Çin Yağı Kremi

Çin Yağı Kremi

Asıl adı “ chine oil” olan Çin yağı kremi doğal bir terapi yöntemi olarak gören kadınların yanından ayırmıyor. Bununla birlikte yediden yetmişe birçok insan tarafından kullanılıyor. Çin yağı kremi bu kadar talep görmesindeki en büyük neden hiçbir kimyasal kullanılmadan doğal maddelerle üretiliyor olmasından kaynaklanmaktadır. Özellikle de Almanya’da  son dört yılda peş peşe “En doğal ilaç” seçilmesi Çin yağı kremini daha da ilgi çekici hale getiriyor. Sadece son dört yılda değil yüzyıllardır orta doğuda hiç eskimeyen bir tedavi çeşididir. Birçok insan Çin yağı kremini alternatif tıp olarak görür.

Çin yağı içerik olarak tıbbi özelliği fazla olan Mentha Piperita yani bahçe nanesi adı ile bilinen ve alp dağlarında yetişen bir çeşit bitkiyi içermektedir. Çin yağı kremi bu bitkilerin damıtılmasıyla elde edilir. Tıbbi özelliği en fazla olan bu tür naneler ile yapılmaktır. Metal ile temas halinde ürünün etkisini kaybedilmesinden dolayı uzun uğraşlar ile elle toplanmaktadır. Bu maddelerin ferahlatıcı ve anestezik etkisi birçok hastalığı iyileştirmeye yardımcı olmaktadır.

Çin Yağı Kremi Faydaları ve Ne İçin Kullanılır?

Çin yağı kremini faydalarına gelecek olursak bir çok yararı ile karşı karşıya kalıyoruz. Mide ağrıları ve bulantılarından kadınlarda regl sancılarına da her derde deva bir ilaç olan bu mucizevi kremin faydalarından  bahsedecek olursak ;

-Yazın en büyük problemlerimizden biri böcek ısırığı dır ve bu böcek ısırıklarına karşı Çin yağının kullanıldığını biliyor muydunuz? Peki Çin yağı böcek ısırıklarına karşı nasıl kullanılır ? Böcek ısırıklarından dolayı oluşan kızarıklık ve alerji için kullanılabilir. Antidoksidan özelliği sayesinde Çin yağı kremi bu kızarıkların ve kaşıntıların hızlıca geçmesini sağlar.

-Bildiğiniz üzere günlük hayatta en çok sıkıntı çektiğimiz noktalar kas yorgunluğu dur. Bu fiziksel yorgunluklara karşı Çin yağı kreminin kas gevşetici özelliği bizi bu durumda da rahatlatacak bir formüldür. Bu yüzden sporcular tarafından da kullanılır. Yorgunluğu hissettiğiniz bölgeye sürerek rahatlamaya başlayabilirsiniz. Kadınların regl döneminde de Çin yağı kreminin kas gevşetici özelliğinden faydalanarak regl sancılarınızı azaltabilirsiniz.

-Okulda işte vs. günlük yaşantı içinde birçok insanın maruz  kaldığı sorun mantarlar kaşıntı ve tahriş ile bizi rahatsız  etmektedir . Bu durumun çözümü de Çin yağı kremlerin dedir. Mantar üremesini git gide engelleyerek bu sorunu ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Çin yağı kremini mantar üremelerine karşı kullandığınız zaman zarfı içerisinde sık sık çoraplarınızı değiştirmeniz ve sandalet ve terlik tarzı açık ayakkabılar kullanmanız  iyileşme sürecini de hızlandıracaktır.

Yemek sonrası hazımsızlık kasılma gibi süreçlerde Çin yağının kullanılması en popüler uygulamadır.  Kullananların %90 ı çok kısa bir sürede yaşadıkları hazımsızlığın geçtiğini söylüyor. Kullanma şekli ise karın ve mide üzere biraz sürülerek parmaklar vasıtasıyla bir süre masaj yaparak beklemek.

-Bildiğimiz gibi nanenin ferahlatıcı etkisini içinde barındıran bu krem üst solunum yolları enfeksiyonun giderilmesine yardımcı olur. Nefes darlığı olan bireylerde rahatlatıcı etkisi ile nefes almayı kolaylaştırması nedeniyle astım hastalarının da kullanabileceği bir üründür .

Yine rahatlatıcı özelliği ile sinir sistemini de gevşeterek acı öfke ya da heyecan gibi duyguları daha dingin hissetmeye yardımcı olur.

-Genellikle kış aylarında geçirdiğimiz grip ve soğuk algınlıklarında, bununla birlikte gelen burun tıkanıklarına birebir çözümdür. Ayrıca grip ve soğuk algınlığıyla birlikte gelen öksürük ve bununla birlikte ses kısılmasına da iyi gelir.

-Özellikle yaz aylarının gelmesiyle baş gösteren uyku ve uyanıklık bozukluğu çokca insanın yaşadığı sorunlar arasında gösterebiliriz. Bu durumun çaresi de Çin yağı kreminde. Yaz  sıcağından bunaldığımız sırada Çin yağı kreminin ferahlatıcı etkisin den yararlanabiliriz.

-Yoğun bir iş gününün ardından insanın üzerine çöken yorgunluğu hepimiz tatmışızdır. Bu yorgunluğu ılık duşta Çin yağı ile vücudumuzu ovarak atlatabiliriz.

Saunalarda ve masaj salonlarında bu ürünü masaj yağı olarak kullanan insanların sayısı da oldukça fazla. Etkisi ise masaj sonrası insanı kendisine getirdiği söyleniyor.

-Baş dönmesi ve göz kararmasıyla oluşabilen bayılma durumlarında da şifa kaynağı olan Çin yağı kremi eski insanlarımız kolonya koklatılması ile yarışabilen bir ürün. Şakak ve enseye sürerek kullanabilirsiniz

-Zaman zaman karşılaştığımız diş eti problemleri ve diş ağrıları dayanılmaz bir acıya dönüşebilmektedir. Çin yağı kremi bu kısımda da kendini gösteriyor ve  lokal anestezi etkisiyle ağrıyı ve acıyı yok ediyor. İçeriğindeki nane etkisi ile ağız kokusunu da önleyebiliyor.

-Birçok insanın korkulu rüyası migren hastalığı aniden gelen baş ağrısı ile bütün bir gününüzü mahvedebiliyor. Bu rahatsız edici durumu Çin yağı kremini kullanarak en aza indirgeyebilirsiniz. Migren ağrınız başladığında parmağınıza biraz Çin yağı kreminin alarak şakaklara masaj yaparak yedirebilirsiniz, sonrasında ense bölgesine de aynı şekilde masaj yaptığınızda migren ağrınızın kesildiği söyleniyor.

-Romatizma bel ve eklem ağrılarınızdan da bu ürün sayesinde kurtulabilirsiniz.

Çin yağı sinüzite iyi gelir mi ?İnsanlarda zaman zaman baş gösteren sinüzit hastalığına da çare olduğu söyleniyor. Bunun için pamuğa az miktarda damlatıp burun altına sürmeniz gerekmektedir.

Bunlar gibi daha saymakla bitmeyen Çin yağı kreminin faydası tabi ki bunlarla sınırlı kalmıyor. Ama şunu da bilmek gerekir ki faydalı olan her şeyin ufak tefek zararı da olabilmektedir.

Karaciğer rahatsızlığı, safra kesesi iltihabı ve bağırsak düğümlenmesi gibi hastalığı olan kişilerin kullanmaması tıbbi açıdan daha güvenli olacaktır. Ayrıca bebeklerin ve çocukların ulaşamayacağı yerlere koymalısınız. Gözle temas halde yakıcı etkisinden dolayı vakit kaybetmeden doktora başvurmalısınız.

Çin Yağı Kremi Kullanmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Çin yağı kremini almadan önce bilmeniz gereken önemli şeylerden biri ise içeriğindeki etken maddeler yüzünden keskin bir kokuya sahip olduğudur. Öyle ki bir damlasının bütün bir evi sardığı söyleniyor.

-Çok kullanımda göz yaşartıcı seviyelere kadar gelebiliyor. Bu tür kokulara karşı hassas olan kişilerin bu ürünü alırken birkaç kere düşünmesi daha sağlıklı olacaktır.

-Deriye masaj yaparak sürülecekse yakıcı bir etkisinin olduğu ve deri bu yağı emdikçe tahriş olabileceğini unutmamalısınız. Hassas cilde sahip kişilerin bu tür durumların oluşabilme ihtimali de göz önünde bulundurması gerekmektedir.

-Hiçbir insan kategorisi olmaksızın  kullanılır fakat hamile ve emziren bayanların hekim kontrolü ile kullanmaları daha güvenli olacaktır. Ayrıca bebeklerde kullanımı ise minimum düzeyde olması çok önemlidir.

Çin yağının adından dolayı Çin malı sanılması büyük bir yanılgıdır. Çin yağı kremi Almanya menşeili bir üründür.

Bu kadar hastalığın tedavisinde kullanılan Çin yağı kremi,  genellikle eczanelerde, lokman hekimlerde, aktarlarda baharatçılarda ve organik ürün satan yerlerde bulabilirsiniz yada getirtebilirsiniz. Çünkü nadir bulunduğu söyleniyor. Çin yağı kreminin Türkiye`de üretimi olmadığı için Almanya`dan ithal edilmektedir. Ülkeye giriş yapılma aşamasında kontrol edilip sağlık bakanlığından onay alınmış ürünleri almak gerekmektedir.

Çin Yağı Kremi Fiyatları

Çin yağı kremi alırken dikkat etmeniz gereken nokta ise satın aldığınız yerin güvenilir bir yer olmasıdır. Zira piyasada birçok yerde Çin yağı adı altında farklı farklı ürünler satabilmektedirler. Pahalı bir yağ olması nedeniyle 10-15 lira gibi fiyatlara Çin yağı olarak satılan yerlere itaat etmemeniz gerekmektedir. Çin yağı fiyatları 33 TL – 90 TL  arasında değişiklik göstermektedir. Ayrıca birçok internet sitesinde Almanya dan ithal orijinal Çin yağı kremi olarak satılan ürünlere de güvenmemelisiniz. Eczaneden birebir görerek almanız en güvenli seçenektir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.