Sivilceler için Doğal Kürler

Sivilceler için Doğal Kürler

Sivilce oluşumu genel olarak ergenlik çağında başlamaktadır. Tedavi edilmediğinde veya oynandığı zamanlarda izler bırakabilmektedir. Bundan dolayı sivilce oluşumunu engellemek ve iz bırakmaması için sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez cildi fazla tahriş etmeden yıkanmalıdır. Haftada yapılan kil maskesi de cildin yağlardan kurtulmasını sağlayacaktır. Sivilce iyileşmesi uzun süren bir cilt hastalığı olarak bilinmektedir. Bundan dolayı sabırlı ve düzenli bir tedavi yapmanız gerekmektedir. Tıbbi ilaçlar dışında ise bitkisel kürlerle de iyileştiği görülmüştür.

Maden Suyu ve Limon

1 bardak doğal maden suyuna yarım limon sıkın ve cildinize pamuk ile uygulayın. Hem sivilce oluşumunu engeller hem de gözenekleri temizleyecektir.

Kil Maskesi

Sivilce için en etkili formül olduğu bilinmektedir. Kilin içerisindeki pigmentler sivilcenin oluştuğu bölgelerde kurutma özelliği gösterir. Bu formül içerisinde bir kaşık bal katarak kullanabilirsiniz. Balın ayrıca kırışık önleyici özelliği bulunmaktadır.

Gül Suyu

Gül suyu, maden suyu ve limon suyunu karıştırın. Cildinize sabah akşam tonik şeklinde kullanın. Gül suyunun yatıştırıcı etkisi oldukça önemlidir. Bu karışım sivilce izlerini yok etmede birebirdir. En az 21 gün boyunca düzenli olarak uygulamanız gerekmektedir.

Havuç

Havucun en iyi tarafı ise her cilt tipine uygulanabilmesidir. 4 ila 5 tane havucu ezin macun kıvamına getirin. Biraz da un ekleyerek cildinize uyguladığınız zaman akne oluşumunu da engellemiş olursunuz.

Bu saydıklarımız tamamen bitkisel yöntemlerdir. Fakat bunların yanı sıra doktorunuzun vereceği antibiyotikleri de kullanabilirsiniz. Çok etkili olan c vitamini serumları da sivilceler ile baş etmek için birebirdir. Cildi her zaman temiz tutarsanız ve sivilceleriniz ile oynamazsanız bu hastalık ile de daha az hasarlı baş etmiş olursunuz.

Sivilce maskeleri tamamen doğal ürünlerle yapıldığından alerjiniz yoksa hiçbir yan etkisi de olmayacaktır. Yukarı da saydığımız kürlerden bir tanesini tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda belirli aralıklar ile de hepsini uygulayarak cildinize en çok yarayanı da keşfedebilirsiniz. Masrafsız ve evinizde kendinizin rahatlık ile bulup uygulayabileceğiniz malzemeler ile hem ucuz hem de oldukça etkili bir sonuç alacaksınız. Sivilce oluşumunu tetikleyen etmenleri ortadan kaldırıp sonrasında maskeleri uyguladığınız vakit cildinizin bebek gibi olduğunu da fark edeceksiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.