Burun Üstündeki Gözenekler Nasıl Kapanır?

Burun Üstündeki Gözenekler Nasıl Kapanır?

Burun üstündeki gözenekler özellikle yakın bakışmalar ve konuşmalarda çok belli olan ve gözle görülen bir cilt problemidir. Bu problemi yaşayan kişiler gözeneklerden kurtulmak ister. Çünkü yakından çok belli olur ve kötü gözükür.

Gözeneklerden nasıl kurtuldum diyorsanız burun üstündeki gözenekler nasıl kapanır ve burun üstündeki gözenekler nasıl temizlenir yazımızı okuyabilirsiniz.

Burun Üstündeki Gözenekler Nasıl Kapanır?

Daha önce Emel Acar ile En Baştan programında da gözüme çarpan ve sizlerle paylaşmak istediğim konulardan bir tanesi olan burundaki gözeneklerden kurtulma yöntemi ve bu yöntemlerde uygulanan cilt maskelerini sizlerle paylaşmak istiyorum.

Özellikle yağlı cilde sahip olan kişilerin sıkça yaşadığı geniş gözenek problemi ve burun üstündeki gözeneklerin kötü görünmesi kişiyi mutsuz eder. Öncelikle gözenek kapatıcı maskele tariflerini vermeden yapılması gereken ve önemli olan nokta sabah ve akşam cilt temizliğidir. Mutlaka ama mutlaka sabah ve akşam olmak üzere cildinizi temizlemeyi bir adet haline getirmelisiniz.

Burundaki Gözenekler için Maske

Burundaki gözeneklerden kurtulmak için yapmanız gereken 1 kaşık limon suyu  ve 1 adet yumurta beyazını bir kase içerisinde çırpın ve oluşan maskeyi burnunuzun üzerinde bulunan gözeneklere iyice yedirin. Ardından beklemeye geçin ve burnunuzun gerginleştiğini hissettiğiniz zaman maskeyi temizleyin.

Eğer burnunuzda çok fazla gözenek var ise burundaki gözenekler için maske uygulamasını haftada iki veya üç kere uygulayabilirsiniz. Eğer bu gözenekler az sayıda ise haftada bir kere uygulamanız yeterli olacaktır.

Gözenek Sıkılaştırıcı Kür

Hemen hemen her akarda bulunan bir tutam ısırgan yaprağı , 1 kaşık kekik ve 1 bardak suyu bir cezve içerisinde kaynatın. Hazırladığınız gözenek sıkılaştırıcı kürü soğutun ve her hafta sabah-akşam olmak üzere cildinizi temizleyin. Bir ay içerisinde gözeneklerinizin sıkılaştığını gözlerinizle görebilirsiniz.

Burun Üstündeki Gözenekler Nasıl Kapanır?

Buhar Banyosu : Gözeneklerin temizlenmesine en iyi yardımcı olacak uygulama buhar banyosu veya buhar maskesidir. Sizlere daha önce buhar maskesi nasıl yapılır? bahsetmiştik. Dilerseniz bu yazımızdan yararlanabilirsiniz.

Temizleme Sütü : Temizleme sütleri veya yüz yıkama jellerinden yardım alabilirsiniz. Özellikle dikkat etmeniz gereken bir hususta bu jellerin veya temizleme sütlerinin alkolsüz olmasıdır. Temizleme sütü ve jel kullananlar uygulama sonrasında muhakkak cildini bol su ile yıkaması gerekir.

 

Ciltteki Gözenekler Kapanmıyorsa?

Eğer tüm maske ve kozmetik ürünleri gibi durumlarda gözenekler kapanmıyorsa , mutlaka doktorunuza başvurun. Cilt doktorları size bu konuda yardımcı olacaktır. Özellikle yaptığınız maskeleri ve kullandığınız ürünleri cilt doktorunuza bahsedin ve çözüm önerisini alın.

YORUMLAR

  1. blank Fadime dedi ki:

    İşime yaradu sağolun da

    1. blank Fadime dedi ki:

      Gerizekalular la siz napirsinşz