Pembe Ruj Makyajı Nasıl Yapılır?

Pembe Ruj Makyajı Nasıl Yapılır?

Pembe ruj makyajı genellikle dikkat çekmek istenilen gün ve gecelerde yapılır. Bu nedenle özen ve dikkat ister. Pembe ruj makyajı ile güne özel giyilen elbise ve saç rengi, pembe ruj makyajı kadar önemlidir.

Pembe Ruj Makyajı Nasıl Yapılır?

Youtube.com üzerinde bulduğum ve pembe ruj makyajıyla alakalı bir videoyu sizlerle paylaşmak istiyorum. İlk olarak bu videoyu izleyin. Ardından makyaj, saç rengi ve elbise konusuna geçelim.

Pembe Ruj Makyajı Kimlere Yakışır?

Bu makyaj sarı saçlı bayanlara yani sarışın bayanlara daha çok yakışır. Bunun nedeni pembe ile sarının tam zıt renkler olmasıdır.

 

Bunun dışında pembe ruj makyajını yeşil gözlü bayanlara da çok yakıştırırlar. Ayrıca yeşil göz rengine sahip bayanlar pembe ruj makyajı yaparsa gözlerini daha ön plana çıkartmış olurlar.

 

Bunun dışında beyaz tenli bayanlarda çok güzel durur. Beyaz tenli bayanlar genellikle pembe ruj seçiminde açık veya koyu tonlara yönelirler. Ancak burada bilinmesi gereken en önemli nokta kış aylarında koyu pembe ruj kullanılması, yaz aylarında ise daha açık ren pembe ruj kullanılması gerekir.

 

Pembe Ruj Nasıl Sürülür?

Pembe ruj sürmek kulağa çok basit gelse de dikkat edilmesi gereken çok püf noktası vardır. Bu nedenle sizlere bu püf noktalardan bahsedelim.

  • Pembe ruj makyajını yapacaksanız, göz makyajınızı koyu renklerden seçin. Pembe açık bir renk olduğundan zıt renkleri yani koyu renkler tercih edilmelidir.
  • Pembe ruj kullanacak olan bayanlar allık tercihini açık renklerden yana kullanmalı. Açık pembe allık ile açık pembe ruj daha güzel görünmenizi sağlar.
  • Pembe ruj makyajıyla beraber göz altlarına beyaz kalem çekilebilir. Sadece pembe ruj ve beyaz kalem çekmek bile sizi muhteşem gösterecektir.
  • Pembe ruj makyajının daha kalıcı olmasını isterseniz, pembe bir parlatıcı ile rujun üzerinden geçerek hem parlamasını hemde daha kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Şefaf parlatıcılar rujun renk tonunu değiştirdiğinden tercih edilmezler.

Hangi Tene Hangi Pembe Ruj Alınır?

Pembe ruj her ne kadar açık bir renk olsa da bazı tonları sayesinde her cilt tipine uygun bir hale getirilebiliyor. Sizlere pembe ruj almadan önce teninizin rengine göre almanızda fayda olacağını söylüyoruz.

  • Eğer koyu tenli birisiyseniz, açık pembe rujlar sizi daha iyi gösterecektir.
  • Eğer açık tenli birisiyseniz koyu pembe rujlar daha güzel duracaktır.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Turkcell Bedava İnternet Yardım Başvurusu