Bitkisel Saç Kremi Nasıl Yapılır?

Bitkisel Saç Kremi Nasıl Yapılır?

Bitkisel Saç Kremi Nasıl Yapılır? Saç kremi tamamen bir kurtarıcı görevindedir. Kuru saçlar, zor açılan saçlar vs gibi nedenlerin kurtarıcısıdır. Fakat şöyle bir gerçek var ki saç kremlerinin birçoğunda kimyasal maddeler bulunmaktadır. Ayrıca çok ucuz da değildir. Tam anlamıyla saçınıza uygun bir saç kremi bulmak bazen zor gelebiliyor. Çünkü her zaman kullandığınız saç kremini bulamadığınız zaman mecbur farklı alıyorsunuz. Bunun sonucunda da saçınızın ağarması ve zarar vermesi kaçınılmazdır.

Bitkisel Saç Kremi Nasıl Yapılır?

Hem kimyasal olmayan hem de saç tipinize tam anlamıyla uygun bir saç kremi bulmak gerçekten güç. Yalnız hem maddi açıdan hem de sağ sağlığınız açısından neden evde kendiniz saç kreminizi yapmıyorsunuz? Hem saç kremini kendiniz ürettiğiniz için gönül rahatlığıyla kullanacaksınız. İşte o tarifler;

Evde  Hazırlayacağımız Ballı Saç Kremi Tarifi

Az önce belirttiğim gibi az maliyetli hem de gönül rahatlığıyla kullanacağınız saç kremini için fazla malzemeye de gerek yoktur. Bize gerekli olan malzemelerimiz 1 tatlı kaşığı zeytinyağı, 1 çay kaşığı bal ve 1 adet yumurta. İlk olarak bir kabın içerisine yumurtayı kırıp karıştırıyoruz. Daha sonra balı katıp karıştırıyoruz. En son olarak da iyice karıştırdıktan sonra zeytinyağını ilave ediyoruz. Hazırladığımız bu karışımı saç diplerimize güzelce yayıyoruz. Parmak uçlarımızla saç diplerimize yaklaşık olarak 20 ile 25 dakika arasında masaj yapıyoruz. Bu işlemi de tamamladıktan sonra ılık suyla güzelce saçınızı durulayın ve saçınızın tamamen değiştiğini göreceksiniz.

Evde Hazırlayacağımız Buğday Özlü Saç Kremi Tarifi

Malzemelerimiz yarım çay bardağı buğday tohumu yağı ve yarım çay bardağı zeytinyağıdır. Malzemelerimizi ayarladıktan sonra sıra geldi hazırlanışına. Bir kaba her iki yağıda döküp karıştırıyoruz. Daha sonra saç diplerimize uyguluyoruz. Yaklaşık olarak 15 ile 20 dakika arasında bekliyoruz ve daha sonra bol suyla duruluyoruz.

Evde Hazırlayacağımız Muzlu Saç Kremi Tarifi

Muz mu? Dediğinizi duyar gibiyim. Evet muzla saç kremi yapımı çok basittir. Bize gerekli olanlar yarım muz, 1 çorba kaşığı zeytinyağı ve 2 çorba kaşığı yoğurttur. Saçlarımızın kesinlikle nemli olması gerekmektedir. Tüm malzemelerimizi güzelce karıştırıp harmanlıyoruz. Nemli olan saçlarımıza uyguluyoruz. Yaklaşık olarak 10 ile 15 dakika arasında bekleyip bol suyla duruluyoruz.

Daha fazla saç kremi tarifi için Doğal Saç Kremi yazımıza da bakabilirsiniz

YORUMLAR

  1. blank Fatma dedi ki:

    Siz herhalde saç maskesi ve saç kremi arasındaki farkı algılayamamışsınız. Bunların hepsi saç maskesi! Saçı şampuanladıktan sonra yumurtalı şeyin saça sürüldüğünü tahmin etmek bile istemiyorum! Yazık boş yere zamanını harcıyorsunuz insanların. Sırf siteye tıklansın diye bu uydurma içerikleri yayınlayın!