İnci Tozu Maskesi Nasıl Yapılır?

İnci Tozu Maskesi Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda adını çokça duyduğumuz inci tozu maskesi hakkında sizlere detaylı bir yazı hazırlamak istedik. İnci tozları hemen hemen her aktarda bulabileceğiniz ve cilt için çok yararlı özelliklere sahip mükemmel bir yapıdır.

İnci Tozu Maskesi Nasıl Yapılır?

İnci tozu maskeleri içerisinde barındırdığı inci tozu ile cildin doğal ve mineral ihtiyacını sağlayan bir tozdur. Cildi sıkılaştırır , kırışıkları giderir ve hücreleri yeniler.

İnci tozu ile hazırlanan cilt bakım maskeleri ciltte bulunan bir çok sorunu da ortadan kaldırır. İnci tozunu nereden bulabilirim? Diye soracak olursanız da inci tozunu aktarlardan temin edebilirsiniz.

İnci tozu özellikle kırışıklıklara karşı cildi gerginleştirdiği bilimsel olarak kanıtlanmış ve ispatlanmıştır. İnci tozunun faydaları ve evde hazırlama konusunu 1ciltbakimi.com farklıyla aşağıdan temin edebilirsiniz.

İnci Tozunun Faydaları

  • İnci tozu , cilt maskesi olarak hazırlandığı taktirde cilde derinlemesine etki eder ve cildin ihtiyacı olan mineral ve vitaminleri ile cildi besler.
  • İnci tozu maskesi düzenli olarak uygulandığında cilt parlar , yenilenir ve kırışıklıklar azalır.
  • İnci tozları istiridyelerden elde edilen ve okyanusun derinliklerinde bulunan incilerin rafine edilmesinden geçer. Ciltteki gözeneklere çok hızlı bir şekilde geçer ve cilt tarafından hızla emilir. Çok kısa sürede etkisi gözle görülebilir derecededir.
  • İnci tozunu kozmetik firmalardan da temin edebilmekle beraber Ann Yvette markasını temin edebilirsiniz. Bu markanın inci tozunu tamamen doğal ürettiği herkes tarafından bilinmektedir.

İnci Tozu Maskeleri

Sizlere bir kaç adet inci maskesi tarifi vermek istiyorum. Bu tarifleri uygulayabilir ve cildinizdeki bir çok problemden kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz.

İnci Tozu Maskesi Yapımı

  • inci tozu ( 4 çay kaşığı )
  • Yumurta akı ( 1 yumurta )

Hazırlanışı : İnci tozunu ve yumurta akını blenderdan geçirin. Daha sonra cam kaseye alın ve tahta kaşık yardımı ile malzeme bem beyaz olana kadar karıştırmaya devam edin. Ardından göz çevresine gelmemek şartıyla tüm cildinize sürebilirsiniz. Cildinizde 15-20 dakika kadar bekletin ve haftada 1 veya 2 kere uygulayabilirsiniz. Cildiniz kısa süre içerisinde canlanacak , sıkılşacak ve kırışıklıklar azalacaktır.

Leke ve Sivilceler için İnci Tozu Maskesi Yapımı

  • İnci tozu ( 1 çay kaşığı )
  • Süt ( 1 tatlı kaşığı )

Hazırlanışı : Süt ve inci tozunu cam bir kasede bem-beyaz olana kadar karıştırın. Karışım yoğun bir kıvama gelince karıştırmayı bırakın ve göz çevrenize gelmeyecek şekilde yüzünüze sürün.

Cildinizde 20 dakika kadar bekletin ve haftada 4 kez uygulayabilirsiniz. Cildinizdeki lekeler ve sivilcelerden inci tozu sayesinde kısa zamanda kurtulacaksınız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.