Saçı Canlandırmak İçin Maske

Saçı Canlandırmak İçin Maske

Saçı canlandırmak için maske tarifleri , saçları cansız, kırılgan yapıya sahip ve saçlarını canlandırmak isteyenlerin uygulaması gereken saç bakım maskeleridir. Evde kolay bir şekilde uygulayabileceğiniz saç canlandırıcı maskeler ile saçlarınız canlılık ve hacim kazanacak.

Saç Canlandırıcı Maske Tarifleri

Saçlarınızın daha canlı ve sağlıklı gözükmesini istiyorsanız, saçlarınızın ihtiyacı olan bazı vitamin ve minerallere doyurmanız gerekmektedir. Bu nedenle evde basit malzemeler ile hazırlayarak saçlarınıza uygulayabileceğiniz saç maske tarifleri sayesinde canlı ve sağlıklı saçlara kavuşacaksınız.

Saçlarınızın kuru olmasından şikayetçisiniz ve bu kuruluk nedeniyle saçlarınızın kırılması, karışması ve sönük gözükmesi canınızı sıkıyor. Bu durumdan kurtulmanız için saçı canlandırmak için maske yapabilirsiniz. İlk olarak saçınızı uygulayacağınız maske için gerekli ürünlerin elinizin altında olması gerekiyor. Çok farklı maske şekilleri vardır. Saçınızı gür ve canlı hale getirmek için bu maskelerden birisini tercih edebilirsiniz.

Canlandırıcı Saç Maskesi Yapımı

Isırgan Otu ile Saç Canlandırıcı Maske Tarifi

  • Su ( 3 su bardağı )
  • Isırgan otu ( 1 tutam )

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Bir tencere içerisine 3 bardak suyu koyup içerisine bir tutam ısırgan otunu atın ve kaynatın. Yaklaşık 5 dakika kaynattıktan sonra ocağın altını kapatın ve ılınması bekleyin. Ilınması sonrasında karışımı süzün ve saçlarınıza dökün. Saçlarınıza karışımı yedirdikten sonra saçlarınızı tepeden toplayın ve en az 60 dakika bekleyin. Haftada 2 veya 3 kere uygulayacağınız bu maske saçlarınıza kaybettiği nemi geri kazandıracak ve canlılık katacak. Ayrıca ısırgan otu maskesi saç dökülmesini de önler.

Zeytinyağı ile Saç Canlandırma Maskesi

  • Zeytinyağı ( 2 çay bardağı )

Uygulanışı : Zeytinyağını saçlarınızın kökünden uçlarına kadar sürün. Sonrasında bir havlu yardımı ile saçlarınızı toplayıp sarın. Yaklaşık 120 dakika kadar bekleyin ve saçlarınızı durulayın. Zeytinyağı saç tellerinizi güçlendirir ve saçlarınızın daha canlı olmasını sağlar. Haftada 2 veya 3 kere tekrarlayabilirsiniz.

Aspirinli Saç Maskesi

  • Lavanta yağı ( yarım çay kaşığı )
  • Bira mayası ( 2 çay kaşığı )
  • Zeytinyağı ( 2 çorba kaşığı )
  • Susam yağı ( 2 çorba kaşığı )
  • Kekik yağı ( yarım çay kaşığı )
  • Aspirin ( 5 adet )

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Aspirinleri ezip toz haline getirin. Sonrasında uygun bir kase içerisine bira mayası , aspirinleri ve tüm yağları katarak karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı saçlarınızın diplerinden uçlarına kadar sürün ve maskeyi en az 1 saat kadar saçlarınızda bekletin.

Haftada 1 kere uygulayabileceğiniz aspirinli saç maskesi sayesinde saçlarınız canlanacak ve göze çarpacaktır. Ayrıca bu karışım saçlarınızın diplerine inanılmaz şekilde etki eder ve saç diplerini canlandırır. Özellikle kuru saçlara sahip olan kişiler için inanılmaz iyi bir saç maskesidir.

Aspirinli saç maskesi için detaylı bilgiye “Saçlara Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır?” makalemize göz atabilirsiniz.

Şimdi sizlere detaya fazla inmeden saçı canlandırmak için maske uygulamalarını tanıtalım. Bu maskeler sırası ile sıcak yağ maskesi, sirke maskesi, avokado maskesi, muz maskesi, yumurta maskesi, yoğurt maskesi, çemen tohumu maskesi ve son olarak dul avrat otu kökü ve biberiye yağı kullanılarak yapılan maskeler vardır. Yukarıda saydığımız maskelerden hepsi kuru saçları canlandırmak için yapılmaktadır.

Saçı canlandırmak için maske

İçerisindeki malzemeler farklı olsalar dahi hepsi aynı şeye hizmet etmektedir. İstediğiniz herhangi bir maskeyi seçerek saçınıza uygulayabilirsiniz. Yalnız dikkat etmeniz gereken konu hepsinin uygulanış tarzlarının farklı olduğudur. Saçı canlandırmak için maske yapmak isteyenler ilk olarak hangi maskeyi yapacağını karar vermeli ve maskeyi nasıl uygulaması gerektiği öğrenmelidir.

Uygulamada dikkat edilmesi gerekenler!

Saçı canlandırmak için maske uygulamasında bazı konulara özellikle dikkat edilmelidir. İlk olarak maske işlemine başlamadan önce saçınızı iyice yıkamalı ve durulamalısınız. Durulama işlemi bittikten sonra saçınızı uygulayacağınız maskeyi gerektiği şekilde uygulamalı ve saçınızda belirli bir süre boyunca kalmasını sağlamalısınız.

Saç canlandırmak için maske tarifi

Gerekli sonucu ne kadar sürede alırsınız!

Saçı canlandırmak için maske uygulamaları farklılık göstermektedir. Kesin ve istediğiniz sonucu elde etmek için uygulama talimatlarını iyice öğrenmelisiniz. Bazı maskelerin sürekli uygulanması gerekebilir. İlk başlarda haftada 2-3 sefer, belirli bir süre sonra haftada bir kez uygulanmalıdır.

Saç Canlandırmak için Maskeler

Örneğin sirke maskesi ilk başlarda saçlarınıza canlılık kazandıracaktır ama çok fazla uygulandığı takdirde saç köklerini kurutacaktır. Gerekli sonucu aldıktan sonra bu maskeden vazgeçmekte fayda vardır. Maske çeşitlerini küçük bir araştırma ile öğrenebilirsiniz. Uygulamaya başlamadan önce bakım için kullanacağınız maske hakkında tüm bilgileri öğrenmelisiniz. Saçınızı canlandırmak için çaba harcarken ona zarar vermenizi istemeyiz.

 Güncelleme: 13.12.2018

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Maddi Yardım