Cilt Bakımı

Gül Yağının Kullanımı ve Faydaları

Gül Yağının Kullanımı ve Faydaları

Güller farklı renk ve çeşitleriyle her zaman bizi büyülemeyi başarmıştır. Güzel kokusu ve canlı renkleri bizi kendisine yakınlaştırmıştır. Bundan dolayı hep güzelliğin simgesi olmuştur güller. Aslında güller içerisinde bulundurduğu mineral ve vitaminlerle gerçekten güzelliğin simgesidir. Güzelliğinize gül yağı ile katkıda bulunabilirsiniz. Gülden elde ettiğimiz yağ cilt bakımında çok kullanılıyor. Gül yağının kullanımını ve faydalarını sizlere bu yazımızda aktaracağız. Gül yağı cilt bakımında devamlı kullanabileceğiniz bir üründür. Gül yağının faydalarından önce size ilk olarak gül yağının kullanımını aktaracağız.

Gül Yağı

Gül Yağı

Gül Yağının Kullanımı

 Gül yağını cildinize kibarca ve yumuşakça uygulamanız gerekmektedir. Cildinize uygulamak için ilk olarak pamuğa 3 ya da 4 damla damlatarak masaj yaparak uygulamalısınız. Bu şekilde cildinizi temizlemiş olacaksınız. Bundan farklı olarak 10 damla gül yağını 1 bardak suya damlatın ve gargara yapın bununda sağlığınıza faydası olacaktır. Bunlardan farklı olarak;

 • Gül yağı ile saçlarınızı canlandıra bilirsiniz. Saç fırçanıza 4 damla kadar gül yağı damlatın ve bununla saçlarınızı tarayın bu işlem ayrıyeten saçlarınızı besleyecektir.
 • Gül yağını banyonuzda kullanın. Küvete gireceğiniz zaman 15 damla su katın buda sizin için aromaterapi yapacaktır.
 • Gül yağını vazelin içerisinde kullanmak mümkündür. Bunun içinde 7 ya da 8 damla vazeline damlatın ve cildinize uygulayın.
 • Saçlarında bulunan kepeğe karşı ve saçlarınızı beslemek için 10 damla gül yağını şampuan içerisine damlatın.
 • Cildinizin neme ihtiyacı varsa zeytinyağı ile gül yağını karıştırıp cildinize uygulayın.

 

Gül Yağının Faydaları

İlk olarak sizlere gül yağının kullanılması ile ilgili bilgiler verdik şimdi ise bu kullanım yerlerine göre faydalarından bahsedeceğiz. Gül yağının birçok kozmetik ürünün içerisinde görmeniz mümkündür. Bunun nedeni ise gül yağının içerisinde bulundurduğu vitaminler ve minerallerin cilt sağlığına çok iyi gelmesidir. Bu vitaminler cildinizde mucizeler yaratabilir.

 • Gül yağının gözleriniz üzerinde etkisi sağlık açısından bulunmaktadır. Gül yağının göze faydaları göz kanlanmasını ve göz nezlesine karşı gösterdiği etki ile anlatılabilir.
 • Cilt temizliğinde kullanabileceğiniz doğal ve etkili bir üründür. Gül yağı cildinizi temizler ve yağdan arınmasına yardımcı etki gösterir.
 • Gül yağı hamilelik döneminde oluşan lekelere karşıda sizi korumaya yardımcıdır. Birçok kadının bu lekelere karşı bu ürünü kullandığı bilinmektedir.
 • Gül yağı kabız olan kişilerinde rahatlıkla kullanabileceği bir üründür. Kabız olan kişileri rahatlatabilir.
 • Gül yağını sabah kalktığınızda ve akşam yatmadan önce cilt bakımınız için kullanırsanız cildinize iyi etkileri olacaktır. Bu şekilde cilt bakımı yaparsanız cildiniz canlanacaktır ve daha gergin bir görünüm kazanmasına yardımcı olacaktır.
 • Gül yağını makyajınızı temizlerken de kullanabilirsiniz. Bu şekilde hem cilt bakımını yapmış hem de makyajdan yüzünüzü arındırmış olursunuz.
 • Gül yağı ile suyu karıştırıp gargara yaparsanız boğaz ağrınızdan da kurtulursunuz.

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ