Yeşil Kil Maskesi Tarifi ve Cilde Faydaları

Yeşil Kil Maskesi Tarifi ve Cilde Faydaları

Kilin her rengi ve türü cildinizde mucizeler yaratan özelliğe sahiptir. değişik karışımlar ile de bütün bir cilt bakımı sağlayabilen maskeler oluşturulabilir. Kil maskeleri çok kolay uygulanabilen ve cilde çok yararı dokunan maskelerdendir.

Akneli ciltler den tutunda gençlik yıllarında cildinizde oluşan diğer lekelerin ciltte biriken ölü derileri yok edilmesinde etkilidir bunların yanında yaşlanan ve nemini kaybeden ciltlerin siyah nokta ve gözenekler yoğun olan kişilerin cildi sürekli makyajdan yıpranan ve solgun görünen kişilerin birinci tercihi olan kil maskesi özellikle de canlandırıcı etkiye sahip olan yeşil kil maskesi sizlere canlı bir cilt ve bakımlı bir ten sağlar.

Yeşil Kil Maskesi

Yeşil kil maskesi hazırlanış ve kullanım olarak sizlere kolayca uygulanabilen bir bakım sağlar.  yeşil kil maskesi ile solgun olan cildiniz parlayan ışıltı kazanır siyah nokta ve gözenekler üni temizlenir ve git gide gözenekleriniz küçülerek yok olur.

Yeşil Kil Maskesi Nasıl Yapılır?

Yeşil kil maskesi için gereken malzemeler 1 çay kaşığı yeşil kil, 2 adet aspirin ve 1 çay kaşığı limon suyudur. Bu malzemeleri karıştırarak yüzünüze uyguladığınızda 15 dakika bekleyin ve cildinizi ılık su ile durulayın bu maskede cildinizin hassasiyetine göre bekleme süresini artırabilir ya da azaltabilirsiniz bunu anlamak için cildinize maskeyi uyguladığınızda bir süre sonra aşırı gerginlik ve kaşıntı gibi belirtiler hissedersiniz cildinize hemen durulayın nemlendirici kremler tedaviyi uygulayın.

Yeşil kil maskesi için ideal süre 15 dakikadır ve bu süreyi cildinizde kızarıklıklar oluşturabileceğinden cildinize maskeyi daha fazla bekletmeyin.

Yeşil kil maskesi düzenli olarak kullanıldığında sizlere yukarıda saydığımız etkileri sağlar ve bunu yaparken hem uygun fiyatlara hem de doğal bir şekilde cildinizin bakımınızı yapmanızda yardımcı olur.

Ergenliğe yeni adım atmış genç kızlar cildin nemini kaybetmiş başlayan orta yaşta bayanlar ve kırışıklıkları derinleşmeye başlayan tüm bay ve bayanlara tavsiyemiz hemen hemen her türlü cilt problemi için uygulayabileceğiniz maskeleri ve yeşil kil maskesi sizler için uygun ve doğal çözüm olacaktır.

Kilin cilde olan yararlarını inceleyebilmek için dilerseniz, kil maskesinin faydaları adlı konuya göz atmanızda fayda var.

İlgili makaleler;

Yeşil kil maskesi ile sivilcelere son

Kil Maskesi Nedir? Kil Maskesinin Faydaları Nelerdir?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.