Saç Rengi Nasıl Açılır?

Saç Rengi Nasıl Açılır?

Her kadının güzelliğine önem vermesi neticesinde, dış görünüşlerini daha da güzelleştirmek adına bünyelerine yaptıkları müdahalelerden en sık değişikliğe uğrayanlar da kuşkusuz ki saç renkleridir.

Bazı kadınların saç renkleriyle oynamasının sebebi saçlarında çıkan beyaz tellerden rahatsız olarak kapatmaya çalışmalarıdır, bazıları doğal saç renklerinden memnun değildir ve istediği renge boyatma gayesindedir, bazıları ise sadece kendisine yakışıp yakışmayacağını görmek adına saçlarını boyayabilip rengini açabilmektedir.

Bazı kadınlar ise saçlarını hiç bir zaman boyatmadan doğuştan gelen saç renklerini uzun yıllar boyunca muhafaza etmektedirler. Aslında bu tip hiç bir zaman boya illemi görmemiş saçlar boyanmış saçlara nazaran daha uzun yıllar boyunca canlılığını ve sağlığını koruyabilmektedirler.

Çünkü saça sürülen boyaların içerisinde çok fazla kimyasal olduğundan saçın yapısı her boyandıktan sonra ne kadar bakım yapılsa da kaçınılmaz olarak güçsüzleşmekte, saçın dibinden gelen doğal rengi süreç içerisinde gittikçe matlaşmakta bunun dışında da saçın normal sirkülasyonda devam eden uzama yetisini zamanla kaybetmesine neden olmaktadır.

Saç rengi açmak için kullanılan doğal yöntemlerde akıllarda bulundurulması gereken ilk kural; bu tip kolay şekilde saç açma işlemlerinde saça sürülen bitkisel ürünlerin kimyasal ürünler gibi hemen etkisini göstermeyeceğidir. Çünkü adı üzerinde olan doğal malzemeler bu tip işlemlerin çabuklaştırılmasını sağlayan kimyasalları içeriklerinde barındırmamaktadır.

Bu sebepten ötürü saç rengi değiştirme konusunda doğal ürünlerden yana olan kadınların istedikleri sonuçu almak adına pek çok kez belirlenen tona ulaşana kadar bu doğal uygulamaları yapmaları gerekmektedir.

Saç Rengi Nasıl Açılır?

Her şeyden önce bu tip uygulamaların daha önce hiç kimyasal işlem görmemiş yani hiç boyanmamış saçların üzerinde çok daha çabuk etki gösterdiği, daha önceden pek çok kez boyanmış saçlar üzerinde daha zor etki ettiği de göz önünde bulundurulmalıdır.

Doğada hazır halde bulunan pek çok bitkinin ve sebzelerin dış kabuklarının saç boyama konusunda ciddi anlamda yardımcı olduğunu duyan kadınlar, sıklıkla doğal bir çözüm arayışına da girebilmişlerdir.

Bu araştırmalar arasında kestane saç rengi nasıl açılır, siyah saç rengi nasıl açılır gibi soruların da yanıtlarına rastlayan kadınlar gönül rahatlığıyla kendi saç renklerine uygun olan malzemelerle saçlarının renklerini doğal yollarla açabilme imkanı yakalamışlardır.

Evde Doğal Yöntemlerle Saçın Rengini Açma

Limonla saç rengi açma

Bir bardak limon suyuyla üç bardak normal suyu bir kabın içerisinde iyice karıştırdıktan sonra, bu malzemeyi tüm saçınıza eşit miktarda sürmeniz gereklidir.

Bu uygulamanın yapılması için mutlaka güneşli bir gün tercih edilmelidir zira limonun saça açıcı bir etki yaratması için malzeme saçlara sürüldükten sonra en az otuz dakika boyunca güneşin altında beklenmesi önerilmektedir. Bu süre geçtikten sonra da saçlarınızı sadece suyla durulamanız yeterli olacaktır.

Papatya ile saç rengi açma

Doğal malzemeler satan bir yerden kurutulmuş papatya satın aldıktan sonra, iki bardak miktarındaki suya bir avuç miktarında papatya ekleyerek suyun rengi sararıncaya kadar bu malzemeleri bir kabın içerisinde kaynatın.

Sarılaşmaya başlayan suyun altını kapattıktan sonra başka bir bölümde soğumasını bekleyerek soğuyan suyu iyice süzün. Kalan malzemeyi bir sprey şişesine doldurarak bitene kadar tüm saçınıza uygulayın. Bu uygulama da limonda olduğu gibi aynı şekilde saçların güneşin altında beklemesini gerektiren bir uygulamadır. Bir saat boyunca güneşin altında bekleyerek sonrasında saçlarınızı yıkamanız yeterlidir.

Elma sirkesi ile saç rengi açma

Banyo yaparken saçlarınızı durulamak için bir kabın içerisine aldığınız suya, yarım su bardağı miktarında elma sirkesi ekledikten sonra bu suyla saçınızı tamamen durulayınız.

Düzenli olarak yapılan bir kaç uygulama sonrasında gözle görülür çabuklukta bir saç rengi açılımının meydana geldiği fark edilecektir. Elma sirkesi, saç rengini doğal yollarla açabilmesinin haricinde bir de saçlardaki kepek sorununu da yok edici etkiye sahiptir.

Bira ile saç rengi açma

Bir şişe birayı bir kaba dökerek bu malzemeyle saçınızın her yerini ıslatın. Güneşin altında 60 dakika kadar bir sürede bekledikten sonra normal şampuanınızla saçlarınızı yıkamanız yeterlidir.

Bal ve zeytin yağı ile saç rengi açma

Yarım fincan miktarındaki zeytinyağı ile yarım fincan miktarındaki balı güzelce karıştırın. Malzemeyi uygulamaya geçmeden önce, zeytinyağının balı iyice yumuşattığından emin olun.

Krema haline gelen malzemeyi önce saç uçlarınızdan başlayarak saç diplerinize kadar bütün saçlarınıza yayın. Tüm işlem bittikten sonra saçlarınızı bir boneyle kapatarak en az yarım saat bekleyin. Süreniz dolduktan sonra boneyi çıkartıp saçlarınızı durulamanız yeterlidir.

Tarçın ve bal ile saç rengi açma

İki kaşık miktarındaki balı ve iki kaşık miktarındaki zeytinyağını karıştırdıktan sonra, içerisine bir çorba kaşığı miktarındaki toz tarçını da ilave edin. Karıştırdığınız malzemeyi tüm saçınıza sürdükten sonra otuz dakika boyunca bu malzemeyi saçınızda bekletin. Haftalık periyotlarda en az iki kere yapılan bu uygulama sonrası saçların renklerinin iki tona kadar açıldığı görülecektir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.