Kimler Saç Ekimi Yaptırabilir ?

Kimler Saç Ekimi Yaptırabilir ?

Saç ekimi, günümüzde saçların dökülmesi ve kellik problemlerine karşı alınan en etkili, güvenilir ve kalıcı yöntem olarak bilinmektedir. Bu sorunların yaşanmalarında artık bayan ya da erkek, yetişkin, çocuk olarak bir ayrım yapılmamaktadır.

Her yaşta karşımıza çıkabilecek bir sorun haline gelmiştir. Herkese uygulanıp, aynı sonuçlar elde etmenin mümkün olup olmadığı merak edilir. Kişinin kellik derecesine bağlıdır. Ayrıca saçların kalitesi de önemlidir. Bu hususların yanı sıra uygulamayı yapacak kişi işin de uzman olmalıdır.

Genellikle saç ekimi, erkek tipi saç dökülmesi ile yaşanan hemen her hastaya uygulanmaktadır. Erkek tipi saç dökülmeleri, genetik olarak daha çok yatkındır. Erkeklik hormonunun etkisiyle gelişebilmektedir.

Bunlar ile birlikte saç folikülü etrafında saç üreten hücreler zaman içerisinde bu hormonun etkisi ile ölmektedirler. Bu durumda saç,, ilk olarak incelir ve sonra uzaması kesilir. Zamanla da dökülmeye başlar.

Bu durumlarda hastalarda saç ekimi kesin ve kalıcı bir tedavi şeklidir. Aynı zamanda saçlı deride oluşan kazalarda veya herhangi bir travma sonucunda yanık izi kalmış kişilerde, bölgede kan dolaşımı olup olmadığının kontrolünden sonra saç nakli uygulanabilmektedir.

Saç ekimi işlemine uygun olan kişiler, başının yan ve arka bölgelerinde yeterli miktarlarda saç olan kişilere bağlıdır. Bu kişiler fut ve fue yöntemlerinden birini kullanabilmektedirler. Bu işlemlerin uygun bir diğer gruplarından biri ise göğüs, bacak vb. bölgeler de yeterli miktarlarda sağlıklı olan kişiler uygundur.. Bunlara uygulanan saç ekimi de Fue’dir.

Pek çok erkek geçmişte saç ekimi operasyonuna uygun görülmezken modern gelişen teknikler ile artık günümüzde uygun adaylar haline gelmiştir. Bu şekilde ilerleyerek greftlerin kullanımıyla oluşan ve doğal olmayan görüntülerin yerini, küçük boyuttaki greftlerin kullanımı ile doğal görünümler yerini almıştır. Gelişen yeni teknoloji ve modern aletler ile beraber her kişiye uygun olup olmadığı doğal saç görünümü yakalamayı artık kolay hale getirmişlerdir.

Saç ekimleri yaştan çok dökülmenin şeklini belirleyicidir. Eğer deri gözüküyorsa o bölgede saç yoğunluğu azalmış ise normal yoğunluktan %50’nin altına düşmüş olduğunu göstermektedir. Bu durumlarda kişiye uygulanacak en önemli ve etkili saç ekimidir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.