Arap Kızı Kremi Nedir? Cilde Faydaları ve Kullanıcı Yorumları

Arap Kızı Kremi Nedir? Cilde Faydaları ve Kullanıcı Yorumları

Adından sıkça bahsettiren arapların yoğun ilgi gösterdiği arap kızı kremi kılcal damarları uyarır ve yeni bir cilde kavuşmanıza olanak sağlayan faydalı ve fonksiyonel bir kremdir. Aynı zamanda beyazlama ve cilt temizliğini de kapsayan son derece etkili olan arap kızı kremi, sivilce, cilt lekeleri, yanık ve yaralardan sonra kalan izlerde iyileştirici etkiler göstermektedir. Osmanlı dönemlerinde saraylarda da güzellik preparatı olarak kullanılan krem, asırlardır Türk kadınlarının geleneksel hale gelmiştir.

Arap kızı kremi hakkında tüm merak ettiklerinizi detaylıca size hazırladık.

arap kızı kremi ile cilt beyazlaştırma, leke tedavisi

Arap kızı kremi

Arap Kızı Kreminin Cildimizde Kullanımı Faydaları ve Etkileri

 • Sivilce ve yara izlerinden, tahriş olmuş bölgedeki ölü ve mikroplu dokuları temizleyerek yeniden canlandırır ve yeni hücre yapımını hızlandıran arap kızı kremi, sigara içen kişilerde görülen cilt yüzeyindeki sararma ve cansızlaşmayı ortadan kaldırarak belli bir süre düzenli kullanım sonunda yepyeni ve tazelenmiş bir cilt dokusu sağlamaktadır. cilt lekelerine iyi gelen ve teninizi yenileyerek beyazlık sağlayan, lekelerden arındıran bir başka ürün Madecassol ile ilgili yazımıza da bakmak isteyebilirsiniz.
 • Sorunlu bölgelerde istikralı şekilde kullanılmalı ve lekeler tamamen yok olana kadar bırakılmamalıdır.
 • Arap kızı kremi gözeneklerde biriken yağ ve kalıntıları da temizleyerek siyah nokta oluşumunu da engellemektedir.
 • Her şeyden önce en sık karşılaşılan ve çoğu insanın şikayetçi olduğu, cilt güzelliğine gölge düşüren sivilce sorununda kurtulabilmek için oldukça etkilidir.
 • Yaz aylarında güneşin etkisi ile çoğalan çillere oldukça iyi gelir ve yok olmalarını da sağlamaktadır.

Bu krem kılcal damarlar üzerinde etki ediyor. Yani kremi yüzünüze sürdüğünüz zaman bu bölgede bulunan kılcal damarları uyararak cildin daha kısa bir süre içinde yenilenmesini sağlıyor. Bu sayede daha parlak ve daha beyaz bir cilde kavuşmak da mümkün oluyor. Krem kullanırken sabah ve akşam cilt temizliğine özen gösterilmesi gerekiyor. Ayrıca sigara gibi cildi kötü etkileyen alışkanları bırakmak da kremin daha etkili olmasına sebep oluyor.

Arap kızı kremi faydaları cilt üzerinde olumlu etkileri ile biliyor. Bu kremin düzenli kullanımından sonra yüz bölgesindeki ölü deri kısa bir süre içinde yenileniyor. Yenilenen cilt dokusu da daha parlak ve aydınlık bir görünüme kavuşmanıza neden oluyor. Yenilenen cilt yüzeyine yardımcı olduğu bilinen Arap kızı kremini düzenli bir şekilde uygulayarak istenilen sonuç alınabilir. Sadece cilt değil aynı zamanda hemoroide de iyi geldiği biliniyor. Kremin faydaları düzenli kullanım şartı ile bir hafta sonrasında başlıyor. Özellikle güneş lekesi gibi kararmış bölgelerde gözle görülür açılmaya sebep olan kremin diğer lekeler ile de savaştığı biliniyor. Kullanım içim günde bir kere yeterli oluyor.

Arap kızı kremi genel olarak bir cilt lekesi kremidir ancak kremin çeşitli başka faydaları da vardır bunlar;

 • Arap Kızı Kremi Güneş Lekelerini Geçirir mi ?

Arap kızı kreminin asıl üretim amacı leke ve benek tedavisidir. Krem cilt üzerinde herhangi bir sebeple oluşmuş olan cilt lekelerinin rengini açarak düzenli kullanımda tedavisini vaad ediyor.

 • Cilt Beyazlatma

Arap kızı kreminin lekeleri geçirmesinin sebebi  lekelerin rengini açıyor olması bu yüzden cilt rengini açmak isteyenler kremi lekeli bölgeler yerine tüm yüze uygulayarak cilt renklerini düzenli kullanımda tamamen sürüldüğü anda ise fondöten etkisi yaparak 2-3 tona kadar açıyor.

Bu amaç için Mavi olan versiyonu daha uygun olacaktır.

 • Siyah Nokta Temizleme

Siyah noktalar özellikle burun çene gibi t bölgesinde görülen içinden irin çıkan ancak sivilceler kadar belirgin olmayan küçük siyah izlerdir ancak sivilce kadar büyük olmadıkları için ve içten oldukları için hem çok fazladırlar hem de tedavileri  çok can sıkıcıdır bazı kullanıcılar siyah nokta bandı kullandıktan sonra bölgeye Arap kızı kremi de sürerek kremi siyah nokta tedavisi için kullanırlar.

 • Yara İzleri

Kremin asıl üretim amacının leke ve benek tedavisi olduğunu söylemiştik aynı lekeleri geçirdiği gibi vücutta kalan yara izlerinin tedavisi için de kullanılıyor özellikle tırnak izi yada kesik izlerinde kısa vadede etki ediyor.

 • Sivilceler

Sivilce tedavisi için her kafadan farklı bir ses çıkıyor en yaygın cilt sorunlarından olan sivilcelerin tedavisi için yüzlerce tarif mevcut bunlardan biri arap kızı kremi kullanmak.

Gece uyumadan önce yada evde olacağınız bir gün sivilcelerin üstünü kapatacak kadar arap kızı kremini sivilcelerinizin üstüne sürebilirsiniz.

 • Cildi Parlatma

Yapısı nedeniyle cildi parlatan ve yüze renk veren arap kızı kremini gün içinde az miktarda alarak yüzünüze uygulayabilirsiniz.

 • Nem Verme

Piyasada satılan nemlendiriciler çok fazla kimyasal içerdiğinden dolayı bilinçli kullanıcılar tarafından artık tercih edilmiyor ve yerine alternatifler aranıyor bu alternatiflerden bir tanesi de cilde parlaklık ve canlılık verme özelliğinden da bahsettiğimiz arap kızı kremi.

Bir sürü amaçla kullanılan arap kızı kremini sabahları makyaj öncesi , akşamları ise makyaj sonrası cildinizin gün içinde kaybetmiş olduğu nemi geri kazandırmak için normal krem formunda bir nemlendirici kullanır gibi kullanabilirsiniz.

 • Güneş Sonrası Kullanımı

Arap kızı kreminin bir diğer kullanım alanı ise güneş kremi yerine kullanılmasıdır bunun için her ne kadar güneş kremleri daha uygun olsa da yine kimyasal konusunda hassas kişiler arap kızı kremini kullanırlar.

Güneşe çıkmadan en az 30 dakika öncesi sürüp emdiğinden emin olduktan sonra çıkmanız olası alerjik reaksiyonları engelleyecektir.

blank

Arap Kızı Kremi Ne Zamanda Etki Eder?

Arap kızı kreminin ne kadar sürede etki edebileceği ile ilgili kesin bir şey söylemek doğru olmaz hem kremin bir sürü amacı olması ve etki sürelerinin kullanım amacına göre değişmesi hem de renk açıcı özelliği için kullanılıyorsa bu cilt renginize yada rengini açmak istediğiniz lekenin koyuluğuna ve bunlardan da önemlisi sizin cildinizin vereceği tepkiye bağlıdır.

Yine de konuyla ilgili bilgi almak için yazımızın alt kısmında bulunan kullanıcı yorumlarını okuyabilirsiniz.

Arap Kızı Kreminin Olası Yan Etkileri

Krem içeriği yapı olarak doğal sayılabileceğinden herhangi büyük yan etkileri yoktur ancak cilt hassas bir yapıdır ve kişiden kişiye çok fark eder bu yüzden görebileceğiniz olası yan etkiler şunlardır;

 • Alerji
 • Kızarma
 • Yanma
 • Tahriş olma
 • Çok hassas ciltlerde morarma

Arap Kızı Kremi Nasıl Kullanılmalı ve Uygulanmalıdır?

Bu krem her gün en az bir en fazla 3 defa olmak üzere sorunlu bölgeye özellikle gece yatmadan önce sürülmelidir. Sabah kalkıldığında krem yıkanmalı ve normal yüz temizliği rutini yapılmalıdır. Kremin doğal yapısı sebebi ile herhangi bir yan etkisi görülmemiştir. Arap kızı kremi kullanım sırasında cilt için gerekli olan iyi beslenme ve spor da yapıldığı takdirde kremin etkileri daha çok ve çabuk hissedilebilir. Cilde iyi gelen yiyecekler ve Arap kızı kremi yanında güneşten koruyucu bir krem de kullanılması tavsiye ediliyor. Arap kızı kremi ile geçen güneş lekelerinin tekrarlanmaması için bu rutin öneriliyor.

Arap Kızı Kremi İçeriği

Arap kızı kremi içindekiler : gliserin, gliserol, B ve E vitaminleri ile Arabistan’a özgü geleneksel karışım olan ‘’ hevadiye kremi ‘’ bulunmaktadır. Tamamen bitkisel içeriği ve doğal bir ürün olan arap kızı kreminin cilt için hiç bir yan etkisi de bulunmamaktadır.

Arap Kızı Kremi Fiyatı

Aktarlarda bulabileceğiniz arap kızı kremine internet yolu ile ulaşmak da mümkündür. Yaklaşık olarak 15 ila 20 TL bedel ile satışa sunulmaktadır.

Cildinizde rahatsız olduğunuz lekeli ya da sivilceli bölgelere arap kızı kreminden sürebilirsiniz. Günde 1 defa kullanımı yeterli olacaktır. Gece yatmadan önce problemli olan yere uyguladığınız arap kızı kremini, sabah kalktığınızda bol su ile yıkayın. Arap kızı kremini tüm cilt tiplerinde rahatlık ile kullanabilirsiniz. İçerisinde bitkisel maddeler sayesinde herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Güneşe çıktığınız vakit kolay kolay eriyip de kaybolmaz.

Arap Kızı Kremi geleneksel olarak kullanılmış ve son dönemde cilde olan faydaları sebebi ile yeniden gündemde olan cildi sıkılaştıran ve lekeler ile savaşmaya yardımcı bir krem olarak piyasada bulunuyor. Arap Kızı Kremi İçeriğinde gliserin, gliserol, B ve E vitaminleri bulunuyor. Kremin menşeinin ise Arabistan olduğu ve buraya özgü bir karışımdan yapıldığı biliniyor.  Bitkisel içeriği sebebi ile de kremin herhangi bir yan etkisi gözlenmemiş. Krem gül ve

Arap Kızı Kremi ile Arap Kızları gibi Pürüzsüz Bir Cilde Sahip Olabilirsiniz!

Arap kızların pırıl pırıl ciltlerinden ilham alarak üretilen arap kızı kremi her türlü cilt probleminin yanı sıra fondöten veya yüz temizleyicisi olarak da kullanılıyor. Türkiyede ilk satışına başlandığından beri binlerce satan ve kadınların fiyat performans olarak bayılarak kullandığı arap kızı kreminin mavi ve pembe olarak iki çeşidi var.

Arap Kızı Kremi Çeşitleri

Arap kızı losyonunun 2 çeşidi bulunuyor biri mavi biri pembe olan bu seçeneklerin birbirlerinden farklı cilt tiplerine uygun olmaları dışında bir farkları yoktur ancak renk farkları sebebiyle farklı amaçlar için kullanılabilirler.

blank

Arap Kızı Kremi Mavi

Arap kreminin mavi olan çeşidi normal ciltler için üretilmiş esasen farkı bu ama pembe olana göre daha açık renkli olduğu için düzenli kullanımda pembeye oranla cildi daha fazla beyazlatıyor ve temizleyici olarak da kullanılıyor.

Aynı zamanda fondöten yapmak için de kullananlar var.

Arap Kızı Kremi Pembe

Arap Kreminin pembe olan çeşidi ise yağlı ciltler için üretilmiş ve mavi olana kıyasla daha koyu bir renge sahip bu yüzden krem bronzer yapımında yada direkt olarak çok küçük bir miktarı kullanılarak kontür amaçlı kullanılıyor.

Arap Kızı Kremi Sıkça Sorulan Sorular?

Arap Kızı Kremi Nasıl Yapılıyor?

Arap kızı kreminin içeriği sır gibi saklanan içeriklerden bir tanesi üzerinde bulunan içerik bilgisi kesinlikle yetersiz ancak içinde gliserin ve gliserol olduğu biliniyor.

Extra olarak bilinen şöyle bir şey var ki Krem Arabistan da arap kızların evde yapıp kullandığı hevadiye isimli kremle birebir denecek kadar benzer ancak bu kreminde tam anlamıyla tarifine ulaşmak zor.

Arap Kızı Kremi Siyah Noktalara İyi Geliyor mu?

Arap kızı kremi siyah noktalar için düzenli kullanıldığından olumlu etkileri görülüyor. Cildin altında ve gözeneklerde biriken günün getirdiği kir ve yağlara karşı kullanılan bu krem sayesinde gözeneklerin içinde birikme ile oluşan siyah nokta problemi olanlar düzenli kullanımda bu sorunlarının azaldığını görüyorlar.

Arap Kızı Kremi Lekelere İyi Geliyor mu?

Arap kızı kreminin kılcal damarlar üzerindeki, dışarıdan ve olumlu etkisi sayesinde ölü deri atıldığından yüzünüzdeki lekeli bölgelerin de bu kremin düzenli kullanımı ile pürüzsüz ve daha beyaz olması da sağlanıyor. Lekelere her gün bir defa düzenli kullanım öneriliyor. Arap Kızı kreminin çillere de iyi geldiği biliniyor. Çiller için de günde bir kere kullanılması öneriliyor. Bu krem ile güneşe çıkılabiliyor ancak lekeler için gece yatmadan uygulamak ve sabah kalkıldığında da temizlemek daha çok tavsiye ediliyor.

Arap Kızı Kremi Nerelerde Satılır?

Arap kızı kremi bazı butik eczanelerde , aktarlarda ve internet sitelerinde satılır kremin bazı versiyonları kozmetik zincirlerinde satılmasına rağmen saf arap kremini en rahat, güvenilir aktarlardan yada eczanelerden temin edebilirsiniz.

İnternet siteleri genellikle başka kremlerle karıştırarak yada tamamen başka kremleri sattığından çok mecbur kalmadıkça internetten almanızı tavsiye etmiyoruz.

Arap Kızı Kremi Eczanelerde Bulunur mu ?

Evet bazı butik eczanelerde arap kızı kremini bulmanız mümkündür.

Arap Kızı Kremi Fiyatı Ne Kadar?

Arap kızı kreminin fiyati markadan markaya değişir ancak genellikle 25-40 tl arasıdır.

5-10 Liraya arap kızı kremi adı altında satılan kremlerin güvenilirliği belli olmadığından ve arap kızı kremi bu kadar ucuz maliyetli olmadığından tercih etmenizi önermiyoruz.

Arap Kızı Kremi Pembe mi ? Beyaz mı ?

İki çeşit olan kremi şu şekilde açıklayabiliriz. Arap kızı kremi pembe kutu olanı daha çok açık tenli ve cildi yağlı olan kişiler için önerilmektedir. Mavi kutulu olup, beyaz krem olan arap kızı kremi ise daha çok esmer tenli ve normal cilde sahip olanlar için önerilmektedir.

Arap Kızı Kremi Orijinal Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?

Kremin orijinal olup olmadığını ayırt etmek açmadan zordur ancak açmadan önce kremin ambalajına dikkat edebilirsiniz;

ibare olarak güllü arap kızı kremi gibi esanslı olanlar orijinal değildir aynı zamanda yeşil kırmızı olanları da orijinal değildir kremin mavi ve pembe olmak üzere sadece 2 rengi bulunur.

Kremi açtıktan sonra ise yapısına ve kokusuna bakarak anlamanız mümkün kremin yapısı ne çok yoğun ne de çok sıvıdır aynı zamanda krem kokusuzdur aksi bir durum varsa kreminiz orijinal olmayabilir.

Arap Kızı Kremi Göz Altında Kullanılır mı?

Krem tüm yüz bölgesinde kullanmaya uygundur ancak yine de göz altlarında kullanırken extra dikkatli olmakta fayda vardır hem göze kaçması halinde risk oluşturur hem de göz altı çok hassas olduğundan alerjik reaksiyona sebep olma ihtimali daha yüksektir.

Göz Altı Morluklarına İyi Gelir mi?

Arap kızı kremi yapısal olarak renk açıcı özelliğe sahiptir bu yüzden düzenli kullanımında göz altı morluklarına da iyi gelerek rengini açar.

Koltuk Altında Nasıl Kullanılır?

Özellikle jilet kullanımı sebebiyle koltuk altı bölgesinde kararmalar meydana gelebiliyor bu kararmalar koltuk altını temiz olsa dahi pis gösterebiliyor bu yüzden oldukça sinir bozucular.

Koltuk altı kararmaları için de arap kızı kreminin renk açıcı özelliğinden faydalanabilirsiniz.

Her gece yatmadan önce koltuk altlarınıza kremi sürerek uyuyabilirsiniz.

Arap Kızı Krem Markaları

Piyasada bir sürü arap kızı kremi çeşidi var bizim tavsiyemiz olan markalar şu şekildedir ;

 • ARAB GİRL
 • İLVİNA
 • ARAP KIZI KREMİ

Arap Kızı Kremi Kullanan Ünlüler

Arap kızı kreminin bu kadar kullanılmasının bir diğer sebebi de ünlüler tarafından da tavsiye ediliyor oluşu. Zerrin tekindor, beren saat, sarah jessica parker gibi bir sürü ünlü ve güzel kadının da güzellik sırları arasında arap kızı kremi.

Arap Kızı Kullananların Yorumları

Kremi teyzemin kızından duydum iyi ki duymuşum dizimde yaralar vardı artık geçti arap kızı kremini yaralarınız varsa lütfen kullanın.

M.B.

Kremi görümcemden gördüm yüzümde tırnak izler vardı hepsi geçti.

L.D.

Yüzümde güneş lekeleri var diye çok üzülüyordum hiç geçmiyorlardı arap kızı kremini kullanmaya başladım hala geçmedi ama yavaş yavaş geçiyor artık

M.M

Arap kızı kremini annem ne olduğunu bilmeden almış araştırdım internetten şimdi siyah noktalarım için kullanıyorum çıkmalarını geciktiriyor.

A.B.

Koltuk altımda ve dirseklerim de kararmalar vardı. Arap kızı kremini 3 aydır kullanıyorum koltuk altımın rengini tamamen açtı ne kremlere para vermiştim koltuk altı ve dirseklerim deki kararmalar için keşke ilk bunu alsaydım.

l.T.,

Arap kızı kremini lisedeyken sivilcelerime kullanmıştım o zaman çok işime yaramamıştı ama şimdi sivilce lekelerime sürüyorum cildim parlıyor çok seviyorum bitince yine alacağım

M.S.

Benim bir sürü lekelerim var yüzümde onlar için arap kızı kremini aldım 1 haftadır kullanıyorum şimdiden renkleri açıldı çoooookkk memnunum.

P.Ş.

Kızım için kullanıyoruz liseye gidiyor yüzünde bir sürü sivilce var diye çok üzülüyordu benden gizli kapatıcı alıyordu fondöten sürüyordu sonra beraber bu kremi bulduk 2 aydır kullanıyor sivilceleri azaldı çok da mutlu oldu kızım bu krem iyi ki var.

M.A.

24 yaşında olmama rağmen hala ergen gibi sivilcelerim çıkıyordu ben de uyuz olup sıkıyordum hep iz kalıyorlardı arap kızı kremi almış ev arkadaşım ikimiz de kullanıyoruz lekelerim azaldı çok memnunum.

Y.Ç.

Yüzümde bir sürü leke var çok çirkinim diye sinirlerim bozuluyor hala geçmediler ama arap kızı kremi sayesinde hepsi geçiyor artık.

B.T.

Güncelleme: 18.10.2019

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.