Evde Peeling Nasıl Yapılır?

Evde Peeling Nasıl Yapılır?

Bayanların bir çoğu artık cilt bakımlarını evlerinde yapıyorlar. Bizde bu yazımızda evlerinde kendilerine bakım yapan bayanlar için evde peeling nasıl yapılır anlatmaya karar verdik.

Artık her bayan neredeyse her bakımı evde yapıyor. Böylelikle hem kesesine zarar gelmiyor hemde zamandan tasarruf etmiş oluyorlar. Kimisi de başları yerine cildine kendisi bakmak istediğinden yapıyor.

Sizlere daha önce Peeling Nedir? adlı bir makale paylaşmıştık. Ancak kısaca yinede açıklamak gerekirse, peeling ciltteki ölü derilerden arınmanıza yardımcı olan bir cilt bakımıdır. Sizlere vereceğimiz evde peeling sayesinde evinizde rahat bir şekilde peeling yapabilecek ve hem cebinize tasarruf sağlarken hemde zamandan tasarruf yapabileceksiniz.

Evde yapacağınız peeling sayesinde cildiniz temizlenecek, ciltteki lekelerden kurtulabilecek, cildinizde oluşan siyah noktalar yok olacak hemde çok hoş bir kokuya sahip olacaksınız.

Evde Peeling Nasıl Yapılır

Evde peeling yapabilmeniz için öncelikle aşağıdaki malzemelere ihtiyacınız olacak. Aşağıda gördüğünüz evde peeling malzemeleri sizi çok yormayacak ve kolayca bulabileceğiniz malzemelerden seçtim.

Malzemeler

  • Toz Şeker (3 yemek kaşığı)
  • Çilek (2 adet)
  • Badem Yağı (1 tatlı kaşığı)

Hazırlanışı ve uygulanışı : İlk olarak 2 adet çileği bir çatal yardımıyla saplarını ayırarak ezin. Ardından bir kase içerisine alın ve içerisine toz şeker ile badem yağını ekleyerek püre kıvamına getirene kadar karıştırın. Ardından peelingi yüzünüze masaj yaparak uygulayın ve cildinizde 15 dakika bekletin. Evde hazırlamış olduğunuz peelingi ılık su ile bekleme süresinden sonra yıkayın.

Evde peeling tarifini haftada 1 kere cildinize uygulayabilirsiniz. Aynı zamanda uyarı anlamında şunu söyleyebilirim ki , hassas cilde sahip olanlar bu peelingte bulunan toz şekeri daha azaltarak uygulamasında fayda vardır.

Ayrıca sizlere düzenli olarak haftada 1 kere evde peeling uygulaması ile peeling öncesi ve sonrası olmak üzere bir resim paylaşırsam tam olarak anlatmış olacağım.

İşte Peeling öncesi ve sonrası

Umarım bu makalemizde sizlere Evde Peeling Nasıl Yapılır hakkında detaylı olarak bilgi verebilmişizdir. Eğer Evde Peeling Nasıl Yapılır hakkında sorularınız veya daha değişik peeling tarifleri hakkında sorularınız olursa aşağıdaki yorum kısmından bize yazabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.