Gıdı Eritme Yöntemleri ve Gıdı Eritme İşlemi Yaptıranlar

Gıdı Eritme Yöntemleri ve Gıdı Eritme İşlemi Yaptıranlar

Gıdı Eritme Yöntemleri ve Gıdı Eritme İşlemi Yaptıranlar; Gıdık eritme yöntemlerinde bu yazımızda sizlere bilgiler vereceğiniz. Gıdık eritebilmek için bu önerileri uygulayabilirsiniz. Erkeklerde ve bayanlarda gıdı bölgelerinde oluşan sarkık bir görünüme sahip olunulması sanıldığı gibi yalnızca fazla kiloya sahip olan kişilere özel bir durum olarak görülmemelidir. İdeal bir kiloya sahip olan kişiler hatta normalden daha zayıf olan kişilerde bile gıdı bölgesinde çeşitli nedenler ile gevşeyebilmektedir.

Doğal bir durum olarak kabul edilen gıdı sarkmasının giderilmesinde zannedilenden daha kolay olmasına rağmen sabır ve uğraş isteyen bir süreçtir. Piyasada bu uygulamalar için çok sayıda elektrikli veya pilli alet bulunmasına rağmen gıdıyı kalıcı biçimde eritebilmek için gıdı eritmek egzersizleri en etkili yöntemlerdendir. Bu egzersizlerin de gıdık bölgesine özel masaj yaparken kalem ve kaşık gibi de alternatif cisimler kullanıp yapılan egzersizlerde ise gıdık eritme yöntemleri arasında yer alır.

Gıdık Nasıl Eritilir?

Sırt kısmınız dik olacak şekilde bir koltuk veya sandalyeye oturup başınızı mümkün olabildiği kadar arkaya atarak ağzınızı yavaş bir şekilde açıp kapatmanız gıdık eritme yöntemleri arasında en etkili egzersizlerdendir. Gıdık bölgenizin yanında boyun ve dekolte bölgenizin sıkılaşmasını sağlamak adına bu egzersiz ile özellikle de cildin henüz yorulmadan canlı ve daha taze olduğu sabah saatlerinde uygulandığında daha büyük bir fayda sağlar. Egzersizin etkili olması içinse bir seferde en az 15 kere ağız açma ve 15 kere kapama uygulamanız gerekmektedir.

Bir tatlı kaşığı veya fazla ağır olmayan bir yemek kaşığının sağ kısmından ucunu dudaklarınızın arasına alıp kıstırarak tutmalısınız. Başınızı yukarıdaki bahsedilen egzersize göre daha hafif bir şekilde yaklaşık olarak 45 derecelik bir açı ile arkaya doğru vererek gıdı bölgenizin gerilmesini sağlamalısınız. Pozisyonunuzu alıp daha sonra dudaklarınızın arasında tuttuğunuz kaşığın boyun bölgenizdeki kasları sıkarak gevşetip, alt dudağınızın yardımı ile 10 defa mümkün olduğunca yukarı kaldırarak indirin. Bu gıdı yok etme hareketini ise sabah ve akşamla beraber 2 defa doğru bir şekilde tekrarladığınız zaman sarkmaların da önüne geçebileceksiniz.

 

Ellerinizden birinin ters tarafını gıdığınızın biraz altına ve boynunuza değecek bir şekilde yerleştirmelisiniz. Ardından ise elinizi gıdı bölgenize çekerek hafif bir şekilde bastırıp gıdınızdan yukarı çenenize doğru kaydırıp tüm parmaklarınızın çenenizin dışında kalmasına özen göstererek ilerletin. Boyun bölgenizde olan kan akışını hızlandıracak olan bu uygulama ise gün içerisinde aklınıza geldikçe 10’lu setler halinde yapabilirsiniz.

 

Anlatacağım son egzersizde ise gıdı eritme yöntemlerinin arasında en kolay ve oldukça etkili olanlarından biridir. Gıdınızın sıkılaşması içinse başınızı hafif bir şekilde arkaya doğru vererek istediğiniz elinizin yine ters tarafı ile gıdınıza hızlı bir biçimde ve hafif bir şekilde vurun. Vuruşlarınız seri oldukça, hızlı ve çok sayıda da olursa bölgedeki kaslarınız bir o kadar daha fazla uyarılacaktır. Bundan dolayı da bu egzersizi aklınıza geldiğini zamanlarda 3-5 dakika boyunca masaj yapar gibi uygulamalısınız.

Gıda Aldırma İşlemi Yaptıranlar

Gıda aldırma yada Gıdı eritme işlemi yaptıranlar mutlaka bu konuda uzaman bir doktoru bulmaları gereklidir. Gıdı eritme işlemi yatıranlar ve yaptırmak isteyenler yaptıkları yorumlarda hangi doktora gitmeleri gerektiği ve ne yapmaları gerektiğinin araştırmaktadır.

  • Son iki senedir gıdım beni çok rahatsız ediyor. 36 yaşındayım ve Boynumda da kırışma başladı. Lazer lipoliz yaptırmayı düşünüyorum . Kocaeli ya da İstanbul Anadolu yakasında bildiğiniz iyi doktor var mı? Süreç nasıl? İşe yarıyor mu? Düzelmek ne kadar sürüyor?
  • Ne kadar kilo verirsem vereyim çenemin altındaki gıdı fazlalığından kurtulamıyorum. Bu durum beni hem olduğumdan 3-4 yaş büyük hemde kilolu gösteriyor, gıdım gözükmesin diye fotoğraflarda şekilden şekille girmekten usandım ve gıdı operasyonu olmayı düşünüyorum. Ancak hangi doktora gitmem…
  • . Boyum 167 cm kilom 60,5. Gıdım çıktı son bi senedir, yanlış dolgu erimesi sonucu sanırım. Sonuç olarak şu anki görüntüm sinirimi bozuyor. Sizce kilo versem geçer mi, ameliyat mı olmam gerekir? Ya da cerrahi olmayan yöntemler? Fikri olan var mı?
  • Ben de 36 yaşındayım ve senden daha fazla gidim var. Ben araştırdığım kadarıyla ya liposuction ki beraberinde germe de lazım. Veya da lipoliz iğnesi olabilir. Lipoliz için bana dr lar 3-4 seans gerektiğini söylediler. Bir de çene dolgusu da yapınca gidinin görünürlüğü azalıyormuş.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.