiniz. Uyguladığınız baskı sonucunda rimelin de etkisiyle kirpikleriniz yukarıya kalkacaktır.
  • Çay kaşığı yöntemiyse bir diğer yöntem olarak dikkat çekmektedir. Genellikle çay kaşığını ısıtarak bu yöntem deneniyor ancak gözünüze herhangi bir zarar vermemek için ilk olarak ısıtmadan bu işlemi gerçekleştirmeniz daha sağlıklı olacaktır. Çay kaşığının iç tarafına doğru kirpiklerinizi kıvırarak ve bastırarak beklemeniz de kirpiklerinizin az da olsa söz dinlemesini sağlar.

Doğal Yollarla Kirpik Kıvırma Nasıl Yapılır?

Gel gelelim, daha doğal yollarla kirpik kıvırma işlemi gerçekleştirmek isteyenlere; ceviz yağı, sarımsak yağı, susam yağı, hint yağı, badem yağı, fındık yağı gibi yağlarla kirpiklerinize kıvrık bir görünüm verebilirsiniz. Doğal kirpik kıvırma yöntemleri;

  • 2 çorba kaşığı sarımsak, 1 adet ceviz içi ile yapabileceğiniz karışımda; sarımsak yağını bir kaseye koyuyorsunuz, ceviziçini 3-4 parçaya bölerek içine koyuyorsunuz ve iki gece ağzı kapalı bir şekilde bekletiyorsunuz. Hazır olduğundaysa 1 hafta boyunca kulak çubuğu gibi rahat edebileceğiniz bir araçla kirpiklerinize uygulayabilirsiniz.
  • Her biri yarım çay kaşığı badem yağı, fındık yağı, susam yağı olmak üzere bu yağları bir kâseye koyarak karıştırmanız gerekiyor. Daha sonra bu karışımların 1 ay boyunca kirpik diplerinden uçlara doğru sürülmesi gerekiyor. Az miktarda sürmenize ve gözlere kaçmamasına dikkat etmeniz gereklidir.
  • Üçüncü doğal yöntem, 1 çay kaşığı Hint yağı ve 1 çay kaşığı badem yağı ile hazırlanmaktadır. Bu iki yağı birbiriyle karıştırdıktan sonra Bir şişeye koyabilirsiniz. 15 gün boyunca bu karışımı kirpiklerinize uygulamanız gerekmektedir. Karışım yine çok az ve kulak çubuğuyla sürülürse gözünüze ve kirpiklerinize zarar vermekten de kaçınabilirsiniz.

Kirpik kıvırma yöntemleri için doğal yöntemler, kirpiklerinizin sağlıklı kalmasını da sağlayacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.