Sivilceye İyi Gelen Sabunlar

Sivilceye İyi Gelen Sabunlar

Sivilcelere iyi gelen sabunlaren iyi sivilce sabunları, yüzdeki sivilcelere sabun uygulamak ve yüzdeki sivilcelere sabun iyi gelir mi hakkında merak edilenleri sizler için araştırarak yazmaya çalıştık. Sıklıkla ergenlik dönemi ile beraber görülen sivilceler, can sıkmakta ve sivilceleri yok etmek için sivilce sabunları ve sivilce sabun fiyatlarını sıklıkla araştırdığı bilinen bir gerçektir.

Sivilceye Hangi Sabun İyi Gelir

Sivilceleri yok etmenin ilk basamağı cilt temizliğine önem vermektir. Sivilceleri yok eden sabunlar ile yapacağınız bakım sivilcelerin kısa sürede yok olmasını sağlayacaktır. Sivilcelere iyi gelen sabun ve sivilceleri yok eden sabun seçiminde dikkatli olmak gereklidir, kaliteli olmayan sivilce sabunları yarardan çok zarar verdiği gibi istenmeyen sonuçlarında doğmasına neden olabilir.

Sivilceleri ve siyah noktaları yok eden sabunlar seçilirken mutlaka doğal olmasına dikkat edilmelidir. Bazı sivilce sabunları cildinizde zarar verirse mutlaka kullanmayı kesmeli ve doktora danışılmalıdır.

Çevresel etkiler, hava kirliliği, toz, yağlı bir cilt, sonucu gözenekler tıkanır ve sivilce ile siyah nokta oluşmaya başlar. Tıkanan gözenekler temizlenmez ve gerekli cilt bakımı yapılmaz ise sivilcenin yanına cilt lekeleri ve kırışıklıklar eklenmesi kaçınılmazdır. İşte günlük hayatınızda kullanabileceğiz sivilcelere iyi gelen sabun isimleri ile sivilceleri yok eden en iyi sabunlar;

Sivilcelere İyi Gelen Sabunlar

Sizler için en iyi sivilce sabunları ve sivilce sabunu markaları ile sivilce sabunu fiyatları Hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Imex Sivilce Sabunu

Sivilce sorunu olanların ilk denediği sivilce sabunlarından biri olan Imex sivilce sabunu aynı şekilde Imex sivilce kremi bulunmaktadır. Cildi derinlemesine temizleyen Imex sivilce sabunu yağlı cilt üzerinde çok etkilidir. Kuru ciltlerin kullanması pek tavsiye edilmez. Günde 2 defa Imex sabun ile yüzünüzü yıkamanız yeterlidir, Yıkadıktan sonra yüzünü yıkamayın, ama hassas bir cilt tipiniz var ise mutlaka Imex sabunu ile cildinizi temizledikten sonra durulamanız tavsiye edilir. Düzenli kullanımına bağlı olarak kısa sürede etkili sonuç almanız mümkün. Imex sivilce sabunu kullanan her 10 kişiden 8’inde sivilce sorunu ortadan kalkmıştır. Imex sabun eczane fiyatı 30 ile 40 TL arasında satılmaktadır.

Neutrogena Sivilce Sabunu

Neutrogena sivilce yok edici sabun arasında bulunan etkili bir sivilce giderici sabundur. Cilde zarar vermeyen Neutrogena Sivilce Sabunu gözenekleri açar, cilde yumuşaklık verir ve sebunları temizler. Akneli ciltler için sivilceye yatkın ciltlerde tedaviye yardımcı olmak amacıyla dermatologlar tarafından tavsiye edilen bir üründür. Sivilceye yatkın ciltteki fazla yağı, cildi gereğinden fazla kurutmadan, yumuşak ve tekili şekilde temizler. Neutrogena Sivilce Sabunu kullanması da oldukça basittir günde 2 defa cilt yıkanır ve iyice durulanır. Daha ilk kullanımdan itibaren cildinizin kirlerden arındığı hissedeceksiniz. Neutrogena Sivilce Sabunu fiyatı 20 ile 30 TL arasındadır. Sivilce sabunlarının arasında önemli bir yere sahip olan bu sivilce sabununu almak ve bulmak biraz zor olabilir.

Bella Dora Sivilce Sabunu

Bella dora sivilce sabunu son zamanlarda simini duyurmaya başlamış sivilce sabunlarından biridir. Bunda en büyük etken ise sivilceler üzerinde gösterdiği etki yanında fiyatınında uygun olması en büyük sebeplerden biridir. Evinizde bulunması gereken bu sabun günlük kullanım içinde çok uygundur. Bella dora sabunu çeşitleri bulunmaktadır ama hepsinin içeriğinde bulunan bitkisel ve doğal içerik olan biberiye, kil ve kükürt sayesinde sivilceleri yok ederken cildi ise kurutmaz, gözenekleri açar, mikropları yok eder bu sabunu mutlaka kullanmanızı tavsiye ederim. Bella dora sabun fiyatı 4 il 15 TL arasındadır.

Sebamed Sivilce Sabunu

Sebamed sivilce sabunu etkili sivilce sabunları arasında olmasından dolayı doktorlar tarafından sıklıkla önerilen sivilce sabunlarından biridir. Akne tedavisinde etkili olan bu sivilce sabunu özellikle ergenlik döneminde oluşan sivilceleri yok etmede sıklıkla kullanılır. Ayrıca regl dönemimde oluşan sivilceleri de kısa sürede yok etmektedir. Sebamed sivilce sabunu sivilceleri yok etmesinin yanında gözenekleri açan, cildi yumuşatan ve bakterilerin üremesini engelleyen bir sabundur. Sebamed sivilce sabunu fiyatı ise 15 ile 20 TL arasındadır.

Fransız Lavantası Sabunu

Etkili sivilce sabunları arasında bulunan Fransız Lavantası Sabunu mutlaka denemesi gereken sabunlar arasında ter almaktadır. Ergenlik döneminde kullanılmaya başlansada 17 yaşından küçüklere tavsiye edilmez. Fransız Lavantası fiyatı ise 5 ile 25 TL arasındadır.

Fransız Lavantası Faydaları

 • 17 yaş üzeri sivilce ve akneli ciltlerde kullanılır.
 • Lavanta uzun süreli kullanıldığı takdirde sinirliliğin, uykusuzluğun ve depresyonun azalmasında etkili olmaktadır.
 • Bedenin zindeliğini artırır.
 • Zona hastalığı tedavisinde işe yarar.
 • Yanıklara ve sivilcelere, doku çürümelerinde ve saçlara canlılık verir.
 • İltihaplanmayı önleyici, yatıştırıcı ve hücre yenileyicidir. Yağlı ciltler için önerilir.
 • Bedeni rahatlatır ve zona hastalığı tedavisinde kullanıldığı gibi deri yanıklarına, doku çürümelerinde köpüğü ile friksiyon yapılması durumunda iyileştirici etki gösterdiği belirlenmiştir.

Fransız Lavantası Nasıl Kullanılır

Günde en az iki kere olmak üzere; elde köpürtülerek sorunlu olan bölgeye 2 dakika bekletildikten sonra su ile durulanır. Ağır durumlarda sabun ıslatıldıktan sonra direkt sorunlu bölgeye sürülür, beş dakika bekletilir ve durulanır. Lavanta sabunu sivilceler üzerinde çok etkilidir.

Nilera Okyanus Sabunu

Nilera okyanus sabunu akne sivilceleri geçiren etkili bir sivilce sabunudur. Her cilt tipine uygun olan okyanus sabunu mutlaka deneyen ve etkili sonuç olan bir tanıdığınız vardır. Kesinlikle tavsiye edebileceğim sivilce sabunları arasında yer alan nilera sivilce sabunu gözeneklerde biriken yağı, kiri temizlemekle kalmayıp siyah noktaları yok eden, cildi sıkılaştıran, pürüzsüz bir cildi yapısına sahip olmanızı sağlayan, günlük olarak kullanabileceğiniz bir sabundur.  Nilera Okyanus Sabunu bitkisel yağlardan üretilmiş ve içeriğinde okyanus suyu ve yosun özü bulunmaktadır.  Nilera Okyanus Sabunu faydaları kullananlar tarafından sıklıkla dile getirilmiştir.

Nilera Okyanus Sabunu nasıl kullanılır 

Günde 2  defa cilt Nilera Okyanus Sabunu ile yıkanarak temizlenir ve bekletilmeden hemen durulanır. Okyanus sabunu daha ilk kullanımdan itibaren cildi nemlendirmeye başlar. Nilera Okyanus Sabunu fiyatı 20 ile 35 TL arasında satılmaktadır.

Avene Jel Sivilce Sabunu

Avene Sivilce Sabunu sıvı jel olarak satılmaktadır. Cildin pH değerini koruyarak cildinizi temizler. Paraben içermez. Günlük kulanım için uygundur. Günde 2 defa sabah ve akşam yüzünüzü yıkamanız ve durulamanız yeterlidir. Avene jel genelde yağlı ve akneli ciltler üzerinde daha çok etkilidir. Avene jel sabun fiyatı 40 ile 80 TL arasında satılmaktadır.

Kekikli Sivilce Sabunu

Kekik normal tüketildiğinde bile cilde sayısız faydaları bulunmaktadır. Kekik sabunu sivilce tedavisinde sıklıkla kullanılan etkili sivilce sabunu dur. Sivilce sorunları ile baş edemediğinizde cildinizdeki sivilceleri kekik sabunu ile yok etmek çok kolaydır. Düzenli olarak günde sabah ve akşam olmak üzeri 2 defa kullandığınızda çok kısa sürede sivilcelerin yok olduğunu göreceksiniz.

Kekik Sabunun Faydaları

 • Antiseptik etkilerinden dolayı birçok cilt hastalığına iyi gelir
 • Egzama, mantar ve sedef hastalığı tedavisinde çok etkilidir.
 • Ergenlik döneminde oluşan sivilceleri yok eder
 • Kekin sabunu gözenekleri açarak cildi temizler
 • Siyah noktaları yok eder
 • Düzenli kullanıldığında kan dolaşımını hızlandırarak daha gergin ve sıkı bir cilde sahip olmanızı sağlar
 • İçeriğinde bulunan bitkiler ve zeytin yağı sayesinde saçlarınız içinde kullanabilirsiniz.

Kekik sabunu sivilce oluşumu yok etmede etkilidir. Kekik sabunu aktarlardan ev eczanelerde bulunmakta kekik sabunu fiyatı çok uygundur, doğal olmasından dolayı kekik sabunu zararları yok denecek kadar azdır. Kekikli sabun yan etkisi kullanıldığında cildi yakmasıdır. Kekik sabunu kullananlar çok etkili sabun olduğunu aktarmıştır.

Sizlere bu yazımda sivilceleri yok eden sabunlar ve en etkili sivilce sabunlarından bahsetmeye çalıştım. Unutulmaması gereken bir durum ise sabunlar her ciltte aynı tepkiyi vermeye bilir. Sivilce sabunları seçiminde mutlaka dikkatli olmak ve bilmediğiniz markaları almamaya öze gösterin. Diğer makalemde ise en etkili sivilce kremleri hakkında bilgi vermeye çalıştım dilerseniz bu konuyu da okuyabilirsiniz.  En iyi ve en etkili sivilce kremleri

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.