Sırttaki Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer?

Sırttaki Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer?

Cilt bakımı uygulamaları denince akla direk yüz gelir. Fakat cilt aslında bir bütündür. Ciltteki sivilcelerin çıkma sebebi o bölgedeki yağ bezelerinin yoğun olduğu içindir. Bu bölgelerden birisi de sırtımızdır.

Sırttaki Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer?

Sırttaki sivilcelerin oluşmasının sebebi stres ve beslenme bozukluklarından meydana gelmektedir. Cildimize uyguladığımız ve rahatça ulaşabildiğimiz bir alan değildir sırtımız. Bu nedenden dolayı her banyodan sonra mutlaka yumuşak bir lifle temizleniniz.

Sırtınıza haftada bir peeling uygulayınız. Evde hazırlayacağınız yada hazır olarak alacağınız peelingler ile hafif dokunuşlarla sırtınıza sürün. Sert bir şekilde bu işlemi uyguladığınız taktirde sivilceyi yaymanıza neden olacaktır.

Sırttaki Sivilce Lekeleri İçin Maske Tarifleri

Portakallı Maske

1 çay kaşığı kabartma tozu ve bir portakal kabuğu rendesini karıştırın. Bu hazırladığınız karışımı sırtınıza sürün ve yarım saat bekleyiniz. Sürdüğünüz karışımın üzerini kesinlikle örtmeyiniz. Yarım saati tamamladıktan sonra temizleniniz.

Çay Ağacı Özü Merhemi

Başlığımda belirttiğim gibi aktardan çay ağacı özü içeren merhemi sırtımıza uyguluyoruz.

Yulaf Maskesi

2 bardak kaynar suyun içerisine 1 su bardağı yulaf ekleyip karıştırıyoruz. Bu karışımı sırt bölgemize sürüp 20 dakika bekliyoruz. Daha sonra ılık su ile sırt bölgemizi temizliyoruz. Eğer hazır bir ürün satın almak isterseniz clinuque markalı bir sprey sırttaki sivilce lekelerine etkili olacaktır.

Sırttaki Sivilce Lekeleri İçin Losyon Tarifi

Sırttaki Sivilceler İçin Lavanta Losyonu

2 su bardağının içerisine 1 tutam lavantayı ekleyip kaynatıyoruz. Ilımasını bekledikten sonra bir pamuk yardımıyla sırt bölgemize bu losyonu sürüyoruz. Bu losyonu haftada 1 kere uygulamamız gerekmektedir.

Sırttaki Sivilceler İçin Tuz Losyonu

2 su bardağı suyun içerisine 1 çorba kaşığı tuzu karıştırıp sırtımıza sürüyoruz. Yaklaşık olarak 20  ile 25 dakika arasında bekliyoruz. Sırt bölgemizi temizliyoruz. Tuzlu su losyonu aynı zaman da sivilcelerinizin kurumasına yardımcı olacaktır.

Sırttaki Sivilceler İçin Elmas Losyonu

1 bardak suyun içerisine 1 yemek kaşığı elma sirkesi ekliyoruz ve karıştırıyoruz. Hemen ardından bu karışımı sırtımıza sürüyoruz. Sürdükten yaklaşık 15 – 20 dakika bekleyip sırt bölgemizi temizliyoruz. Sirkenin özellikleri antiseptik olması ve aynı zamanda kurutucu olmasıdır. Düzenli olarak uygulandığı taktirde Sivilce lekelerinden ve sivilce probleminizden kurtulacaksınız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.