Karma Ciltler İçin Nemlendirici Maske

Karma Ciltler İçin Nemlendirici Maske

Karma cilde sahip olan kişi yüz bakımlarında genel olarak iki kat endişe etmektedirler. Bunun içerisinde de haklı olarak sebepleri bulunmaktadır. Hem yağlı ciltlerin hem de kuru ciltlerin sahip olduğu problemlerin hepsi onlar da bulunmaktadır.

T – bölgesi kavramı da karma ciltlere sahip olan kişilerin bilmesi gereken bir kavramdır. Ciltler de yağlılık genel olarak bu bölgeler de olmaktadır. Alından burna doğru inerek yanaklara doğru uzanan ve T şeklinde olan bu bölge de yüzünüzde parlayan bölge olarak bilinen T bölgesidir.

Karma Cilde Sahip olanların Dikkat Etmesi Gerekenler.

 • Yüzünüzü günde 2 defa temizleyin.
 • Mikrop ve bakterileri uzak tutabilmek için 5 günde bir yüz havlunuzu değiştirmelisiniz.
 • Seçeceğiniz kozmetik ürünler ile karma ciltlere uyumlu olup olmadığına dikkat edin.

Bunların yanı sıra ise ev ortamında hazırlanan ve cildinize son derece iyi gelen doğal maskeleri kullanarak da problemlere yardımcı olabilirsiniz.

Yaşlanma Önleyici Muz Maskesi

blank

Malzemeler

 • 3 Muz
 • 1 Yumurta
 • 1 Çorba Kaşığı Bal
 • 1 Çorba Kaşığı Tam Yağlı Süt

Hazırlanışı

Muzun kabuğunu çıkartın ve 1/3’ünü kaşıkla ezerek püre haline getirin. Bir kap içerisinde muz ezmesine bal, süt ve yumurtayı ekleyin ve iyice karıştırın. Karışımı yüzünüze sürün ve 10 dakika kadar bekletin. 10 dakikanın sonunda ılık suyla yıkayın. Maskeyi haftada 1 ya da 2 defa uygulayarak karma ciltlerinizi daha genç tutabilirsiniz.

Gözenek Kapatıcı Yumurta ve Yoğurt Maskesi

blank

Malzemeler

 • 1 Çorba Kaşığı Yoğurt
 • 1 Yumurta Beyazı

Hazırlanışı

Bir kap içerisinde bütün malzemeleri sert bir şekilde karıştırın. Göz bölgesini koruyun ve karışımı tüm yüzünüze uygulayın. 10 ila 15 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Havlu ile yumuşak hareketler ile yüzünüzü kuruladıktan sonra fark edeceksiniz ki gözenekleriniz açılmış ve maskenin daha etkili olması için uygulamadan önce buhar uygulaması yapabilirsiniz.

Aşırı Yağı alan Yulaf Maskesi

blank

Malzemeler

 • 3 Çorba Yemek Kaşığı Yulaf Ezmesi
 • 1 Çorba Kaşığı Sıcak Su
 • Yarım Limonun Suyu

Hazırlanışı

Yulaf ezmesini kaba koyun ve kaynar suyu üzerine ekleyin. Bir yandan karıştırın bir yandan da limon suyunu ekleyin ve karıştırmaya devam edin. Önceden temizlediğiniz cildinize bu karışımı sürerek 2 dakika kadar bekletin. 20 dakikanın sonunda ılık su ile yüzünüzü durulayın.

Sağlıklı ve Doğal Parlaklık

blank

Malzemeler

¼ olgun avokado

1 Çorba Kaşığı Hindistan Ceviz Yağı

Hazırlanışı

Olgun bir avokadonun ¼’ünü kesin ve çıkartın. Kabuğu soyarak çatalın arkasıyla ezin. Hindistan cevizi yağını ekleyerek bir kabın içerisinde malzemeler iyice karışıncaya kadar karıştırmaya devam edin. Maskeyi cildinize uygulamadan önce yüzünüzün ve ellerinizin temiz olduğundan emin olmalısınız. Temiz parmak uçları ile maskeyi yüzünüze yedirin. 1 ila 15 dakika maskenin yüze oturmasını bekleyin ve soğuk su ile durulayıp yumuşak hareketler ile durulayın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Maddi Yardım