Saç Bakım Kremi Nasıl Kullanılır?

Saç Bakım Kremi Nasıl Kullanılır?

Saç kremleri nemlendirici görevini taşıdığı için kesinlikle şampuandan sonra kullanılması gerekmektedir. Saç kremini saçın gövdesine uygulamamız gerekmektedir. Çünkü çevresel etkenler saçı yıpratırken saç kremi koruma görevini üstlenir.

Saç Bakım Kremi Nasıl Kullanılır?

Saç Kremini Hangi Metotlarla Kullanmamız Gerekmektedir? 

Saç kremini kullanırken ilk olarak saçımızı şampuanladıktan sonra güzelce durulamanız ve suyu akıtmanız gerekmektedir. Saçınızın uzunluğuna ve yoğunluğuna göre yeterli miktardaki saç kremini avucunuzun içine alın. Çünkü kimi kişiye bir fındık büyüklüğü kadar yeterken kimine daha fazla yeterli oluyor. Avucunuza aldığınız nemlendiriciyi elinizle ovalayarak iyice yaydırın.

Daha sonra saç uçlarınızdan başlayarak yukarıya doğru saç kremini sürmeye başlayın. Bir diğer tabirle saçımızı şampuanlamamızın tam tersi işlemi uyguluyoruz. Eğer size kolaylık olsun istiyorsanız saçınızın bir kısmını ayıra ayıra saç kremini uygulayıp toplayabilirsiniz. Yalnız saçınızı toplarken sıkı tutmayıp aynı zamanda da saç uçlarınızı serbest bırakmanız gerekmektedir ki saç kremi yayılsın. Saçınızı ılık su ile yıkayarak yapışkanlığı gidene kadar durulayın. Yine de saçınızda yumuşaklık olacaktır.

Yıkanmayan Saç Kremini Hangi Metotlarla Kullanmamız Gerekmektedir?

İlk olarak saç kremini sürdükten sonra yıkamadığınız için kullanışlıdır ve zahmetli değildir. Nemli saçlarda yada kuru saçlarda uygulamanız gerekiyor. Tabi ki şöyle bir şey var ki kuru saçta o kadar etkisini göremezsiniz. Bu nedenden dolayı genellikle nemli saçlarda kullanılır. Saçınıza süreceğiniz miktarı göz kararı ayarlamanız gerekmektedir. Çünkü eğer az sürdüğünüzde bir etkisi görmezsiniz.

Çok sürdüğünüzde de mecburen saçınızı yıkamak zorunda kalacaksınız. Doğru miktarı ayarladıktan sonra saçınızın canlılığını ortaya çıkaracaktır. Saçlarınızı ikiye ayırın. Daha sonra ayarladığınız saç kremini elinizde ovuşturun. Saçınızı at kuyruğu yapar gibi ensenizde toplayın. Bu saç kremini saç uçlarınıza uygulayın. Daha sonra saç kremini dağıtmak için saçınızı tarayın.

Püskürtülen Saç Kremini Hangi Metotlarla Kullanmamız Gerekmektedir?

İlk olarak buna ihtiyacınız olup olmadığına karar verin. Püskürtülen saç kreminin avantajı gün boyu kolaylıkla kullanabiliyor olmanızdır. Bu saç kremini kuru yada açılmayan saç bölgelerine de kullanabilirsiniz. Bu krem normal ve ince saçlar için idealdir. Bu spreyi kullanırken saçınızdan 20 ile 25 santim uzaklıkta tutup saçınızın belli bölgelerine sıkın. Sıktıktan sonra saçınızı tarayın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.