Tuz Peelingi Nasıl Yapılır?

Tuz Peelingi Nasıl Yapılır?

Tuz ile yapılan peeling sayesinde cildinizdeki ölü deriyi atabilirsiniz. Ayrıca tuz peelingi hem yüz bölgesine hemde vücuda uygulanabilir bir peeling çeşididir. Tuz Peelingi, cildinize ipeksi bir yumuşaklık ve ölü hücrelerin atılmasıyla yerine tap taze bir cilt bırakır. Bende bu makalede sizlere tuz peelingi nasıl yapılır? detaylıca peeling tarifleriyle anlatmaya çalışacağım.

Tuz peelingi nasıl yapılır?

Tuz peelingi nasıl yapılır anlatmaya başlamadan önce sizlere tuzun cilde yararlarından da bahsetmek istiyorum. Uzmanlar tuzun ayak ve diş bakımının dışında cilde de çok yararlı olduğunu anlatıyorlar. Tuz ile cilde yapılan masaj sayesinde, ölü hücrelerin temizlenmesi , onarım gücünü arttıracak, kan dolaşımını hızlandıracak ve cildi yumuşak hale getirecek. Ayak bakımı, ayak terlemesine karşı bir avuç tuzu sıcak suda erit ve ayaklarını suda beklet.

Tuz yorgunluğu alır, yorgunluğa 4-5 avuç tuz küvete at ve 10 dakika dinlen. Etkisi, kan dolaşımına, onarımına ve ekzama gibi hastalıklara iyi gelir. Cildimize tuzlu buhar banyosu, iki yemek kaşığı tuzu kaynar suda eritip yüzünü havlu ile kapatın ve 10 dakika yüzünü buhara tutun. Cildiniz adeta nefes alıyor gibi hissedeceksiniz.

Tuz Peelingi Tarifleri

Yüz için Tuz Peeling Tarifi

Malzemeler

  • 5 tatlı kaşığı tuz
  • 5 tatlı kaşığı yoğurt
  • 4 tatlı kaşığı bal

Yüz için Tuz Peelinginin Hazırlanışı ve Uygulanışı : Bir kase içerisine yukarıda yazılı tüm malzemeleri dökelim ve malzemeler birbirine karışana kadar iyice karıştıralım. Hazırladığınız tuz peelingini masaj yaparak yüzümüze sürelim. Yaklaşık 10 dakika bekledikten sonra ılık bir su ile yüzümüzü yıkayalım. Ardından bir nemlendirici krem sürebilirsiniz. Yüz için tuz peelingini haftada 1 kere yapabilir ve uygulayabilirsiniz.

Vücut için Tuz Peelingi

Malzemeler

  • 4 tatlı kaşığı Himalaya Tuzu
  • 4 tatlı kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı : İlk olarak vücudunuza peeling yapmadan güzel bir duş alarak vücudunuzdaki gözeneklerin açılmasını sağlayın. Duş bittikten sonra bir kap içerisine yukarıda yazılı malzemeleri koyup, karıştırın ardından yere bir havlu serin ve uzandığınız yerde vücudunuza masaj yaparak uygulayın. Uyguladığınız bölgelerin üzerini havlu ile kapatmaya çalışın. Ardından 30 dakika bekleyin ve tekrar ılık bir su ile duş alın.

YORUMLAR

  1. blank Gülhan dedi ki:

    Vücuda haftada kaç kez uygulama yapmalıyım teşekkürler şimdiden