Yaşlanan ve Nemsiz Cilde Evde Bakım Kremi

Yaşlanan ve Nemsiz Cilde Evde Bakım Kremi

Yaşlanan ve Nemsiz Cilde Evde Bakım Kremi Yaşlanan ve nem kaybeden ciltler, günlük düzenli olarak bakıma ve temizlenmeye ihtiyaçları vardır. Cildimiz günlük hayatta çok fazla kirlenmeye, tozlanmaya ve yağlanmaya maruz kalırlar. Bayanlar bu etkenlerden ciltlerini arındıralım derken yanlış teknikler kullanarak bu sefer de ciltlerinin kurumasına ve kırışarak çeşitli cilt lekelerinin oluşmasına sebep olurlar.

Yaşlanan ve Nemsiz Cilde Evde Bakım Kremi

Yaşlanan ve nem kaybeden ciltlerinin zarar görmesini engellemek için özellikle de kadınlar çeşitli yöntemler uygular ve pahalı cilt kremleri için bütçelerinde önemli bir bölüm ayırırlar. Halbuki aradığınız her sorunun çözümü doğanın içinde birkaç meyvenin yada bitkinin karışımından oluşan kürlerde bulunmaktadır. Pahalı kremlerin dahi halledemediği sorunları kolayca çözebilirsiniz. Şimdi sizlere uzmanlarında tavsiye ettiği her türlü cilt tipine uygun kullanımda bir krem tarifi sunacağım. Bu krem için gerekli olan malzemeler çok kolay bulunabilecek ürünlerdir.

Krem İçin Gerekli Malzemeler

  • Bir buçuk tutam Aynı Safa bitkisi (8-9 gram kadar)
  • Bir adet avokado meyvesi

Kremin Hazırlanışı

İlk olarak bir buçuk tutam Aynı Safa bitkisini (8-9 gram kadar) bir bardak su ile çok kısık ateşte beş dakika kadar kaynatıp soğumaya bırakıyoruz. Bu işlem gerçekleşirken bizde bir adet kabuğu soyulmuş avokadodan, iki yemek kaşığı büyüklüğünde alıp iyice ezerek krem haline getiriyoruz. Avokadonun başlı başına kokusunun ve kıvamının bir krem gibi olduğunu göreceksiniz. Ezdiğimiz avokadonun içine kaynatıp ılıttığımız Aynı Safa bitkisinin suyundan bir buçuk tatlı kaşığı kadar katıp avokadonun yağı ile özdeşleşene kadar iyice karıştırıyoruz. Kreminiz kullanıma hazır artık cilde uygulanması kaldı.

Kremin Cilde Uygulanışı

Yaşlanan ve nem kaybeden ciltler için hazırladığımız bu kremi cildimize uygulamadan önce elimizi ve yüzümüzü sabunla iyice yıkayarak kirlerinden arındırıyoruz. Daha sonra oluşturduğumuz kremi elimize yüzümüze hatta şakaklarımıza ve boynumuza iyice sürüyoruz ve en az bir saat en fazla iki saat kadar bekletip saf su ile yıkayarak temizliyoruz. Arada ki farkı net olarak görebilmek için kremi cildinize uygulamadan önce yüzünüzün çok yakından bir fotoğrafını çekin birde uyguladıktan sonra ki halini çekin. Farkı görünce gözlerinize inanamayacaksınız. Kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.