Armut Maskesi Nasıl Yapılır? Cilde Faydaları

Armut Maskesi Nasıl Yapılır? Cilde Faydaları

Armut maskesi , cildinizin doğal görünmesine ve ölü derilerden kurtulmasına , cildin gençleşmesine ve doğal bir görünüme kavuşmasını sağlar. Sizlere vereceğimiz armut maskesi tarifi ile cildinize en zararsız peeling uygulamasını yapmış hemde doğal bir bakım yapmış olursunuz.

Armut Maskesi

Armut maskesi cilde peeling etkisi yapar. Ayrıca diğer doğal peelinglere göre en zararsız ve en etkili doğal peeling yöntemidir.

Neden Armut Maskesi?

Cildinizde bulunan ölü derileri temizler. Soluk görünen cildinize iyi bir görünüm verir. Ayrıca cildinizde bulunan ölü derilerin zamanla temizlenmesi gerektiğinden hem zararsız , hemde çok doğal bir maske türüdür. Armut maskesi, hassas ciltlerde bile tahriş seviyesi en düşük olan maske türüdür.

Armut Maskesi Nasıl Yapılır?

Cildinizdeki ölü deriler armut maskesi ile tamamen temizlenecek ve bir uygulama sonrasında bile aynaya baktığınızda ışıltılı ve parlayan bir cilde sahip olacağınızı gözlerinizle görebileceksiniz.

Malzemeler

  • Armut ( rendelenmiş ve 2 yemek kaşığı kadar )
  • Yoğurt ( 1 tatlı kaşığı )
  • Limon Suyu

İlk olarak armutu eşit parçalara bölün ve rende yardımı ile hemen hemen 2 yemek kaşığı kadar bir kase içerisine rendeleyin. Daha sonra kase içerisine limonun suyunu veya limon suyu ekleyin. Ardından kase içerisine 1 tatlı kaşığı yoğurdu ekleyin ve cildinize masaj yaparak sürün.

NOT: Dikkat edilmesi gereken şey maskeyi göz çevreniz haricinde tüm cildinize uygulayabilirsiniz. Armut maskesinin cildinizde kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra , cildinizi temizleyebilirsiniz.

Armut Maskesinin Cilde Faydaları

  • Peeling görevi gördüğünde dolayı cildinizi yeniler ve cildiniz eski sağlığına geri kavuşur.
  • Cilt lekelerini gidermek içinde kullanılır.
  • Cildinizi nemlendirir ve cilt kurumasına karşı savaş açar.
  • İçerisinde bulunan vitaminler sayesinde cildiniz gençleşir , zaman içerisinde oluşacak olan sarkmaları ve kırışıkları geciktirir.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.